[Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Damian
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 26, 2011 9:48 am

Re: kolowrotek...;)

Post autor: Damian »

ok dzieki :) zaraz cos zrobie:D matko... ale on leniwy! wziolem go pabawailem sie chwilke itp. i jak go odlozylem to cally czas spi i lezy... ;)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: kolowrotek...;)

Post autor: Jessica »

Damian pisze:ale on leniwy! wziolem go pabawailem sie chwilke itp. i jak go odlozylem to cally czas spi i lezy... ;)
nudzi się. dlatego powinien mieć towarzysza który będzie z nim jak Ciebie nie będzie, który go wyiska ....itd
trzymam więc kciuki za to by Rodzice się zgodzili
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: kolowrotek...;)

Post autor: smeg »

To prawda, szczurek cały czas będzie taki osowiały, jeśli nie przygarniesz mu towarzystwa.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: kolowrotek...;)

Post autor: noovaa »

Jest duże prawdopodobieństwo że macie rację, ale ja pamiętam jak dość niedawno ktoś tu pisał "to moje pierwsze szczurki, myślałem po prostu że jest leniwa" ... Obserwuj ją uważnie... mimo że prawdopodobnie to z nudów.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: kolowrotek...;)

Post autor: Vella »

smeg pisze:Szczurki nie biegają w kołowrotkach, to nie chomiki.
Szczurki biegają w kołowrotkach, podobnie jak chomiki.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: Paul_Julian »

Tylko musi to byc kołowrotek bezpieczny ( bez szczebelków) i odpowiednio duzy. Widziałem takie talerze do biegania (karuzela pozioma w formie dysku) , biegały po tym szynszylki, moze szczurom tez by się spodobało?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: Vella »

Paul_Julian pisze:Tylko musi to byc kołowrotek bezpieczny ( bez szczebelków) i odpowiednio duzy. Widziałem takie talerze do biegania (karuzela pozioma w formie dysku) , biegały po tym szynszylki, moze szczurom tez by się spodobało?

Szczebelki są bezpieczne.
Ale z tym, że musi być odpowiednio duży nie sposób się nie zgodzić ;)


Moje lubią zwykły tradycyjny, ciekawe czy równie chętnie by biegały po poziomej platformie...
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: Paul_Julian »

jeśli szczebelki są bezpieczne, to skąd nagonki na szczebelki? Może chodzi o to , że szczebelki mogą być, ale musi byc pełna scianka ( tam gdzie jest śruba kołowrotka) ? Nie jestem przekonany do szczebelków, bo jak wpadnie łapka między szczeble, to może być kłopot :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: Vella »

Paul_Julian pisze:jeśli szczebelki są bezpieczne, to skąd nagonki na szczebelki?
urban legends
Paul_Julian pisze:Może chodzi o to , że szczebelki mogą być, ale musi byc pełna scianka ( tam gdzie jest śruba kołowrotka) ?
Może.
U mnie scianka jest z jednej strony, (a dodatkowo kołowrotek przy ścianie klatki), a z drugiej normalne pręty mocujące (do sufitu) i poprzeczka do osi. Przez pełną ściankę z obu stron szczur by nie przeniknął (przynajmniej moje jeszcze teleportacji nie opanowały ;) ).

Paul_Julian pisze:Nie jestem przekonany do szczebelków, bo jak wpadnie łapka między szczeble, to może być kłopot :(
A jak wpada między pręty klatki to jest kłopot?
Zresztą kilka pokoleń u mnie w kołowrotku biega, i ani jednemu szczurowi żadna łapka nie wpadła, ogonek sie nie złamał, kręgosłup nie wygiął, czy co tam jeszcze ludzie zdołali wymyślić.
Też się kiedyś tych bajek naczytałam i drżałam ze strachu jak szczurek śmiało pomykał w kółeczku. Obserwowałam, asekurowałam, zabezpieczałam, zastanawiałam się czy nie wyjąć - ale tak pięknie się w tym bawił...
Głupia byłam, dałam sobie bzdury wmówić, po latach mogę stwierdzić z całą pewnością: najzwyklejsze szczebelki SĄ bezpieczne. Przez te lata ani jednego wypadku, urazu, nawet odcisków szczury nie miały. Spadały sobie z półek czy mebli, ale nigdy nie wypadły z kółka ;)
Kołowrotki nie są niebezpieczne bardziej niż jakikolwiek inny sprzęt w klatce czy na wybiegu, a nie da się żywego stworzenia całe życie pod kloszem trzymać...



