Czy szczurki śmierdzą?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zabkaa:)
Posty: 88
Rejestracja: sob lis 12, 2005 8:42 pm

To już nie smrodek...

Post autor: zabkaa:) »

u mnie jest to samo :sad2:
śmierdzi tak, że bez otwartego okna nie da się wytrzymać. a najgorzej jest, jak otworzę drzwi do pokoju, smród czuć w przedpokoju. rodzice wrzeszczą. dzisija mi powiedzieli, że mam oddać jednego szczura, bo oni w takim chlewie żyć nie będą. to jest naprawdę strasznie męczące. ja jeszcze jestem alergikiem i to tak na mnie działa, że czasami spać nie mogę. gardło mnie boli non stop a migdały tak urosły, że niedługo nie będę miał jak połykać.

śmierdzi nawet, jak posprzątam klatki. nie ma w nich dewnianych elemantów, tylko Bzik ma domek. ale on nie śmierdzi, wąchałam. buuu... :-(
Mielonka
Posty: 64
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 8:00 pm

To już nie smrodek...

Post autor: Mielonka »

Mi nie smierdzi bo zamiast poleczek mam na razie pieterka ze zwyklych pretow... Szczurkom nie jest zbyt wygodnie, ale klade im na to papier i szmatki, no i spia w hamaku.
Na dniach bede miala nowa klatke (ta 102/58/80)... zastanawiam sie, czy na samym poczatku im tych drewnianych poleczek nie pomalowac albo wymienic calkiem?? Co polecacie? :drap:
_ the world is mine _
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

To już nie smrodek...

Post autor: Dory »

Zabkoo:) co ile dni sprzątasz? Czy myjesz wszystko w klatce? Na czym trzymasz zwierzaki?
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

To już nie smrodek...

Post autor: Elf »

A u mnie nie śmierdzi. Naprawde.
Półek w klatce jest mnóstwo, wszystkie zrobione z paneli podłogowych, które kupuję i każę sobie w sklepie przycinac na wymiar.

Panel jest o tyle lepszy od drewna, ze ma na powierzchni warstwę jakiejś okleiny czy co oni tam dają, która chroni przed przemakaniem. Oczywiście do pewnego stopnia.
Panel trzeba przecierać gabką codziennie.
Moje półeczki wytrzymały 3 lata nie śmierdzac, chociaż lało na nie nawet 9 sikawek na raz:)
Teraz kupiłam nowe, od razu całą paczkę i mam na zapas.

Na panelach mam porozkładane szmatki z podkoszulków, które co 2-3 dni wymieniam.
Troche moze sie trzeba napracować, ale naprawe warto, bo nawet jak ktos obcy do domu przychodzi, to dopiero pojakimś czasie się orientuje ze w domu sa szczury, bo ich nie czuć.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
zabkaa:)
Posty: 88
Rejestracja: sob lis 12, 2005 8:42 pm

To już nie smrodek...

Post autor: zabkaa:) »

cofam to, co powiedziałam :D :D

2 godziny siedziałam w łazienke nad brodzikiem i szorowałam te nieszczęsne klaty. ale opłacało się! teraz czuję tylko zapach proszku do szorowania. oh, jak miło.

czyli to była moja wina, nie szczurów... powinnam lepiej dbać o te klatki :roll:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

To już nie smrodek...

Post autor: ESTI »

zabkaa:), tylko mam nadzieje, ze dobrze splukalas klatke po wyszorowaniu. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
PALATINA
Posty: 1588
Rejestracja: pn sie 30, 2004 12:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

To już nie smrodek...

Post autor: PALATINA »

Ja podejrzewam, że u mnie w chodzi jeszcze w gre "wojna zapachowa".
Coś w rodzaju - ten lepszy, kogo bardziej czuć! :flex:
Mam 3 stada, które walczą smrodkiem (i zębami tez) o prawo własności do terenu.

