Dziś po szczuraski ;-**

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Ogoniasta »

Sabina159 pisze: Będę musiała kupić szczurki, bo mama na adopcje się nie zgadza
Dlaczego mama nie zgadza się na adopcję?? ::) Przecież to nic strasznego... ::)
Wytłumacz mamie dlaczego kupowanie zwierząt w sklepach zoologicznych jest złe..
Pokaż mamie w jak strasznych warunkach trzymane są zwierzaki w hurtowniach - z nich trafiają do sklepów:
http://www.ratz.co.uk/rodentfarm.html
Powiedz mamie, że z adopcji dostaniesz kochane, oswojone maluszki..za darmo... musi się udać! ;)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Lusia »

a dlaczego mama sie na adopcje nie zgadza? jakie podała powód ?
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: noovaa »

Jeśli mama jest "skomputeryzowana" najlepiej zaprosić ją do poczytania forum, czy nawet do rozmowy z nami. W taki sposób chyba najłatwiej namówić na niektóre rzeczy :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Sabina159
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:12 pm
Lokalizacja: Szczecin :-)

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Sabina159 »

Próbowałam, ale nic z tego... A ta kumpela jest jakaś dziwna... byłam na chwile u niej zobaczyć jak się ona czuje i jak te moje wybrane szczurki... Zszokowało mnie to co zobaczyłam... Kolejne młode i "moje" samce z samicami! Na pewno teraz od niej nie wezmę szczurasów jeśli celowo je rozmnaża i się z tego cieszy... Chciałabym im pomóc, ale się zniechęcilam aby brać o dniej szcury... Pozostaje kupno ;-(... Wybaczcie
Sabina159
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:12 pm
Lokalizacja: Szczecin :-)

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Sabina159 »

Ale mi się poszczęściło! Byłam dzisiaj w zoologu, ale szczuró nie kupiłam, bo nie było... Jeden z pracowników powiedział, że mu sie urodziło 5 szczurków (w jego mieszkanku ;-)) i jak będą miały 4-5 tygodni to mi je odsprzeda (prawdopodobnie). Szczuraski urodziły się wczoraj z ranka i już za tydzień zobacze jak wygląają i ogólnie... a Jutro ten pracownik przedzwoni do mnie wieczorem z informacją dotyczącą tych małych... Jeszcze nie wiadomo jakie będą miały kolory sierści i ile jest samic a ile samców... Więc raczej nie potraktujecie tego jak kupno w zoologu, tylko odkupienie od kogoś... Prawie jak adopcja ;-)... Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: zuzka-buzka »

Powiedz mu, że weźmiesz je za darmo, ale dasz im dobry dom. ;) Proszę, nie możesz kupować, bo nie wiesz, czy on też tego nie robi specjalnie...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Annika
Posty: 63
Rejestracja: pn lut 01, 2010 10:57 am
Lokalizacja: Kraków/Tilburg/Poppel

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Annika »

Odkupienie to nie adopcja. Nie płacimy za nierodowodowe szczurki. Skoro on chce za nie pieniędzy to jest "pseudohodowcą"! Czyli to dokładnie to samo jak kupienie w zoologu... Oj ludzie...
Sabina159
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:12 pm
Lokalizacja: Szczecin :-)

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Sabina159 »

Postaram się jakoś namówić i wiem że nie zrobił tego świadomie, bo wziął od kogoś i okazała się samica z wpadką... i właśnie wczoraj rano urodziła... Wiem, ze się nie kupuje, ale chociaż za symboliczną cenę można coś od kogoś odkupić bo nie ma nic za darmo ;p
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: zuzka-buzka »

Ja mam szczury za darmo... ::) i 3-go, po którego jadę jutro też będę miała za darmo... weź, nie daj się! ;/ Czemu niby Twoja mama się na adopcję nie zgadza? weź jej powiiedz, że szczury kupisz, a tymczasem zaadoptujesz od kogoś. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Sabina159
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:12 pm
Lokalizacja: Szczecin :-)

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Sabina159 »

