Ona się nad nią znęca!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Moni137
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 18, 2009 10:20 pm
Lokalizacja: Łódź/Częstochowa

Ona się nad nią znęca!

Post autor: Moni137 »

Mam od 2 dni straszny problem, mam 2 szczurki ok 0,5 roczne: Klucha jest dorodną, mięsistą i trochę upasioną dumbo, a Dziuba chudym, ruchliwym i zawsze wesołym kapturkiem, zawsze się uwielbiały iskaly futerko spaly razem przytulone (choc zawsze Klucha dominowala). Od 2 dni Klucha dostała napadu szału zawsze byla bardzo spokojna nawet troche strachliwa, zaczela gryźć biedną Dziubę gonić ja, ciagnac za uszy, ogon, futro, a tamta piszczy i przewraca sie do gory brzuchem nieruchomo na znak poddania a Klucha dalej ja gryzie na przemian z iskaniem i lizaniem, czasem zachodzi ja od tylu lapie za grzbiet lapami i gryzac za futro na plecach powala do gory brzuchem jak zapaśnik sumo.... wczoraj do tego biegala w klatce jak wariat z gory na dol i na dole kopala jak w napadzie szalu zwirek, znosi wszystkie chusteczki ktore jej daje na dol i caly czas je przestawia i w nich kopie. A ZAWSZE leżala pokojnie na tylku, byla powolna, spokojna.

Nie mam pojecia co sie dzieje, klatka nie jest za mala, bo w ciagu dnia maja duzy wybieg na biurko i parapet, tylko 6 godzin na dobe sa zamkniete.

Strasznie sie boje o Dziube, ona widac ze jest przerazona i chowa sie przed Klucha, wczoraj nie spalam pol nocy, bo sie balam ja zostawic sama w klatce z tym wariatem... Niby krzywdy jej nie robi bo nie ma krwi, ale wyglada to przerazajaco zwlaszcza, ze zawsze zyly w idealnej zgodzie przez te pol roku. Czy to mozliwe ze sie tam po swojemu poklocily? Moze Klucha ma problemy psychiczne? Bo w takiej furii jej dawno nie widzial;am, obled w oczach i poszukiwanie biednej Dziuby, zeby sie na niej wyladowac...

Prosze doradzcie cos pierszy raz w zyciu mam wioecej niz 1 szczura i nie wiem co powinnamj zrobic, nie mam doswiadczec=nia w relacjach szczur-szczur tylko szczur-czlowiek, kupilam 2 bo wszscy mowia ze to dla nich lepiej i do tej pory bylo super a tu nagle taka masakra :(
Awatar użytkownika
Mielia
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ona się nad nią znęca!

Post autor: Mielia »

Moni137 pisze:a tamta piszczy i przewraca sie do gory brzuchem nieruchomo na znak poddania a Klucha dalej ja gryzie na przemian z iskaniem i lizaniem
Mój Klusek też tak robi ostatnio Walentemu i też mnie męczy dlaczego tak się zachowuje ???
Ze mną:
za TM: Ogryzka, Walenty, Bubu, Klusek.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Ona się nad nią znęca!

Post autor: Nakasha »

Podaj wymiary klatki, mimo długiego wybiegu to ważne.

U szczurów takie zachowanie są normalne. Mniej więcej w tym wieku szczury ustalają między sobą hierarchię i właśnie tak to wygląda. ;) Jeśli nie ma krwi, to nie dzieje się nic złego. Dla opiekunów ogonków może to wyglądać "przerażająco", ale dla szczurów zazwyczaj takie nie jest - to ich normalna mowa ciała i normalne zachowanie. Naprawdę, nie ma się czym przejmować. I na pewno nie wolno ich rozdzielać!

U samców w tym okresie występuje burza hormonalna, więc mogą pojawiać się zachowania agresywne, ale dopóki nie ma krwi nie powinno się w ogóle interweniować.

U samiczek mogą nasilać się rujki i to może wzmagać zdenerwowanie.

Ale takich tematów były już dziesiątki, nie ma sensu zakładać kolejnego....

Zamiast kupować w sklepie zdecydowanie lepiej jest adoptować szczurki.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Danai
Posty: 75
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 5:13 pm
Lokalizacja: Katowicium :P
Kontakt:

Re: Ona się nad nią znęca!

Post autor: Danai »

Ja też się podepnę pod temat :
Moje szczurki nie są ze sobą jakoś bardzo zżyte - nie zauważyłam, żeby często się ze sobą bawiły, czy iskały, przytulały, etc. Śpią razem i to chyba tyle. Ostatnio Colt zaczęła próbować pokrywać Thompson, lizać ją po genitaliach i przymusowo iskać. Tommy piszczy jak obdzierana ze skóry, ucieka przed Colt, a ja nie bardzo wiem, czy się przejmować, czy coś robić, czy nie... Help?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ona się nad nią znęca!

Post autor: Paul_Julian »

Dopóki sie nie tłuką do krwi to wszystko jest ok :) Tommy może być typem wrzaskuna, który po prostu sie wydziera "na wszelki wypadek".
Moja labinka jak sie dorwie do iskania, to wszystkie wrzeszczą , nawet te niewrzaskliwe :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Ona się nad nią znęca!

Post autor: jordan »

to ja moge o tym duzo napisac :) bo mam histeryczke :)

mam juz 3 ogonki

Marian dorodna samica ok 400g dumbolec

Gaia ur 23.IV.2010 - chodzaca histeria marian tylko ja dotknie albo polize albo wywali na plecy to skrzeczy jak papuga laczylem je 4dni na poczatku myslalem ze marian to agresor i ja tlucze a sie okazalo ze marian chce ja przytulic pocalowac itp itd :) a gaia hitsteria nie da sie dotknac :) na poczatku sam bylem zestrachany bo 1 raz laczylem ogonki ale po kilku dniach juz widzialem ze marian ja wywala na plecy tylko i zamkniety pysk nie bylo zebow nic.. wiec dalem sobie siana i zostawilem je 1 noc byla burzliwa ale rano bylo spokoj :)

no i Luna mam ja od niedzieli dumbolca ur 02.05.2010r - ale roznica miedzy Gaia to niebo i ziemia :) Luna spokojna marian jak ja lapie i wywala na plecki to tylko cichutko popiskuje ale lezy grzecznie i pokazuje podwladnosc a gaia sie sadzi do mariana i po 1 dniu juz sa w klatce :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Danai
Posty: 75
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 5:13 pm
Lokalizacja: Katowicium :P
Kontakt:

Re: Ona się nad nią znęca!

Post autor: Danai »

Wszystko fajnie, ale co z tym dymaniem i lizaniem? Poza tym...Tommy ucieka przed nią do nas. Mam nawet częściowo wrażenie, że to my jestesmy jej stadem, nie Colt i dlatego zbiera bęcki.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ona się nad nią znęca!

Post autor: Paul_Julian »

Dyma ją i lize , bo ją lubi i tamta się daje :D Dzieci z tego nie będzie przecież.
Mozesz od czasu do czasu Colt przewrócić na plecki, ale to pewnie nie pomoze. Moze też chce sie zaprzyjażnić na siłę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”