Helios, moja perełka [*]

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
UprzejmaCegła
Posty: 1089
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 11:57 pm
Lokalizacja: Warszawa - Praga Południe

Helios, moja perełka [*]

Post autor: UprzejmaCegła »

O poranku obudziło mnie bardzo głośne mówienie. To był Szymon. Stał nade mną i coś się darł. Nie jestem pewna o czym mówił, nie słuchałam. Nagle dotarło do mnie słowo "szczur", później "nie żyje". Powoli zaczęłam łapać kontakt z rzeczywistością. Odrzuciłam kołdrę na bok i usiadłam na wprost klatki, która już była otwarta. Podniosłam głowę i spojrzałam na Szymona. "Myślałem, że śpi, ale..." - powiedział. Podsunęłam się bliżej by zobaczyć. Na środku kuwety, w puchu trocin, leżało malutkie ciałko. Zwinięty ogonek, złożone łapki, w pół zamknięte oczka. Włożyłam dłoń. Pogłaskałam po pyszczku, ale nosek wraz z wąsikami nie ruszały się energicznie. Uszka były zimne. Zacisnęłam zęby z całej siły, ale było już za późno. Na wszystko. Popłynęły łzy.


___________
Już nie był szczurem, nigdy nie był. Jedyne co mi przychodzi do głowy to przyjaciel, brat, towarzysz z chęcią do życia, może anioł, może bóg. Każdego ranka witał mnie wisząc na prętach klatki. To on zawsze się wyrywał z objęć, by biegać, by wspinać się po mojej głowie, by zaczepiać resztę leni do zabawy.
Obrazek
__________


Rozerwana na pół. Zgnieciona świadomością utraty przyjaciela. Szymon mnie przytulił. Przyszła mama i powiedziała: "Wiedziałaś dobrze, że krótko żyją. Teraz nie płacz, bo jest on w lepszym miejscu. W niebie.". Po tych słowach wstałam i poszłam po pudełko oraz wyjęłam z szafki koszulkę, która miała mój zapach. Włożyłam ją do pudełka, by zawsze o mnie pamiętał. By wiedział, że ja nie zapomnę. Położyłam go, przeprosiłam, wyznałam uczucia. Do łapek wsadziłam kawałek orzechowego biszkopta żeby miał słodko. Tam, na górze.


_________
Zawsze spał z Apollem, albo z Zefirem. Tulił się podczas drzemek. Był cieplutką, puchatą kuleczką. Wywracał się na bok, w śnie, wystawiając swoje łapki w różnych pozach. Czasami nawet wydawało mi się, że widziałam uśmiech na jego małej buzi. Silny i energiczny, a zarazem, nieświadomie, miziasty. Chłopiec o dwóch twarzach.
Obrazek
________


Wyszłam na zewnątrz. Szymon wziął łopatę. Wybraliśmy drzewko. To właśnie na tej jabłoni rodziły się najlepsze owoce. To właśnie pod tym drzewem spędziłam mnóstwo wspaniałych chwil. To właśnie pod tym drzewem miał spocząć Heliosek. Szymon wykopał dziurę w ziemi, spojrzał na mnie. Delikatnie włożyłam do ziemi pudełko i patrzyłam jak kolejne grudki zakrywają mojego przyjaciela. Pożegnałam się.

Nie wiem co mu było. Jeszcze wczoraj tryskał radością. Najważniejsze, że się nie męczył. Odszedł po cichutku, szybko. Teraz niech jego duszyczka doleci za tęczowy most. Niechaj będzie mu tam dobrze.



________
Helios był prawdziwym bogiem słońca. Koronę z promieni zakrywał dobrym humorem, ciepłem, radością. Rydwanu nie miał, ale od wschodu do zachodu słońca pokazywał siłę ducha.
Obrazek
________


Kochałam go całym sercem, był ważną osobą w moim życiu. Był kimś więcej niż tylko szczurem, ba, nawet więcej niż człowiekiem. Czy był szczęśliwy? Nie wiem. Nic mi nie powiedział. Dowiem się jak się zobaczymy, a obiecuję kochany, spotkamy się jeszcze. Całą siódemką. Obiecuję. Kocham Cię.
[*]
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: lavena »

Cegiełko, ściskam mocno.

Dla Heliosa [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: klimejszyn »

tak mi przykro... :'(
Heliosku..[*]
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
ciemna ja
Posty: 434
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:25 pm
Lokalizacja: Piękna i malownicza miejscowość Husynne

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: ciemna ja »

Cegiełko, trzymaj się jakoś;*.
Biedy Heliosek [*] ;(
Perun 06.02.2010 - 19.12.2011 [*]
Thor 06.02.2010 - 14.01.2012 [*]

koniec szczurzej historii .
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: odmienna »

Okruchu Słońca: [*] [/b][/size]

... mnie tak trudno się przemóc, by pisać w Tamtym Dziale, więc wyrażę to jednak tutaj: to co napisałaś w „odeszły” jest takie smutne, ale takie piękne. To też jest Bożonarodzeniowa Opowieść, jak większość historii o najładniejszych uczuciach.
Opowieść o tym, jakim darem jest życie i o tym, że kiedy taki dar się wyczerpuje, nie znika, tylko przemienia się w kolejne, choćby maleńkie, ale lśniące na granatowym niebie światełko- nasze- już na zawsze... żal tylko, że niektóre z tych Światełek nie mają imion, a powinny mieć wszystkie.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: alken »

(*)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: denewa »

Bardzo mi przykro :'(
[*]
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: s@kur@ »

[*] :(
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: szczurzyca. »

:'( [*]
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: Paul_Julian »

Wracasz na forum Cegielko, i z takimi smutnymi wieściami :( Helios jest w lepszym miejscu, i tam jest dużo takich kochanych szczurków. Wszystkie czekają i mam nadzieję, ze je spotkamy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: unipaks »

:'( Tak bardzo, bardzo mi przykro...
dla Heliosa [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
RafIX99
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 25, 2010 4:29 pm

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: RafIX99 »

Bardzo mi przykro,że Helios odszedł.
U mnie odszedły już 3 szczurki ;[

Dla Heliosa [*]
Ze Mną:Klara
Odeszły : Ogie[*] , Wacek[*] i Hektor[*]

Inne Zwierzęta :
Koszatniczkek Tosiek [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: ol. »

dla Heliosa

[^]
Awatar użytkownika
Dulcissima
Posty: 906
Rejestracja: sob mar 28, 2009 12:04 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: Dulcissima »

Dla Helioska... [*][*][*]
Na TM nie jest dziś sam, razem z nim biegnie Skuld :'(
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Helios, moja perełka [*]

Post autor: `naatka »

(*) jak to czytałam płakać mi sie chciało.
trzymaj się mocno
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”