Nutrie

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Nakasha »

E-Wela, z chęcią Cię zaprosimy do nas na oglądanie nutrii i szczurasów. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
E-Wela
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 9:33 pm
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: E-Wela »

Już się nie mogę doczekać :)
Pozdrawiam ja i ABS, braciszek Atenki
Obrazek
szczury mają panów a nutrie służbę
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: klimejszyn »

omójboże, jaki słodziak !
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
E-Wela
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 9:33 pm
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: E-Wela »

Obrazek
szczury mają panów a nutrie służbę
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Ogoniasta »

o jakie duże stópki do całowania!! :D :-* Cudny!
A jaką ma w dotyku sierść? :) Jest mięciutki i puchaty czy raczej szorstki?? :)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
E-Wela
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 9:33 pm
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: E-Wela »

Bardzo trudne pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi, bo futerko jest i miękkie u szorstkie – miekki jest puch a wlosy ościste są długie i daja takie dziwne wrażenie dotykowe :)
szczury mają panów a nutrie służbę
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Nakasha »

Achaja jest już u nas. :) Zapraszam do naszego tematu:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 17#p689317
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: alken »

i co, mam zamknąć, przenieść do działu inne zwierzaki (jako wątek o nutriach) czy zostawić dla ewentualnych innych nutrii? (pytanie do autorki tematu)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: UWAGA!!! MALA NUTRIA SZUKA DOMU!

Post autor: Nakasha »

Ja bym prosiła o zrobienie z tego ogólnego tematu o nutriach i przeniesienie do działu "inne zwierzaki". :)

Wieści o Achai - mała powoli się do nas przyzwyczaja, a konkretnie to do mnie. :) Robi postępy niemal z dnia na dzień i naprawdę jestem tym mile zaskoczona. :) Bez żadnego strachu podchodzi do ręki i bierze z dłoni jedzonko - dałaby się pokroić za pomidory, ogórka, marchewkę, gotowane ziemniaczki, płatki z błonnikiem i płatki owsiane. :) Niedawno zjadła na raz całego pomidora, myślałam, że pęknie. :P Lubi też podgryzać korzenie mniszka lekarskiego i gałązki jabłoni. :) Nie gardzi liśćmi z rzodkiewek i gotowanym makaronem. :)

W klatce daje się głaskać, czasem się przy tym rozpłaszcza i robi "mmrr mmrrr mmmrrr", szczególnie jak drapię ją koło uszka lub tuż za wąskami :D. :P Jak ma dość głaskania lub w ogóle go nie chce, odwraca się przodem, pokazuje zęby, stroszy futerko i robi ostrzegawcze "mmmmmmmmm", ale wystarczy, że się do niej spokojnie mówi, a zaraz się uspokaja i daje dotknąć. Nie gryzie, nawet jak wybitnie coś jej nie pasuje. W ogóle jest szalenie cierpliwa i podziwiam jej spokój, szczególnie że czasem nie mogę się powstrzymać przed głaskaniem i mizianiem jej O0 i nie przestaję mimo jej ostrzeżeń, a ta po chwili odpuszcza, układa się, a jak ma już naprawdę dość to po prostu odchodzi. :P Czasem jeszcze płoszy się na nagły hałas lub ruch. Denerwowały ją nasze kotki, ale dzisiaj już z ciekawością je niuchała przez pręty klatki. Za to nasze kotowate futra się jej boją. :P

Na wybiegu łazi, zwiedza i niucha, jest ciekawska, ale jeszcze ostrożna i niepewna. Mogę do niej podejść, a gdy spokojnie do niej mówię i powoli się przysuwam, to mogę nawet wziąć ją na ręce i odnieść do klatki. :)

Jestem moją Achajką coraz bardziej zachwycona. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nutrie

Post autor: alken »

może to głupie, ale się zastanawiałam jak duże kupy robi nutria ;D jak kot, czy bardziej królik, fretka?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nutrie

Post autor: Nakasha »

Robi bobki, na razie tak ok 2 x większe niż szczurze. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nutrie

Post autor: unipaks »

