nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: Cyklotymia »

RattaAna pisze:ja podobnie jak Maga zastrzyku szczurowi nie zrobię - podchodziłam do nauki parę razy, ale widok igły przy ciele całkowicie uniemożliwia wykonanie zastrzyku;
nie zgodzę się, że to żadna sztuka - sztuką jest UMIEJĘTNIE zrobić zastrzyk, a nie poharatać skórę igłą...
Trzeba się przełamać i zrobić to pierwszy raz, a potem jakoś pójdzie. Z ciurami nie mam jeszcze (odpukać! nie chcę mieć, mają być zdrowe!) doświadczenia, ale ludzi kłułam już tyle razy, że przestało mnie to już ruszać, nawet jak ktoś ma wysokie ciśnienie i przy wkłuciu do żyły krew pryska, albo jak z wenflona się wylewa mini fontanna... Ale te kilka pierwszych wkłuć zapamiętuje się do końca życia, koszmar.
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: RattaAna »

wiem, a z uwagi na dość liczne stadko bardzo bym chciała się przełamać; jeszcze z podskórnymi myślę, że jakoś by poszło (najtrudniejszy ten pierwszy raz), ale domięśniowo bym się nawet nie odważyła; ale ja tak mam od małego - na widok igły przy skórze robi mi się słodko :-\
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: RattaAna »

EMKA - i jak ma się szczurzynka???
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: Lolciaa »

ja od dzisiaj podaję antybiotyk i Lakcid
i tu jest problem,bo moja szczura to niejadek,jest mała,chora i nie chce jeść ani bić nic z lekarstwami >:(
zmarnowałam rano 3 dawki już :( ostatecznie wlałam na siłę do pyszczka ale >:( trochę wyleciało i w ogóle to nie jest dla nas dobra metoda
nie wiem co robić :'(
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: Paul_Julian »

Lakcid jest słodki , powinna go wypić . 1/3 ampułki na raz .
Nie wiem jaki antybiotyk dostaje , Biseptol mozna dostć malinowy i bananowy i 2-3 krople szczurka zliże z palca .
Enro do rozpuszczania jest gorzkie , można je rozpuscić w kilku kroplach wody i w soku porzeczkowym. Moze też podać z czyms co lubi , moze jakieś powidła , kaszka , gerberek?

Jak podasz jej z palca to wtedy powinna zlizać . Mam nadzieję , że poczuje sie lepiej :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: krwiopij »

Lolciaa, a co Twoja szczurka lubi? Gerberki, serek waniliowy (jego ogony zwykle uwielbiają), jogurt, może kaszkę dla niemowląt? Spróbuj zmieszać odrobinę czegoś smacznego (naprawdę niewiele, tyle co 1-2 kuleczki groszku) z porcją leku. Jeśli to nie zadziała, możesz podać lek z odrobiną nutelli lub masła orzechowego - temu zazwyczaj szczur się nie oprze. U mnie dość dobrze sprawdzało się tzw. ciasto lecznice - tabletkę leku rozpuszczałam z odrobiną wody, dodawałam masło orzechowe, trochę mąki i długo zagniatałam z tego ciasto (żeby lek równomiernie się w nim rozprowadził). Potem dzieliłam całość na kawałki zawierające odpowiednie dawki i gotowe porcyjki trzymałam w lodówce. Nie były duże, więc szczury chętnie zjadały całość za jednym razem.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: pariscope »

W przypadku moich dziewczyn sprawdzał się inny sposób. Wykrawałam z bułki kosteczkę o boku ok. 5-7 mm, wkrapiałam w nią antybiotyk, po czym powierzchnię smarowałam cienko masłem. Jeszcze się oblizywały :D . Zjadały też antybiotyk wymieszany z odrobiną dżemu. Tylko w jednym przypadku nic nie skutkowało - już nie pamiętam co to było, ale miało baaardzo gorzki smak. Nie udało mi się tego podać w żaden sposób, ale mimo to zwierzaczki są zdrowe.
Koniecznie 2 godz. po antybiotyku trzeba podać probiotyk. Lakcid rozpuszczony w mleku to dla szczurków delicje. Moje biły się o taki specjał.
Ps. Ani masła, ani dżemu nie stosujemy w codziennej diecie szczurków, ale w przypadku choroby i braku apetytu, jest to jak najbardziej usprawiedliwione.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: susurrement »

ja daję na maśle O0
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Eter
Posty: 60
Rejestracja: czw cze 28, 2007 9:42 am
Kontakt:

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: Eter »

Mojego ś.p. szczurka oszukiwałam podając antybiotyk w smakołykach. Skutkowało do pewnego czasu, potem Rubinek był nieufny, jak podsuwałam mu rarytaski. Nawet nieantybiotykowych nie ruszał... Trzeba było aplikować lek strzykawką. Sprawdziła się insulinówka: wkładałam ją z boku i kierowałam w głąb gardziołka, dość głęboko - nic nie wypływało na zewnątrz. Przy uzywaniu insulinówki trzeba jednak przeliczyć dawke leku, bo 0,1 ml to dwie, czasem cztery kreski - jak ktos ma wątpliwości, warto zapytać aptekarza lub pielęgniarkę.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: krwiopij »

W klasycznej insulinówce (podzielonej na 40 części) 0,1 ml to 4 kreseczki. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Lolciaa
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 27, 2009 3:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: Lolciaa »

krwiopij pisze:Lolciaa, a co Twoja szczurka lubi? Gerberki, serek waniliowy (jego ogony zwykle uwielbiają), jogurt, może kaszkę dla niemowląt? Spróbuj zmieszać odrobinę czegoś smacznego (naprawdę niewiele, tyle co 1-2 kuleczki groszku) z porcją leku. Jeśli to nie zadziała, możesz podać lek z odrobiną nutelli lub masła orzechowego - temu zazwyczaj szczur się nie oprze. U mnie dość dobrze sprawdzało się tzw. ciasto lecznice - tabletkę leku rozpuszczałam z odrobiną wody, dodawałam masło orzechowe, trochę mąki i długo zagniatałam z tego ciasto (żeby lek równomiernie się w nim rozprowadził). Potem dzieliłam całość na kawałki zawierające odpowiednie dawki i gotowe porcyjki trzymałam w lodówce. Nie były duże, więc szczury chętnie zjadały całość za jednym razem.

mieszałam naprawdę z różnymi rzeczami ,jeśli nawet się skusiła to zlizywała najwyżej połowę

w każdym bądź razie nie wygrała z choroba
odeszła dzisiaj rano :'(
Ze mną : Mała,Karmel,Ciastko,Czekolada,Łata,Szara
W Pamięci : Maja,Młoda i Czarna
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem zle

Post autor: krwiopij »

Przykro mi... :(

Szczurki w tak ciężkim stanie powinny dostawać leki w zastrzyku, żeby nie ominęła ich żadna dawka. Leki podawane do pyszczka są super, ale tylko wtedy, kiedy szczur chce i jest w stanie regularnie je przyjmować.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem

Post autor: Effie »

Odświeżam temat, bo dziś wieczorem czeka mnie kolejne starcie z moją małą pacjentką. Próbowałam już z jogurcikiem, próbowałam z miodem. Bez efektu... Musi wypić 5ml antybiotyku. Nie mam za bardzo pomysłów...
Obrazek
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem

Post autor: IHime »

5ml? To strasznie dużo. Nie wiem, czy szczurzy żołądek jest w stanie pomieścić tyle na raz.
Ale że przepychanki z wybredną szczurą przerobiłam, to możesz próbować z: sokiem przecierowym, gerberkiem, majonezem, pasztetem, masłem orzechowym lub nutellą. Większość jest niezdrowa dla szczurów, ale w awaryjnej sytuacji można trochę podać. U nas hitem jest masło orzechowe (są dwa rodzaje "gładkie" i "z grudkami", my mamy to pierwsze).
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: nie umiem podac antybiotyku w zaden sposob a szczurkiem

Post autor: Effie »

Pasztet! Dzięki!! Nie pomyślałam, bo sama nie jadam mięsa... ale faktycznie kurczakowym Gerberkiem się ostatnio zajadała...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”