Kiedys miałam cos podobnego z 2 samiczkami, które sie nienawidziły. Mieszkały osobno i już kilka godzin po wyszorowaniu klatek - cuchnęło w pokoju niesamowicie!
Jeśli panny przebywały w róznych pokojach i sie nie widziały, nie czyły - można było nie sprzatac ponad tydzień i było w miare OKi.

Kiedy w klatce mieszkał Gareth, Runi, Jolka i Zurka mozna było sprzatać raz w tygodniu. Teraz mieszka tam tylko Gareth z Runicą, a smród jest nie do zniesienia - dodatkowo Gareth wścieka sie ciągle (czasem dostaje nawet ziółka na uspokojenie), bo denerwują go chłopcy w klatce kilka metrów obok - O dziwo z klatki Garetha bardziej smierdzi, mimo iz chłopców obok jest trzech!
Dlatego mysle, że Gareth celowo zaśmierdza otoczenie! :evil:
"Wierząc we własną drogę wcale nie musisz udowadniać, że droga innego człowieka jest zła"
(P.Coelho)
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

To już nie smrodek...

Post autor: Layla »

[quote="PALATINA"]Dlatego mysle, że Gareth celowo zaśmierdza otoczenie![/quote]

Ależ on perfidny :khihi: Celowym zaśmierdzaczom mówimy nie! A tak serio, coś w tym jest... Ostatnio jak była u moich dziewczynek Aja KasiGdańsk to potem cały pokój "walił" choć dziewuchy nie były źle nastawione do koleżanki. Pewnie po prostu chciały zasmrodzić pokój, żeby pokazać, że to ich ;)
Obrazek
violet
Posty: 279
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 7:07 am

To już nie smrodek...

Post autor: violet »

Ehh moi panowie na szczescie nie walcza ze soba na smrodek ;) Tylko te cholerne polki... juz nawet nie o smrodek chodzi tylko Drops mi na nie sika, a potem oba spia w tych siuskach :| i futerka im zolkna... Musialabym chyba ciagle nad nimi stac z chusteczka.. a jak tylko wytre, to Dropsior natychmiast sika znowu ;) No ale przemywam codziennie polki i zasikane ogonki moich maluchow i jest w miare ok ;)
za to kupki robia tylko w kuwecie i jakos o dziwo w miare w jednym miejscu... ;) Z tym ze zmienia sie ono po kazdym wysprzataniu klatki :D Chyba pada na to miejsce, gdzie ląduje pierwsze gowienko w nowym zwirku ;)
Obrazek
standard black hooded i blue berkshire oraz dumbo cocoa spotted :)

"Let go of complicated feelings, than there's no price to pay "
Awatar użytkownika
Punk Shiggo
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 1:49 pm
Lokalizacja: Berlin

Takie jedno idiotyczne pytanko...

Post autor: Punk Shiggo »

Moja Szczuzyca(Anarchia) Smierdzi!!! A jej siora (Ruby) wcale!!! ::)
Tera niewiem czy mam wykapac, czy lepjej nie ??? ??? ???
Anarchia jest wieksza od Ruby >:D Ale sa z jednego miotu...troche podejzane... :-X

Przeniesione i scalone. /Agata
ShiGgO
Awatar użytkownika
isia28
Posty: 317
Rejestracja: sob sty 31, 2009 5:34 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Takie jedno idiotyczne pytanko...

Post autor: isia28 »

każdy szczurasek ma swój zapach. załatwia się tam gdzie śpi czy w innym kącie? może w tym tkwi problem
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SZCZURZY "ZAPACH"] Szczur bardzo śmierdzi

Post autor: Hanka&Medyk »

Moje paskudy łapią zapach od wszystkiego naokoło. Maluchy dziś na przykład wydają woń paprykarzu, którym zostały poczęstowane, kiedy wymieniłam im ściółkę przybrały zapach neutralizatora lawendowego. Po prostu wszystko zależy od tego, jakie mają otoczenie i gdzie śpią, bo jeśli lubują się w spaniu w towarzystwie własnych kupek, to na pewno nie będą pachniały fiołkami ;)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”