Łatwiej mówić niż coś zrobić ;p... Z jednej strony mogłabym, ale wątpię czy się uda... Postaram sie porozmawiać z tym pracownikiem żeby mi oddał szczuraski, ale pierw muszą podrosnąć... Fajnie byłoby gdyby się zgodził na oddanie... Z drugiej zaś strony nie chce okłamywać mamy, i nie chcę za bardzi też brać od kogoś za darmo bo bym się głupio z tym czuła i ogólnie... Moim zdaniem możan od kogoś wziąć, rzecz jasna, ale jak już mówiłam w życiu nie ma nic za darmo
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: noovaa »

Te szczury są chore. Obciążone genetycznie. Mają wiele ukrytych (czasem i widocznych - jak urodzony u mnie bezoki Gacek) wad. Chorują statystycznie częściej, umierają statystycznie wcześniej, czasem zdarzają się problemy psychiczne, wtedy bywają niebezpieczne.

Jedna z naszych użytkowniczek miała szczurkę, która rzucała jej się na szyję z zębami - próbowała zabić (?) .. To nie zdarza się często... ale nie płacimy za zwierzęta chore! Jeśli chcesz kupić, jest pełno hodowli rodowodowych ze szczurkami z pewnych źródeł, rozmnażanymi w taki sposób by były zdrowe, łagodne, piękne i idealne do trzymania w domu. Koszt takiego szczurka jest większy, ale wiemy co kupujemy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Sabina159
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:12 pm
Lokalizacja: Szczecin :-)

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Sabina159 »

Przecież nie pojadę specjalnie do hodowli szczurów rasowych z rodowodami... Nie jest mi potrzebny szczur rasowy, ani taki, którego złapałabym w piwnicy czy gdzieś na polu... Chodzi mi o normalnego, zwyczajnego szczura, bez rodowodu... Może i te małe co się urodziły temu pracownikowi są z wpadki, ale bedą oswojone i nie będą "zabawką" kupioną w sklepie... Znam bardzo dobrze ten sklep i tych pracowników... Jestem ich stałym klientem jeśli chodzi o karmy dla zwierząt i inne mniej przydatne rzeczy związane ze zwierzakami domowymi... Zawsze ich chwalę, czasem pomagam. Są bardzo sympatyczni i jak dotąd nic im nie mogę zarzucić... Mają ogromną wiedzę na temat zwierząt, które posiadają w zoologu... Kilka osób, które tam pracują mają szczury, i inne zwierzaki... Wiem, że osoby stąd są przeciwne kupowaniem zwierzaków, ale z drugiej strony ja nie poszłabym do pierwszego lepszego sklepu zoologicznego i nie kupiłabym tam jakich kolwiek zwierząt...
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Lusia »

sklep zoologiczny to sklep zoologiczny, nie ma roznycy kto tam pracuje i jak wszystko wygląda. są psudohodowcami, a ty jak kupisz bedziesz wspierać biznes. rodowód nie jest potrzebny ale jak weźmiesz biedaka od kogoś za darmo.
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
Sabina159
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 26, 2010 1:12 pm
Lokalizacja: Szczecin :-)

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Sabina159 »

Ja Was bardzo dobrze rozumiem... Wiem, co chcecie przez to powiedzieć i ogólnie wiem o co Wam chodzi... i dlatego jak juz powiedziałam porozmawiam z tym pracownikiem i postaram się wynegocjować dwa samce, żeby były za darmo...
Awatar użytkownika
Asiulec
Posty: 300
Rejestracja: czw mar 27, 2008 9:44 pm
Lokalizacja: Ozimek

Re: Dziś po szczuraski ;-**

Post autor: Asiulec »

Sabinko, ja kiedyś też myślałam że całe to gadanie o napędzaniu biznesu itd. to tylko głupi wymysł. I zdecydowałam się na kupno w zoologu. Kupiłam samiczkę, zaciążoną. Miałam szczęście, miot był mały i udało mi się znaleźć domki dla samczyków, samiczki zostały u mnie. Ostatnio musiałam uśpić jedną z tych samiczek. Była obciążona genetycznie, nowotwór pojawił się nagle. Uwierz, że nawet największemu wrogowi nie życzyłabym aby musiał patrzyć na powolną śmierć i cierpienie przyjaciela.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”