Pulsowanie oczami

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Pulsowanie oczami

Post autor: Nakasha »

Moja szczurka - 4 miesiące - ma czasem dziwne oczka... Na parę chwil robią jej się większe i specyficznie "trzęsą się" i jednocześnie wydaje dziwny, cichutki odgłos. Zaobserwowałam to tylko podczas karmienia młodych, ale wcześniej nie miała takich objawów i mnie to niepokoi... :( Może wiecie, co jej jest?
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Wytrzeszczające się oczka!

Post autor: ESTI »

Było już o tym pisane...

W normalnych warunkach, np kiedy głaszczesz ogona i jest mu dobrze, to wtedy właśnie robi taki wytrzeszcz wraz z lekkim drżeniem i lekko rusza ząnkami.
Napisz dokładnie w jakich sytuacjach tak robi, bo czasami jest to też objaw, że jest jej niefajnie. Czy to tylko podczas karmienia?
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Wytrzeszczające się oczka!

Post autor: krwiopij »

moim zdaniem to zdecydowanie oznaka relaksu i zadowolenia... :) o ile samo pocieranie zabkami pojawia sie w roznych sytuacjach, o tyle ten charakterystyczny ruch galek ocznych swiadczy wlasnie o zadowoleniu... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Wytrzeszczające się oczka!

Post autor: Nakasha »

Być może to oznaka zadowolenia.... ale wyglądało przerażająco, nie sądziłam, że oczy mogą tak "wyłazić" i pulsować :/... zauważyłam tylko podczas karmienia. A ząbkami pociera i "zgrzyta" kiedy jest zadowolona, głodna, lub chce wyjść z klatki :P :P i za każdym razem to inny rodzaj zgrzytu i inne natężenie ;)

Już było pisane?... nie znalazłam, a przeglądałam tytuły postów :/ no cóż, już jestem uspokojona :P :) dzięki ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Wytrzeszczające się oczka!

Post autor: jokada »

według mnie nie tylko w momentach przyjemności, ale ogólnie przy wiekszych emocjach
u mnie Lorka czasem tak ma jak sie bardzo na kogos zdenerwuje
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

"szczelanie" oczami

Post autor: foka_z_zakonu »

wczoraj wieczorem gdy lezalam sobie z Tymkiem w łóżeczku zauważyłam coś dziwnego... smyrałam go po główce, mały drzemał i zaczął zgrzytać zębami, niby norma ALE; podczas niektorych zgrzytnięć otwierały mu sie oczy i tak skakały, pulsowały, nie wiem jak to opisać... jeszcze nigdy nie widziałam u niego takiego odruchu....
w sumie to nie wiem czy szczury po prostu tak robią czy jest coś nie tak z jego układem nerwowym :?

spotkaliście się już z czymś takim?
MARTWIE SIE O TYMUSIA :cry:
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

"szczelanie" oczami

Post autor: krwiopij »

to znaczy tyle, ze maly jest zrelaksowany i bardzo mu sie glaskanie podoba... to u szczurkow calkiem normalne zachowanie... nie ma czym sie martwic... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

"szczelanie" oczami

Post autor: Paula_13 »

Mój Demon też tak robił, a Lazur go zastępuje :). To jest uzupełnienie zgrzytania zębami.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

"szczelanie" oczami

Post autor: lajla »

mnie zawsze smieszy jak Floyd tak robi, wyglada w tedy jak zaba ;) a w ogole zawsze mi na mysl przychodzi ze mu oczy wyskocza... no ale tego to juz niedokonca lubie :wink: tej mysli :roll:
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

"szczelanie" oczami

Post autor: foka_z_zakonu »

dzięki uspokoiliscie mnie :mrgreen:
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Exante
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:49 am

"szczelanie" oczami

Post autor: Exante »

U mnie dwie poprzednie dziewczyny zgrzytały zębami i "pulsowały" oczkami tylko, jeżeli były obrażone i złe na coś lub na mnie. Zresztą wygląda na to, że Jaga też tak ma... :wink:
Obrazek
(09.2002-03.01.2005) (09.2002-11.2004) (21.01.2005-nadal)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

"szczelanie" oczami

Post autor: krwiopij »

hmm... bo to rzeczywiscie od sytuacji zalezy... moje w ogole tak nie robia (trzymam w domu stado dzikusow :roll: :(), ale jesli szczurek lezy ci zrelaksowany na kolanach, daje sie glaskac i wlasnie tak zabawnie pulsuje oczkami, to chyba jasne, ze jest zadowolony... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

"szczelanie" oczami

Post autor: mrylka »

Moja Misza tez tak robi ;) Ale zupełnie od niedawna :D
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
Gumcia
Posty: 792
Rejestracja: pt gru 24, 2004 4:12 pm
Lokalizacja: Tychy

"szczelanie" oczami

Post autor: Gumcia »

hehe, jak pierwszy raz tak zrobił mój Szczurkinsek, to tak się wystraszyłam, że aż wybiegłam z pokoju i poszłam się tacie wyżalić że Szczurkoś jest chory ;) bo mu oczka tak skokoją ;) (o, już mi oko skoko ;) -kwestia osła w shreku ;)) ale sie baardzo przestrasylam, myslalam ze mu te oczka wylecą w kosmos :P ale pozniej poczytalam o tym na forum i juz wszytsko wime :D
Ze mną byli:
Panowie: Blade, Szczurkoś, Snoopy, Bezik
Panie: Pussy, Smark
Aktualnie klatka pusta...
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

"szczelanie" oczami

Post autor: ajlii »

hihihi.. jak Szamilowi pod wpływem głaskania "stanęły" włoski na ogonie (oraz dostał wytrzeszczu oczu) to byłam przekonana że ma jakąś chorobę skóry... grzybica czy coś w tym stylu... ;)
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”