A jak się lubią tak bawić... całe noce taką mogą ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: Paul_Julian »

Ja mysłałem o takim kołowrotku z jedną scianką , nie z dwoma (tak jak u Ciebie) . Bardziej się obawiałem, ze kołowrotek jak jest ułozony nisko nad ziemią , to jak szczurowi lapka wpadnie to potem uderzy o ziemię.
Wychodzi na to, ze wszystko zalezy od wielkości kołowrotka. Bo w takim co zwykle dodają, to na pewno bezpiecznie nie jest. Moze to o łapce między prętami, to z powodu za małego kołowrotka? Jest niewygodni, zle sie biega i łatwo o dekoncentrację i wypadek ?
Twoje tak fajnie zasuwają i duzo miejsca mają :)
A nie nudzi im się takie bieganie donikąd ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: kolowrotek...;)

Post autor: Gecko »

Jessica pisze:
Damian pisze:ale on leniwy! wziolem go pabawailem sie chwilke itp. i jak go odlozylem to cally czas spi i lezy... ;)
nudzi się. dlatego powinien mieć towarzysza który będzie z nim jak Ciebie nie będzie, który go wyiska ....itd
trzymam więc kciuki za to by Rodzice się zgodzili
Nie przesadzajmy. Szczury, to zwierzęta o nocnej aktywności. U mnie są dwa i też przez 90% czasu w dzień po prostu leżą w hamaku. Wstają by skorzystać z toalety i zjeść coś, a później znów idą spać. Taka natura szczura, że jest w dzień leniwy.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: kolowrotek...;)

Post autor: smeg »

Gecko pisze:
Jessica pisze:
Damian pisze:ale on leniwy! wziolem go pabawailem sie chwilke itp. i jak go odlozylem to cally czas spi i lezy... ;)
nudzi się. dlatego powinien mieć towarzysza który będzie z nim jak Ciebie nie będzie, który go wyiska ....itd
trzymam więc kciuki za to by Rodzice się zgodzili
Nie przesadzajmy. Szczury, to zwierzęta o nocnej aktywności. U mnie są dwa i też przez 90% czasu w dzień po prostu leżą w hamaku. Wstają by skorzystać z toalety i zjeść coś, a później znów idą spać. Taka natura szczura, że jest w dzień leniwy.
Co nie zmienia faktu, że powinien mieć towarzysza nocnych harców ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Młoteczka
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 26, 2011 10:46 am

Re: [Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: Młoteczka »

Odświeżam :)

Widać trafiają się szczury, które lubią pobiegać w miejscu (ludzie niby też są inteligentni a zapierniczają na bieżni :P dla poprawy samopoczucia i kondycji).
W Polsce niestety nie ma kołowrotków, które mogłyby być bezpieczne/wystarczające dla szczurów- poza naszym krajem też bez polotu.
Niemniej jednak jeśli ktoś ma szczura biegającego i nie chce mu odbierać przyjemności z darcia kilometrów, powinien dołożyć starań i (niestety) pieniędzy, aby owo zajęcie było możliwie bezpieczne.
Najsensowniejsze co udało mi się znaleźć poza granicami kraju:
http://www.ebay.com/itm/Super-Pet-Giant ... 20b626a373 (niestety brak wysyłki do polski)
http://www.amazon.com/Super-Pet-Chinchi ... 890&sr=1-3

Oczywiście jeśli ktoś jest wybitnie zdolny może próbować majsterkować. Boję się tylko, że miska może okazać się zbyt śliska.
http://jezyniec.blox.pl/2010/11/SKAD-WZ ... ROTEK.html

Co wy na to?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: noovaa »

Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Młoteczka
Posty: 18
Rejestracja: wt lip 26, 2011 10:46 am

Re: [Kołowrotek]jaki? czy w ogóle?

Post autor: Młoteczka »

Noova, a dziękuję ślicznie :-* , ale te wszystkie 28 i 29 cm już widziałam.
Chciałam poszukać czegoś jeszcze większego 30cm+. Niestety te, które wkleiłam są największymi jakie udało mi się znaleźć :(
Dysk fajny, ale nie mam pojęcia czy się sprawdza, no i kurde miejscożerny okropnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”