Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: merch »

Jak najbardziej nielegalny.

dawno tu fotek nie bylo takze wrzucam panny zbiorowo w czasie laczenia z maluszkami w porodówce.

Irenka jest pierwsza urodzona w Polsce czarnooka himlayką , jak najbardzij nielegalną :)

Nowe domowniki poznacie po tym ze sa jeszcz malutkie , dwa standardowe aguty to Ela i Dorotka - Dorotka grubsza.
Burmeska to oczywiscie Helenka , Czarnoka siamka to Pela w Polsce jak najbardziej nielgalna chociaz ma zagraniczny rodowod i przodkow pochodzacych ze znanych zarejestrowanych w NFRS brytyjskich hodowli. Rusian dove to Gabrysia. Czarny szczurek dumbo z kreseczka przez pysio Florentynka, minkowa dumbo varieberk panienka to oczywiscie Jadźka vel Krówka i bonusik chatka z bieszczad , moj krotki i pozny zimowy urlopik. Miłego ogladania i rozpoznawania szczurków

PS Nie jestem pwna czy ogladanie nilegalnych szczurkow jest legalne i nie odpowiadam , za ewenualne obowiązujące kary związane z naruszeniem paragrafu 22.

-------------------połączone
no ladnie a miniaturki nie wklejone , jakby zajrzał tu jakis zielony proszę o połączenie :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

susu to jest tajemnica poliszynela , ja staram sie ich nieliczyc , bo nie lubie kłamać a jak by mnie rodzice pytali to zawsze moge powiedziec nie wiem troche :P, dla rodzicow ten liczbnik moglby okazac sie szkodliwym dla ich zdrowia :P
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Sysa »

Merch, a czemu nie zarejestrujesz jednak swojej hodowli w Polsce? Kłótnie kłótniami, ale chwalenie się nielegalnością szczurków... Trochę na poziomie osób, które rozmnażają szczurki z zoologów :-\
Jestem ciągle świeża na forum i wiadomo, ze pewne rzeczy nigdy do mnie pewnie nie dotrą, ale powiem szczerze, że tak z punktu widzenia "świeżaka" wygląda tutaj wszystko bardzo niekonsekwentnie i dumnie, zwłaszcza po zmianie tytułu, jakby drobna złośliwość...

Choć szczurki oczywiście piękne :) I mam nadzieję, ze Cię nie urażę, ja po prostu nie wiem jak było i jest i tak dalej :)
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Sysa »

Ups, chyba nie było zmiany tytułu, pomyliło mi się z miotowymi tematami, przepraszam! :-X
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: merch »

Kochana , te szczurki w Polsce nie mogly byc rozmnazane " legalnie" . Po zmianie zarzadu zarzad shsr wydal decyzje ze urodzony podczas mojego czlonkowstwa w shsr miot D traci prawa do bycia miotem zarejstrowanym , takze tych szczurków miotu E, G, H, I, J, L by po prostu nie było. A tak się sklada , ze dla mnie to zeby te mioty z domieszką czapczkowj krwi się urodzily , takze urodziły się :) a ich ocena pod względem zgodnosci ze standardami , walorami budowy itd itd odbywa się za granicą co ma tę przewagę , że są ocniane przez napradę doświadczonych sędziów , przeszkolony takze przez sędzine NFRS i zgodnie z standardami NFRS.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: merch »

Sysa czasem warto poczytac stare posty :), mozesz poszukac haslami , albo zajrzec do postow na zasadzie znajdz wszystkie posty uzytkownika , czy poszukac tematy moich starych miotów w narodzinach :).
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Arve »

Sysa pisze:Merch, a czemu nie zarejestrujesz jednak swojej hodowli w Polsce? Kłótnie kłótniami, ale chwalenie się nielegalnością szczurków... Trochę na poziomie osób, które rozmnażają szczurki z zoologów :-\
Jestem ciągle świeża na forum i wiadomo, ze pewne rzeczy nigdy do mnie pewnie nie dotrą, ale powiem szczerze, że tak z punktu widzenia "świeżaka" wygląda tutaj wszystko bardzo niekonsekwentnie i dumnie, zwłaszcza po zmianie tytułu, jakby drobna złośliwość...

Choć szczurki oczywiście piękne :) I mam nadzieję, ze Cię nie urażę, ja po prostu nie wiem jak było i jest i tak dalej :)
Sysa, nie obraź się ale mało wiesz, więc nie pisz, że merch jest na poziomie osób które rozmnażają szczurki z zoologów, bo ją obrażasz... a generalnie lepiej nie pisać o czymś o czym nie masz pojęcia.
Z mojego punktu widzenia stowarzyszenie prowadzone przez młodzież poważnym nie jest...
a w przypadku szczurów nie ma światowej organizacji zrzeszającej wszystkie kluby hodowców, jest w europie dużo hodowli niezależnych i w kilku krajach organizacje hodowców, które wcale nie spieszą sie do współpracy ze sobą.
W porównaniu z kynologią lub felinologią to hodowla szczurków jest to póki co w powijakach...
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: odmienna »

