drapanie

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
SeSi
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 28, 2004 5:09 pm

drapanie

Post autor: SeSi »

hej mam pytanko dlaczego moja Ada sie non stop drapie po pyszczku?? bo nie wiem dlaczego czy ona jest uczulona?? :?
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

drapanie

Post autor: lajla »

mozliwe ze jest uczulona, mozliwe ze ma pchly. Czy ma strupki na pyszczku?

jesli ma alergie musisz pozbyc sie tego czegos na co ma alergie, moze to byc siano, trociny lub jakis skladnik pokarmu.

jelsi sa to pchly idz do weterynarza, ktory Ci na pewno cos z nimi zrobi, lub mozesz isc do zoologicznego i kupic proszek dla gryzoni przeciwpchielny.
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

drapanie

Post autor: sauatka »

jezeli zauwazysz ze ma jakies robaczki to lepiej idz do dobrego weta... jeli nie to ja musle ze to poprostu uczulenie
SeSi
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 28, 2004 5:09 pm

drapanie

Post autor: SeSi »

nie niema strupkow ani zadnych robaczkow :) to moze od trocin :?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

drapanie

Post autor: Ania »

Na pyszczku może być świerzb - polecam wizytę u weta i zeskrobiny skóry.
Polecam również żebyś przejrzała inne posty, nie ja pierwsza zwracam Ci uwagę.
W menu na górze forum masz czerwonymi literami wpisane "szukaj". Wciśnij i wpisz szukane słowo np strupki albo drapanie - ZANIM zaczniesz nowy temat. Tego była masa na forum.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
SeSi
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 28, 2004 5:09 pm

drapanie

Post autor: SeSi »

ok poszukam :)
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

drapanie

Post autor: Chips »

Ale moment - bo może ona po prostu się myje? Jak to "drapanie" dokładnie wygląda? Obciera pyszczek przednimi łapkami, czy drapie tylnymi? Bo jeśli przednimi, to znaczy, że jest czyściocha :wink:
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
SeSi
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 28, 2004 5:09 pm

drapanie

Post autor: SeSi »

ona sie drapie tylnimi lapkami :)
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

drapanie

Post autor: Chips »

Aha - bo myślałam, że może ten...no wiesz...to Twój pierwszy szczurek i tak dalej. Ale widać przesadziłam :D

Nic bardziej wskazanego niż wizyta u weterynarza na razie nie przychodzi mi do głowy...
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
MMansonka
Posty: 20
Rejestracja: pn paź 11, 2004 3:28 pm

drapanie

Post autor: MMansonka »

jak moj szczur sie drapał to poszłam do weta on tam w sierści pogrzebał pogrzebał coś tam zrobił i jest spokój :)
''Take You heatred out of mine
make you victim my head
you never ever belived in me
I am your tourniquet '' - Marilyn Manson 'Tourniquet'


tainted-love.blog.pl
szczurek_13
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 9:13 pm

drapanie

Post autor: szczurek_13 »

Moja szczurzynka miała jakieś dziwne strupki na ciele i poszłam do weta. On ją popsikał jakimś płynem, ale to nie pomogło. Poszłam drugi raz i dał jej zastrzyk i pomogło. Strupki zniknęły.
Kocham szczury, ale nie dla tego że nazywają mnie Szczurek
fiftikamka
Posty: 48
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 9:39 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: drapanie

Post autor: fiftikamka »

Moje szczurasy tez sie drapią co chwilę ale nie maja żadnych strupów ani nie wypada im sierść patrzyłam tez czy nie maja pcheł ale nic nie zauwazyłam.. więc nie wiem co mam robić
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: drapanie

Post autor: Izold »

Moje szczury tak się kąpią,i to co chwile bo są czyścioszki. :D I tylnymi i przednimi łapkami,a świerzbu nie mają ani nic,bo co kilka dni robie regularną kontrole i czesanie futerka. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”