[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: kalusia2 »

effie - max 5-szczurówka! Ja mam wlasnie 100x50x80 i szukam mniejszej. Chyba po prostu zrobie na zamowienie :)
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Effie »

Sześcioszczurowa Jenny przychodzi mi do głowy. Nie znam żadnego pięcioszczurowego modelu klatki dostępnego w sprzedaży. Chyba będziesz musiała się pobawić w Boba Budowniczego ;D
Obrazek
kalusia2
Posty: 345
Rejestracja: pn sie 02, 2010 8:18 pm
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: kalusia2 »

Zrobię klat na zamówieie - 50x40 wys. 100
Antek, Kapsel i Sznurek po drugiej stronie tęczy... (*) (*) (*)
Obrazek
http://marzycielskapoczta.pl/
ammy88 - jesteś nieoceniona!
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Blanny, tylko, ze jakbym chciala woliere to juz dawno by byla u mnie ::) ja nie mam miejsca i kasy na takie monstrum. Szukam czegos na 4 samce, zeby bylo nie za duze, nie za male i nie za drogie. Na ferplasta mnie nie stac, te klatki kosztuja kilkaset zlotych ::)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Manowce
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 27, 2006 2:13 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Manowce »

zuzka-buzka pisze:Blanny, tylko, ze jakbym chciala woliere to juz dawno by byla u mnie ::) ja nie mam miejsca i kasy na takie monstrum. Szukam czegos na 4 samce, zeby bylo nie za duze, nie za male i nie za drogie. Na ferplasta mnie nie stac, te klatki kosztuja kilkaset zlotych ::)
zuzka, ja nie wiem czego Ty oczekujesz, ludzie podali Ci kilka pomysłów, a Ty ciągle niezadowolona. włóż trochę wysiłku i poszukaj klatki sama, porównaj z tym co jest na forum i będziesz wiedziała czy dobra. mamy Ci ją do domu dotransportować?

na allegro jest pełno dużych klatek, które nadadzą się dla czterech szczurów, z tym że na pewno będą kosztowały minimum 160-200 zł.

http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 33711.html
http://allegro.pl/pietrowa-willa-dla-sz ... 53769.html (akurat ja uważam te z podwójną kuwetą za straszne pod względem sprzątania, no i są droższe, ale jak ktoś lubi)

generalnie na allegro jest 12 stron klatek, wystarczy poprzeglądać. nowe i używane.


ale skoro nie masz miejsca na dużą klatkę, to może lepiej ograniczyć się do mniejszej ilości ogonów w domu? tym bardziej, że skoro nie masz na klatkę, to skąd weźmiesz pieniądze na utrzymanie tylu szczurów? trzeba być rozsądnym, a nie działać na zasadzie "ja chcę", a potem zwierzaki będą jadły karmę Animalsa ::)
♥ Bubumen i Hans Pimmel || i'm taking my rats. those are my friends for the tour.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: alken »

zuzka, to nie bierz kolejnych szczurów i tyle.
jest taki watek modele dostępnych w handlu klatek. tam masz wszelkie opcje z uwzględnieniem ilości.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Manowce, moze troche spokojniej? nie stac mnie zeby wydac 1000zl na klatke ::)
nie karmie ich animalsem, zastanow sie zanim cos powiesz. nie, nie oczekuje od was odpowiedzi, ten kto chce, niech odpowie, a jak nie chce, to nie. prosta logika.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Sky »

Do osób, które pytały się o klatkę na zamówienie, zdjęcia tutaj:
Obrazek Obrazek
Obrazek

Klatka kosztowała mnie 150 zł u pewnego pana na allegro. Przykładowo klatka również u tego pana o wymiarach 100x50x50 kosztuje 160 zł, a 100x100x50 230 zł.

Drzwiczki poprosiłam 25x25, klata mimo tego jest stabilna, mogę sobie spokojnie manewrować, a że szczury są tylko dwa, to nic mi się nie rozbiega ;)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Berdog
Posty: 142
Rejestracja: pn sie 04, 2008 5:08 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Berdog »

Klatkę zawsze można wykonać samemu o takich wymiarach i formie jakie chcemy lub o takich na jakie pozwalają nam możliwości lokalowe. Koszt takiej klatki determinuje tylko rodzaj materiału z jakiej ją chcemy wykonać. >:D
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Effie »

Sky, chciałam u tego Pana zamówić wielką klatkę jak 2x moja lotnia, ale wydaje mi się, że te pręciki (krateczki, czy jak zwał) będą zbyt cienkie, żeby się nie odkształcała i zbyt plastyczne by ją porządnie (dociskając mocno gąbką) wyszorować. Jak to wygląda (a raczej maca, bo jak wygląda to widzę) tam w realu? Gnie się to? Bo mailowo od tego Pana nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi (przynajmniej takiej mnie satysfakcjonującej). Cenowo, powiem wam, wygląda to jak bajka... Za wymiary: 55X100X140 Pan chciał 360 zł już z wysyłką. Cena jak widać bardzo przyjemna, dlatego interesuje mnie zdanie kogoś, kto tego używa.
Obrazek
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Pająk »

Jest jeszcze opcja zrobienia samemu klatki. Tylko, jak juz sie na wlasnej skorze przekonalam, trzeba miec narzedzia, czas i troche manualnej wprawy. Wtedy nawet klatka 180x100x45 wychodzi za 200 zlotych ;;)
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Sky »

Wydaje mi się, że przy dużych rozmiarach klatka by się gięła i była zbyt niestabilna. W rogach nie ma żadnych dodatkowych wzmocnień. W mojej ugina się góra lekko ku dołowi.
Sprawdziłam i gdy naciskam na ścianę czy sufit klatki z średnią siłą(takie przykładowe szorowanie gąbką), siatka 'wgina' się o jakieś 1,5 cm.
W codziennym użytkowaniu to nie przeszkadza, wszystkie półki i koszyki są stabilne, nic nie wgniata się pod ciężarem szczurów.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Sky »

Zapomniałam dopisać - pręciki nie wgniatają się na stałe, sama siatka w sobie jest mocna i wytrzymała. Jedyne stałe uszkodzenie, które zauważyłam, to małe wgniecenie w kącie, które zrobił facet wnoszący mi klatkę do mieszkania(słyszałam, jak nieźle nią łupnął o barierkę...)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Szczurkowa13
Posty: 17
Rejestracja: sob lis 06, 2010 3:22 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Szczurkowa13 »

A to moja klatusia na przyszle szczurki ... 2 ; o
Moim zdaniem jest ok ale chyba bede laczyc z innymi :PP
P.S nie piszcie ze nie ma miejsca na hamak bo on nie przetrwal nigdy dlugo u nich ;p
Obrazek
Obrazek
<kliknij i otworzy sie wieksze :)>
P.S Moze i nie w temcie ale sprzedawca jak kupilam klatke wrzucil mi niby gratisem taki smakolyk dla ogonków...
Obrazek
Jest w nim kukurydza jak widac, slonecznik, zboza i miodzikiem polane ale chce wiedziec czym im nie zaszkodzi ;x
Nie ufam sprzedawco ._.
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: kulek »

A jakie są wymiary tej klatki? Troszkę mała mi się wydaje.
A smakołyk "smakowicie" wygląda... ;)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”