Faaajnie :D . Cudne „nielegalne”
Podoba mi się ten tytuł tematu, tylko może dobrze by było dać właśnie cudzysłów. Bo faktycznie, bez zrozumienia przyczyn i okoliczności w jakich ta hodowla została „zdelegalizowana” (a w końcu komu się chce i po co miałby się zagłębiać w niesympatyczne szczegóły sporu personalnego :-\ ), może nie być na pierwszy rzut jasna różnica między „rozmnażaczem” a wartościową, alternatywną wobec monopolisty hodowlą.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Nina »

Och jak ja uwielbiam te Twoje nielegalne szczury ;D
Nawet dwie takie nielegalne wczoraj mnie doszczętnie wydrapały :P (głupia pańcia poszła rano w bluzce na ramiączkach do szczurów i nie mogła sie powstrzymać przed wyprzytulaniem zaspanych eFek)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: alken »

jakbym kiedykolwiek miała kupować, a nie adoptować, to bym właśnie szukała wśród tych pięknych nielegalnych ,które podziwiam już odkąd jestem na forum :D same delicje :-*
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: merch »

No bardzo mi miło, że jednak komuś się podobamy :).

Temat owszem celowo troche prowokacyjny , ale owszem nie ukrywam , ze przy ostanim miocie bylo bardzo duzo zdejmowanych rezerwacji, linie prowadze sama i jesli linia ma byc nadal prowadzona , nie bardzo moge jeszcze bardziej redukowac mioty, a miotów nie mogę robic bez chętnych na szczurki tak to juz jest. Wydawało mi się , że większość forumowiczow dobrze juz kojarzy moja hodowle i moje linie , jak tez zdaje sobie sprawe, ze hodowla nie wspolpracuje z shsrp- niestety przy miocie L okazało się, że jest innaczej.


Genralnie łatwo jest przesldzic historię moich miotów ( nie jst ich dużo), łatwo odszukac tematy w ktorych są szczurki ode mnie i zapoznac się ze specyfiką moich szczurków , bo niewątpliwie , chociaz znacznie moga różnić się i budową i charakterami , to jednak maja wspólne cechy , naogól to spore ruchliwe i inteligentne szczurki, przewaga standardowych standardów o dosc mocnej budowie ciała, kolory obracają się w dwóch kręgach kolorystycznych jeden to niebiesko - minkowy czyli russian blue, russian dove , mink plus szansa na pochodne z perłą ewentualnie cechą aguti , druga do krag akromelanistyczny siamkowo- himalajkowo- burmkowy, naogol jest tez szansa na czarnuszki i aguty , szczurki sa zawsze dobrze zsocjalizowane , ale często zwłaszcza w miotach z większym udzialem dzikiej krwi , mogą byc niufne wobec obcych i dość ostrożne. Dla mnie linia z udzialem krwi Czapczki jest linią magiczną i właśnie dlatego czynie tyle starań , aby tę linię utrzymac , stram się tez wciąz nad nią pracowac , zarówno robiąc outcrossing w oparciu o importy , jak tez probowac wzmacniac juz osiągięte rezultaty metodą inbredu.

Co również cenne , wszystkie stadka z udziałem moich szczurków , moga zawsz liczyc na moją pomoc w przypadku kłopotow czy to behawioralnych czy zdrowotnych i pomoc ta dotyczy nie tylko szczurków ode mnie , ale całego stadka.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Nue »

jakbym kiedykolwiek miała kupować, a nie adoptować, to bym właśnie szukała wśród tych pięknych nielegalnych ,które podziwiam już odkąd jestem na forum same delicje
Mnie się szczuras od merch marzy od dawna, ale dotychczas się jakoś nie składało :) Może kiedyś... od razu dwa :P
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: susurrement »

Nue pisze: Mnie się szczuras od merch marzy od dawna, ale dotychczas się jakoś nie składało :) Może kiedyś... od razu dwa :P
ze mną jest tak samo ;)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Oleczka »

Oj jak juz bede mogla miec szczurki na nowo to wiadomo ze zapukam do merch :D Bo prawda jest taka ze ufam merch w 100% i widac jakie ma cudowne maluszki jakie to przytulaki i slodziaki i ach i och :D ja to strasznie chorowalam na te 2 niebieski dziewczynki :( strasznie je chcialam :( ale co zrobic umowa z rodzicami to umowa :(
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: StasiMalgosia »

A my szczurków od merch nie chcemy ;)
Bo nie dość że nielegalne to jeszcze włażą tam gdzie nie trzeba, rozkładają 2 razy wiekszę szczury na łopatki, za szybko rosną i mają taką dziwną sierść - jakąś taką mięciutką i błyszczącą. Nie boją się ludzi jak kazdy pożądny szczur powinien tylko cały czas pchają sie do na rece. Ogólnie są bleee :P
Obrazek
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czapeczkowo czyli nielegalne szczury

Post autor: Nina »

StasiMalgosia pisze:Bo nie dość że nielegalne to jeszcze włażą tam gdzie nie trzeba, rozkładają 2 razy wiekszę szczury na łopatki, za szybko rosną i mają taką dziwną sierść - jakąś taką mięciutką i błyszczącą. Nie boją się ludzi jak kazdy pożądny szczur powinien tylko cały czas pchają sie do na rece. Ogólnie są bleee :P
Ukradłaś mi szczury a ja sie nie zorientowałam? :-\
Futrem eFek wszyscy nie mogą sie nazachwycać :) Obie są zupełnie różne, a jednak podobne. Główna różnica to to, że Flora kocha tylko swoich, a Frida wszystkich xD
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”