[PRZEPUKLINA] operacja

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Gracjunia
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 08, 2004 3:03 pm

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: Gracjunia »

Mam szczurka o imieniu Drut. Niejednokrotnie rozmawiałam o nim na gg z Anią za co chciałam jej jeszcze raz bardzo podziękować bo bardzo mi pomogła. Więc mój szczurek ma przepukline. Chodziłam z nim po różnych weterynarzach ale większość mówiła ze pomoże tylko operacja, która kosztuje 200 zł i niestety rodzice mi na nią nie dadzą;(Drut oprócz tego ma wielką ranę na nodze. Miał ją już od kiedy go kupiłam ale była mała i już się goiła. Jak chodziłam po wetach to jeden dawał mu zastrzyki i twierdził że przepuklina się wchłonie:/Rana mu się powiększyła i obecnie zajmuje całe udo. Cały czas się powiększa mimo przemywania i smarowania różnymi maściami. Jest brunatna i chyba w tym miejscu szczurek ma martwice. Oprócz tego ma jeszczee niedowład w tylniej nodze, pchły i świerzb. Z pcheł go już prawie wyleczyłam ale świerzb wymaga leczenia u weterynarza a wiem że rodzice po tym ile już wydałam na tego szczurka nie dadzą mi więcej. Ze szczurkiem jest coraz gorzej. Stracił apetyt, wogóle się nie rusza, całymi dniami śpi. Ostatnio wypuściłam go na białą pościel i zobaczyłam że zostawia czerwone plamy. Niebardzo wiedziałam od cego to ale szczurek miał zakrwawiony nos. Jest z nim coraz gorzej. Przepuklina też się powiększa. Szczurek już przez to nie może chodzić. W tym stanie powinnam go uśpić ale...niemoge:(Może tak by było lepiej dla niego ale ja wciąż wierze że jest nadzieja na uratowanie go. Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: jokada »

skąd jesteś ?
nie ma w twojej okolicy jakiegoś pożadnego weta ? :/
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: ESTI »

No właśnie napisz, może my jakoś pomożemy...
Ostatnio zmieniony wt sty 17, 2006 7:06 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: Ania »

Gracjunia - przepraszam, nie udało mi się wysłać Pularylu, okazało się, że płyn jest mocno przeterminowany (normalnie jest jasno-żółty a u mnie jest czerwony jak sok z buraków). Piszę więc w imieniu Gracji - czy ktoś byłby w stanie wysłać na Jej adres trochę pularylu?
Gracja jestz Olsztyna.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: Beeata »

na takie rany rewelacyjny jest solcoseryl .Mojemu rany miesiacami nie goil sie a teraz prawie juz zarosl futerkiem,wlasnie po solcoserylu. Poza tym jesli wiesz ,ze nie bedziesz mogla zoperowac szczurka to naprawde powinnas go uspic bo przepuklina z pewnoscia boli go .I nie dawaj juz wiecej zastrzykow bo to wiecej zlego robi jak dobrego....cos o tym wiem:((((((((
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Gracjunia
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 08, 2004 3:03 pm

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: Gracjunia »

zastrzyków już szczurek nie dostaje ale chciałabym wiedzieć czy poza operacją nie ma żadnego innego wyjścia żeby szczurek przeżył??
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: Ania »

Proszę jeszcze raz - czy jest na forum ktoś kto mógłby przesłać Gracji Pularyl? Ciężko mi przytuczyć tu całą rozmowę (z kilku dni nawet po kilka godzin dziennie) więc w skrócie: Rany,. przenoszące się, wiidoczne na skórze małe robaczki. podejrzenie o świerzb - sprawa pilna, podejmie się ktoś? Wysłanie takiego pularylu w kopercie bąbelkowej poleconym priorytetem wyniesie 4,60 zł do 5 zł plus 1 zł koperta, wysłane w pacze (która musi mieć wymiar conajmniej zeszytowy) kosztuje 5 zł zwykła a 6 zł priorytetem (priorytety są zazwyczaj na następony dzień, zwykłe idą od kilku dni do nawet dwóch tygodni).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Gracjunia
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 08, 2004 3:03 pm

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: Gracjunia »

dziękuje wam wszystkim ale to już nieaktualne...Drut przeszedł na drugą stronę tęczy. Mam nadzieje, że gdzieś tam daleko jest zdrowy i szczęśliwy :((
Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2004 7:56 am przez Gracjunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Mada
Posty: 745
Rejestracja: sob mar 22, 2003 12:08 am
Kontakt:

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: Mada »

Bardzo mi przykro. Dobrze że Drut już nie cierpi. Tak jest dla niego lepiej, choć nie dla Twojego serca. Przykro mi.
...Tusia, Dziuba,Kruffka,Beza biały aniołek w sercu....Kreciu kocham Cię :( Wybacz; Nikita,Fredziulek, Marokko, Greta wredotka
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: ESTI »

Ojoj...przykro mi :(
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[PRZEPUKLINA] operacja

Post autor: krwiopij »

:(
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”