[Klatka] Royal Suite 95 double

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: alken »

StasiMalgosia pisze: 2.drzwiczki niby fajnie że duże ale to sprawia też problem jak zatrzymasz paskudy jak je będziesz zamykać? Już w Towerze przydały by się małe drwiczki a tu
o tak, wyobrażam sobie te wysypujące sie szczury ;) ja nawet przy małych drzwiczkach muszę łowić po jednym, wrzucać, zamykać, otwierać, wrzucać i jednocześnie strącać te co się do drzwiczek pchają żeby im rączek nóżek ogonków nie poprzycinać. a to tylko cztery sztuki :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: Babli »

Ja to miałam drzwi 50x30 jedne i było :P
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: Becia23 »

Co prawda klatki nie posiadam i nigdy na oczy nie widziałam, ale oczytałam się o niej na angielskim forum, więc mogę coś dorzucić...

Klatka bardzo solidnie wykonana, wszyscy użytkownicy są NAPRAWDĘ zadowoleni, na angielskim rynku uznaje ją się za najlepszą. Jedyne minusy to faktycznie płytkie kuwety (tak naprawdę to takie tacki, te brzegi są przymontowane do kratek/drzwiczek - takie listwy), cena (nawet w UK jest strasznie droga :/) i czytałam o tym, że te zamykania drzwiczek czasem się rozwalają (jeśli dobrze to sobie wyobrażam, to te uchwyty to śrubki i czasami są za wąskie, hence nie da się ich wkręcić i wypadają). No i drzwi, które zwykle są dużym plusem, ale czasem wkurzają, bo raz: szczury się wysypują wszystkie na raz, a dwa: jest problem z montowaniem hamaków/półek. Widziałam kogoś na forum, kto do dużych drzwi wmontował sobie takie małe tradycyjne drzwiczki. Tylko że nie wiem, czy w Polsce można w ogóle kupić drzwiczki do klatki osobno (W UK tak). I czasem kółka się łamią.

Jeśli mnie moderatorzy nie zjedzą, to mogę podać kilka linków do tematów na angielskim forum, żebyście sobie pooglądali te klatki w użyciu i poczytali co nieco ;)
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: susurrement »

bardzo Ci dziękuję za te informacje :)
coraz poważniej przymierzam się do zakupu tej klatki, więc każda opinia jest dla mnie szczególnie ważna.

co do kuwet - to tak jak już mówiłam ja mam narożne, więc nie robi mi to kompletnie żadnej różnicy.
martwi mnie jedynie psujące się zamknięcie, ale myślę, że jakaś męska złota rączka coś fajnego wymyśli, żeby np dorobić zamek :)

a linki myślę, że możesz podać :)
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: Becia23 »

Proszę bardzo:
http://www.fancy-rats.co.uk/community/v ... 9&t=136882 <- tu fajnie widać całą konstrukcję
http://www.fancy-rats.co.uk/community/v ... 9&t=110225 <- ogrooomny temat dla fanów klatki, pełno zdjęć, między stronami też jest sporo pytań od zainteresowanych i odpowiedzi posiadaczy. Widziałam też kilka porad w razie jakichś problemów z SRS, warto się przez ten temat przekopać.
http://www.fancy-rats.co.uk/community/v ... oyal+suite
Z tych najbardziej wartościowych to chyba tyle.

Mam nadzieję, że pomogłam :D
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: susurrement »

dziś dotarła do mnie ta klatka; kupiona na promocji w zooplusie za 1 299,00 :) dam znać jak się sprawuje.
na razie wiem tyle, że cholernie ciężko się składa.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: Becia23 »

Susu, i jak, i jak? :D
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: susurrement »

no ja jestem zachwycona :)
fakt, że nie wyobrażam sobie jej rozkładać do sprzątania, chyba, że raz na pół roku :P bo to niezbyt miłe zajęcie, delikatnie rzecz ujmując. jest po prostu niesamowicie ciężka.
ale sprzątam codziennie lub raz na dwa dni, tzn myję kuwetki, zmieniam hamaczki i przecieram pręty, nie zajmuje to dużo czasu. spokojnie można to zrobić i w 30 minut. szczególnie jak szczury nie biegają po głowie.
fakt faktem, że ma niską kuwetę, także jeśli ktoś chce sypać żwirek na całość to nie zazdroszczę, bo będzie się z różnych miejsc wysypywać. ale ja mam w kuwetkach narożnych, więc nie jest źle ;)
no i w porównaniu do towera jest sporo mniejsza. mieszka w niej obecnie 12 szczurków i myślę, że np 2 dodatkowe nie zrobiłyby im różnicy; choć mogę się mylić.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: susurrement »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: Becia23 »

Fajnie wygląda... Gdyby nie cena, kupiłabym taką.

Póki co, prócz tego, że ciężko się ją składa, masz na co narzekać?
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: susurrement »

poza tym, że jestem winna rodzicom kupę kasy, to nie :) jestem niesamowicie zadowolona.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: merch »

a w koncu ile za nia zaplacilas? I jak negocjowalas cene?

Na ile szczurow ona jest ?
I czy da sie oddzielic pietra skutecznie coby trzymac oddzielnie dwa stada?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: susurrement »

kosztuje zwykle na zooplusie 1 499,00; spytałam czy nie planują przeceny i przecenili na 1 299,00.
nie wiem czy tak zwykle robią czy mnie kojarzyli, bo już od 2 tygodni się z nimi kontaktowałam w tej sprawie, żeby sprowadzili do polskiego zooplusa etc. może byli pewni mojego zainteresowania i dlatego; nie wiem.

wg kalkulatora jest na 12. wg mnie z powodzeniem można i 14, ale raczej nie więcej.

i tak, da się skutecznie oddzielić piętra, żeby trzymać jednocześnie dwa stada.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
masafion
Posty: 23
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 8:27 pm

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: masafion »

Fajnie wygląda... Gdyby nie cena, kupiłabym taką.
Na stronie
http://www.zooplus.fr/ask?query=Suite+R ... rechercher
jest ta klatka w promocji - w cenie 299 EUR, według kalkulatora walut (http://www.money.pl/pieniadze/kalkulator/) wychodzi mi, że to 1238.70 PLN. Nie wiem jak oni chcieli by to obliczyć - i czy potraktowano by Cię jako klienta dokonującego zakup po raz pierwszy (wtedy obowiązywałby rabat 5% - cena zmalałaby do 1176.77 PLN).
Koszt przesyłki to 0.00 PLN.

Zależy od przelicznika walut - ale myślę, że tym sposobem można ukręcić troszkę cenę :)
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Klatka] Royal Suite 95 double

Post autor: Becia23 »

masafion pisze:
Fajnie wygląda... Gdyby nie cena, kupiłabym taką.
Na stronie
http://www.zooplus.fr/ask?query=Suite+R ... rechercher
jest ta klatka w promocji - w cenie 299 EUR, według kalkulatora walut (http://www.money.pl/pieniadze/kalkulator/) wychodzi mi, że to 1238.70 PLN. Nie wiem jak oni chcieli by to obliczyć - i czy potraktowano by Cię jako klienta dokonującego zakup po raz pierwszy (wtedy obowiązywałby rabat 5% - cena zmalałaby do 1176.77 PLN).
Koszt przesyłki to 0.00 PLN.

Zależy od przelicznika walut - ale myślę, że tym sposobem można ukręcić troszkę cenę :)
Mieszkam w Wielkiej Brytanii, mogę tutaj normalnie zamówić tę klatkę z angielskiej strony internetowej ;). Ale nawet w funtach cena jest powalająca...
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”