Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewcurek
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 6:37 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ewcurek »

Ja uważam, że jeśli już raz oswoiłam szczura, to przecież nie będę go oddawać, bo nie stać mnie na większą klatkę. To tak jakbym wyrzuciła na ulicę psa, bo mi się znudził, a przecież zwierzęta też czują. Zresztą, moi rodzice byli przeciwni szczurowi, ale ja ich postawiłam przed faktem dokonanym, a mama zaraz się w szczurku zakochała. Na razie nie chcę przeciągać struny.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Flaumel »

Wiesz, jeśli znęcasz się nad psem - powinien zostać Ci odebrany.

Za mała klatka dla szczura to właśnie takie znęcanie się, tak samo brak towarzysza.
Przecież gdyby Ciebie ktoś zamknął w małym pomieszczeniu i nie dał kontaktu z ludźmi - byłoby to nieludzkie.

Wiem i rozumiem, że nie chcesz przeginać struny, ale... jeśli chcesz mieć szczura i naprawdę Ci na nim zależy - zorganizuj większą klatkę i towarzystwo. Pomysłów na forum pełno! :) Powodzenia! :)
Obrazek
Ewcurek
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 6:37 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ewcurek »

Nie, nie znęcam się nad psem. Najpierw musiałabym uzbierać kasę na większą klatkę, bo nie wiem czy ta, którą mam jest wystarczająca nawet dla jednego szczurcia, ma wymiary: 30x30x45(wys szer dług). Wcześniej był w niej chomik i szczury siostry. Jakie powinny być rozmiary klatki i ile by taka kosztowała?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: zuzka-buzka »

Eee... Dorosły szczur to ma DŁUGOŚĆ 30cm BEZ ogona... taka fajna klaciocha jest, dużo ludzi ją ma - typowa 70 x 40 x 80 (dł x szer x wys). Też ją kupiłam. ;) Można ją nabyć za 127zł z przesyłką na allegro, lub stronie.
http://www.zoohandel24h.pl/produkt-77-113 Oto ona.
Kosztuje 120zł + 17zł za wysyłkę, ale prosząc o klatkę bez kołowrotka i półek (i tak to byś musiała wywalić, nie nadają się dla szczurka) płacisz 10zł mniej, czyli 127 z wysyłką. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Ewcurek
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 6:37 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ewcurek »

Fajna ta klatka, ale kołorotki mam już dwa, więc bym nie musiała kupować, a półeczki myślę, że mogłabym też sama sprawić. Mój dziadek jest stolarzem, więc by mi wyheblował jakieś deseczki. Ta klatka jest w sam raz, jakbym chciała mieć trzy szczurki ;) Zanim się zdecyduję, muszę sprawdzić mój budżet.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Flaumel »

Nie miałam na myśli tego, że znęcasz się nad psem! Broń mnie boziu! :D
Tylko porównanie, jeśli źle zostałam zrozumiana - bardzo przepraszam :)
Mam nadzieję, że wyjaśniłam niejasność :)
Obrazek
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Flaumel »

Nie miałam na myśli tego, że znęcasz się nad psem! Broń mnie boziu! :D
Tylko porównanie, jeśli źle zostałam zrozumiana - bardzo przepraszam :)
Mam nadzieję, że wyjaśniłam niejasność :)
Obrazek
Ewcurek
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 6:37 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Ewcurek »

Teraz jak to przeczytałam, to rzeczywiście, nie wygląda, jakbyś mi to zarzuciła, więc nie ma sprawy ;)
Awatar użytkownika
numiko
Posty: 73
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: numiko »

Pozwolę sobie wkleic link, który znalazłam na YT. Myślę, że do tego działu w sam raz pasuje, a przeglądając go tego filmiku nie zauważyłam (jeśli zaś cos przeoczyłam, to bardzo proszę o usunięcie posta)
http://www.youtube.com/watch?v=cDy3bMRu ... re=related
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Ten link przewinął się już na forum. :) Choć chyba nie w tym temacie.
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
numiko
Posty: 73
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: numiko »

Oj to przepraszam, ale jestem tu nowa i jeszcze wszystkiego nie przejrzałam, choc juz zawalam pracę przez czytanie forum ;D
Obrazek
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Flaumel »

Przewinął i to w tym temacie :D (wiem bo sama wklejałam), ale dobrze link odświeżyć, żeby nowi ludzie go mogli obejrzeć :)


PS. Prosimy nie zawalać pracy, bo za co będziesz kupowała ogoniastym przysmaki ;-)?
Obrazek
Awatar użytkownika
numiko
Posty: 73
Rejestracja: śr paź 06, 2010 10:34 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: numiko »

Akurat dziś nie jestem w pracy, ale nie dlatego, że mnie wyrzucili ;D I zamiast sprzątać to obserwuje jak słodko śpią moje ogony i siedzę na forum. ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Chyna »

Flaumel pisze:Przewinął i to w tym temacie :D (wiem bo sama wklejałam), ale dobrze link odświeżyć, żeby nowi ludzie go mogli obejrzeć :)
Bardzo dobrze.

Ja obejrzałam właśnie, nowa nie jestem, się wzruszyłam.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem? - Wiek

Post autor: xyzzy »

Jeżeli ten temat był już poruszany to przepraszam :)

To, że szczury muszą mieć towarzysza i dlaczego było wałkowane na forum wiele razy i jest bezdyskusyjne, z jakich powodów. Co chwile trafia się nowy, niedoświadczony forumowicz, który tej wiedzy nie posiada, więc wałkujemy to ciągle od nowa i wałkować będziemy. Zastanawia mnie jednak, czy nie powinno się też uświadamiać, że co najmniej dwa szczury w stadku powinny być w podobnym wieku? Jeżeli uda się połączyć młodego szczura ze starym, to mają towarzystwo do przytulania i iskania, ale starszy nie ma tyle energii i maluch nie będzie miał towarzystwa do kicania, wspinania się i gryzienia wszystkiego co wpadnie im w zęby. :P
Widzę to na przykładzie moich szczurów. Mam zaadoptowanego z forum ok.2 letniego Indiego, odratowanego z zoologa 8 miesięcznego Knykcia i parkę dość młodych braci, Malibu i Whiskey'a :) Indi zawsze chodzi swoimi drogami i ma inne szczury w głebokim poważaniu, chyba że jakiś się do niego przytuli, na wybiegu podobnie. Knykieć w ogóle trzyma się na uboczu i nie przepada za wychodzeniem, śpi i czasem rzuca się z innymi szczurami, ale najczęściej gdzieś się sam zaszyje. Mam wrażenie, że jest smutny. Parka braci zawsze trzyma się razem, chociaż mają inne charaktery, razem penetrują mój pokój, ganiają się, urządzają zapasy i widać że dobrze im ze sobą. Zastanawiam się, czy Knykieć byłby podobny gdyby wciąż żył jego brat, czy po prostu jest takim wyindywidualizowany ??? Chciałabym żeby stadko było bardziej zintegrowane, byłoby weselej ;)

Jak myślicie drodzy forumowicze, czy zbliżony wiek szczurów jest ważny? :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”