Wygiety ogon

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szisha
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 20, 2010 1:04 pm

Wygiety ogon

Post autor: Szisha »

Mój szczurek od kilku dni wygina ogon gdy chodzi po pokoju w takie sterczące w górze S. Zawsze w prawo. Zastanawiam się czy wszystko z nim w porządku? Nie wygląda jakby go coś bolało, czy może to być np. z niepokoju? Dziwne to, wcześniej tak nie robił, czasem też trzyma ogon normalnie, spokojnie na ziemi, ale coraz częściej właśnie w górze i tak dziwnie wygięty. Co mu może być?

Szukałam podobnego tematu, ale nie znalazłam więc założyłam nowy.
Ziutek [*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wygiety ogon

Post autor: nausicaa »

a zauważyłaś, że szczurek jest też jakby wygięty w bok? w sensie jego kręgosłup albo główka? dobrze się wspina, nie jest apatyczny itd?

http://ratguide.com/health/figures/dege ... gure_1.php

tu znalazłam o trzymaniu ogona do góry, chociaż w większości przypadków szczur z tą chorobą ciągnie ogon po ziemi. zauważyłaś, żeby ten ogon bardziej ciągnął, tak bezwładnie?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Szisha
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 20, 2010 1:04 pm

Re: Wygiety ogon

Post autor: Szisha »

Nie, jak najbardziej wszystko gra. Zauważyłam, że gdy jest podekscytowany wygina ogon do góry, ale prosto. To już właściwie staruszek, ale wszystko poza tym ma sprawne, tylko ten ogon od pewnego czasu...
Ziutek [*]
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Wygiety ogon

Post autor: nausicaa »

to być może, że ze starości już coś tam w kręgosłupie się porobiło i kręgi uciskają jakiś nerw w trakcie podniecenia. jeśli reszta ok, to tylko bym obserwowała
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”