[ZĘBY] za dlugie zeby, krwotok z noska

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: [ZEBY] za dlugie zeby, krwotok z noska

Post autor: paulinka93 »

No właśnie...Trzonowych się przecież nie obcina z tego co mi wiadomo, a siekacze przeciez obcina się łatwo. Specjalnymi kleszczami i nie trzeba szczura dawac pod narkoze! Moje miały obcinane i nie było rzadnych problemów. Jak ten wet obcioł całe zęby to jest jakiś nie normalny! nie dziwie się że sprawił szczurkowi ból!
i proszę o jakies wyjasnienia co do tego jakie zęby obciął szczurkowi.
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
anik1
Posty: 268
Rejestracja: sob paź 04, 2008 7:47 pm
Lokalizacja: kraków

Re: [ZEBY] za dlugie zeby, krwotok z noska

Post autor: anik1 »

Trzymam kciuki żeby mała już nie cierpiała, mam nadzieję że wszystko będzie OK:)
Też nie słyszałam o ruchach zębów w żuchwie< ale może tak jest:) ???
Ciekawe:)
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZEBY] za dlugie zeby, krwotok z noska

Post autor: Hanka&Medyk »

Szczury chyba też chorują na paradontozę i inne paskudztwa...

Ale jeśli mnie pamięć nie myli, to był gdzieś temat, w którym poruszany był problem usuwania siekaczy, aby pozbyć się ropy w dziąśle nad nimi (czy o cokolwiek tam chodziło). Więc najwyraźniej jest możliwe obcinanie/usuwanie, a czasem wręcz wskazane.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Ewkka90
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 22, 2008 3:22 pm

Re: [ZEBY] za dlugie zeby, krwotok z noska

Post autor: Ewkka90 »

Szczerze nie znam sie na szczurzych zębach.. Chodzi o siekacze. W kazdym razie bylam u weta zeby tego "zawinietego" zeba obcial, no i go obcial. Tez mi sie to wszystko co mowil wydawalo dziwne i niejasne, ale jakby nie patrzeć z Tosia lepiej. Nie piszczy, je jak szalona wiec chyba jest ok. Nie wiem jak mogla chowac zeba w zuchwie oO moze po prostu przeoczyl coś.. nie wiem.. w sumie jak np szczur ziewa to wiecej zeba sie odslania niz normalnie. Nie wiem.. nie znam sie Oo

W kazdym razie biore moje dwa szczurasy i jeszcze w tym tygodniu jade do Skierniewic na taka ogolna wizyte to spytam co z tymi jej zebami.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi i rady :) bardzo mi pomogliscie :) po wizycie u weta w Skierkach jeszcze sie odezwe i powiem co lekarz stwierdzil :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”