słodkie stworki :)
Mam do nutrii szczególny sentyment – dwa razy miałam okazję zaznać radości obcowania z tymi wyjątkowymi zwierzaczkami. :) Kiedy pierwszy raz , późnym wieczorem , przywieziono mi odrzucone przez matkę maleńkie stworzonko z niedużej hodowli pod Wrocławiem ( nie mojej ) , nie miałam pojęcia o doznaniach , jakie staną się naszym udziałem. Nutria była w kiepskim stanie i z krwawą biegunką, ale z pomocą marchwianki i babcinych rad udało się ją utrzymać po tej stronie. :D
Dzieciaczek dostał termofor owinięty szmatkami , ale w nocy płakał jak niemowlę (dosłownie) i pudełko lądowało przy mnie na łóżku , z moją ręką wewnątrz, na małym ciałku ; po jakimś czasie budziło mnie piekielne swędzenie i okazywało się , że nutria uparcie mościła mi się w zagłębieniu szyi , niedługo potem z uwagi na moje uczulenie spała z innym domownikiem.
Gusia ( a jak się miało okazać – wspaniały męski Guś ) przed upływem tygodnia znał swoje imię i wkrótce całkiem dobrze kojarzyła również imiona domowników (!); nie zdarzyło jej się załatwić na podłogę – miała swoją miskę z wodą ; lubiła też po zmianie wody wkładać tam otrzymane warzywka i porządnie przeprać je przed przystąpieniem do konsumpcji. :D Wylegiwała się na wersalce gdy była w domu sama, a słysząc klucz w zamku pędziła do drzwi – od zeskoków z łóżka miała biedulka czasem obolały ogon. Nutria uwielbiała wspólne zabawy – z paskiem od szlafroka czy sukienki to nawet nasz szczeniak nie dokazywał z taką uciechą ; lubiła też bawić się uszami wyżła , który jednak tych radości nie podzielał i z pokoju wzywał nas , dorosła rosła ciapa , żałosnym skomleniem – przychodziło się wówczas i zabierało rozradowanego szkraba huśtającego się na psich uszach. :P Kiedy Guś umyślił sobie spanie razem z psem , ten nie potrafił odtrącić ogoniastego stwora przyklejonego do jego bezbronnego brzucha. :)
Mieszkając z ludźmi Guś nasiąkał nimi i zadziwiał upodobaniami żywieniowymi czy nawykami ; koleżanka studiująca weterynarię zdumiewała się widząc Gusia pałaszującego z nami mięsko , żebrzącego wśród gości o swój przydział podczas krojenia tortu , wygrywającego przed innymi w zbieraniu z podłogi spadłej kostki czekolady. Co jadła jego rodzina , chciał jeść i on. ::)
Najbardziej zaś zdumiewał rozsmakowaniem się w herbacianych fusach , co zademonstrował kiedyś gdy stłukł się kubek ze świeżym naparem – przybyłą zmiotkę zaatakował , nie dając się odsunąć od ciepłych liści ; wtedy też po raz pierwszy i jedyny zawarczał na mnie . :)
Niezwykłe to było stworzenie i kontakt z nim był zdumiewający , bliższy i serdeczniejszy niż ze szczurkami czy królikiem. Wspominamy go z ciepłem w sercu :-*
A dzięki niemu pozostałym nutriom podarowano wolność i kolejne ich pokolenia całkiem pomyślnie żyły sobie na wsiowej swobodzie ;D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
E-Wela
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 9:33 pm
Kontakt:

Re: Nutrie

Post autor: E-Wela »

unipaks nic dodać nic ująć, sama prawda.
szczury mają panów a nutrie służbę
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Nutrie

Post autor: kulek »

Świetnie się czyta o tych stworzonkach, muszą być naprawdę wspaniałe! :)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nutrie

Post autor: Nakasha »

Wczoraj nutria dała mi popalić. :P

Już bez żadnego problemu dowolnie ją głaszczę i biorę na ręce. Po wybiegu wsadziłam ją do klatki... a Achaja zaczęła w niej szaleć. ::) Biegała wzdłuż kuwety, gryzła pręty, fukała, robiła te swoje "mmmmmrrrr" i nie mogła się uspokoić... Otworzyłam klatkę, zaczęłam do niej gadać i głaskać ją. Achajka ulokowała się w swoim koszyku, rozpłaszczyła... a ja ją głaskałam i drapałam, po pyszczku, pod bródką, po zębach, za uszkiem, po brzuszku, pod paszkami. :D Achaja coraz bardziej się rozpłaszczała, zaczęła delikatnie tyrkotować ząbkami, robić "umm ummm ummm" w końcu położyła się na boczku, nadstawiając mi cały brzuszek do miziania ;D Ziewnęła, zamlaskała i tak sobie zasnęła :D No to i ja poszłam spać.

Ale o 4 rano obudziło mnie jej pełne żałości nawoływanie - fukanie i poszczekiwanie... musiałam do niej wstać i znowu ją głaskać i mówić do niej i drapać ją aż usnęła. :o Normalnie jak ja ją będę musiała usypiać tak co noc, to chyba padnę ze zmęczenia i niewyspania. :P


Nigdy nie sądziłam, że nutrie mogą aż tak się przywiązać do człowieka, tzn. czytałam o tym, ale to co innego niż obserwować to na co dzień.... Achaja jest u nas tylko kilka dni, a zrobiła takie kolosalne postępy w oswajaniu, że codziennie na nowo mi opada szczęka. O0
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”