Tima Natur

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Tima Natur

Post autor: szczurzyca. »

Tima Natur, wyściółka dla gryzoni, słomkowy granulat
Wyściółka Tima Natur dla gryzoni z słomkowego granulatu jest oszczędna w zastosowaniu i doskonale się wchłania do ponad 300 %. Zużyta wyściółka może bezpośrdnio zostać zastosowana jako kompost lub bio-odpadek.
Obrazek

długo szukałam odpowiedniej ściółki. moje paskudy kichały nawet na cat's bescie. do tego uwielbiają degustować żwirek. ::) tak więc chciałam czegoś jak najbardziej naturalnego. ręczniczki papierowe odpadają, bo: mam sporą klatkę i codziennie rozkładanie jej wypełniało mnie przerażeniem i nie ma tak, że wyciągnę przez drzwiczki, bo one WSZĘDZIE roznoszą takie rzeczy jak zasikane szmatki. czyli musiałabym rozkładać na części pierwsze codziennie.
a teraz do rzeczy: trafiłam na Timę Natur. bardzo ładnie pachnie, jak herbata. :D smakuje dziewczynom, dobrze chłonie i długo utrzymuje znośny zapach w pokoju ( ;) ). szczury już tak nie kichają, tylko troszkę (ale to nie wina ściółki, sprawdzałam). nie pyli bardzo, a ten pył bardzo szybko opada, więc nie lata przy szczurzych nosach. ;)
polecam!
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Tima Natur

Post autor: lovekrove »

No to ja chyba się na nią przerzucę. Obecnie mam Vitakraft Farmers, też słomę, ale sporo droższą ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
ammy88
Posty: 396
Rejestracja: pn lis 29, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa / ZST

Re: Tima Natur

Post autor: ammy88 »

Gdyby była sprzedawana w mniejszych opakowaniach to pewnie i ja na nią bym się przerzuciła - niestety takiego wora nie mam gdzie trzymać, więc chwilowo Vitakraft Farmer's jak dla mnie jest lepszą opcją...
moje małe faceciki: Rico&Mieciu&Toffie&Heniutek
W szczurzym niebie Rayo&Alvaro&Koksik-Gacuś&Felix
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=29187
Benia
Posty: 48
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 1:03 pm
Lokalizacja: Police /k Szczecina
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: Benia »

Tylko gdzie ją dostać??? Nasze zoologiczne są słabo zaopatrzone, więc pewnie trzeba będzie robić zamówienia w internecie...
Obrazek
Moje ogonki: Bandzior, Haszczak, Hades, Odyn, Gofer, Kermit, Florek, Pudzian, Skarpeta, Doofek, Zgredek.
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: klauduska »

w zooplusie jest :).

pisałam o niej w temacie o ściółkach, ale napiszę i tu.
hardkorowo ciężkie opakowanie :P. ledwo ją wyjęłam z pudła i ustawiłam.
pachnie bardzo ładnie i nie uczula.
sprzątnęłam im 17.03 i na razie nie ma smrodu. ciekawa jestem ile wytrzyma :P
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Tima Natur

Post autor: noovaa »

Benia, wiele z nas (w tym ja) zamawia karmę i ściółki w zooplusie ( zooplus.pl ). Powyżej 99zł wysyłka jest gratis, a mają na prawdę dużo ciekawych pozycji (w tym, tą ściółkę). Jeśli 99zł to za dużo, łączymy zamówienia z innymi z naszego miasta.


Klauduska, napisz tutaj kiedy zacznie śmierdzieć. Bardzo proszę :) ... Bo jeśli ona zda egzamin z Twoimi smrodami, to zda egzamin wszędzie :D.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: szczurzyca. »

u mnie wytrzymuje 3-5 dni przy 14 samicach ;) i już śmierdzi, zwykle przy 4 dniu zaczynam ją czuć, ale nie jest jeszcze źle. przy dwóch młodych samcach wytrzymuje jakieś 10 dni :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: klauduska »

minęło 1,5 tyg a u mnie nadal nie śmierdzi zbytnio. jestem pod wrażeniem na prawdę. może to dlatego, że dużo dałam do kuwety, ale tak czy inaczej jestem pod wrażeniem. gorzej, że panom trochę zdarza się rozsypywać [ale b mało!]. ciekawa jestem czy pyli przy sprzątaniu..
Awatar użytkownika
mmarcioszka
Posty: 263
Rejestracja: pn paź 11, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: Nieporęt/Warszawa

Re: Tima Natur

Post autor: mmarcioszka »

Czy o to jest sprzedawane tylko w 60l workach? Nie ma w sprzedaży tych 20l, czy ja jestem ślepa ::)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: klauduska »

tylko ogromny 26kg wór jest niestety w zooplusie.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: Nakasha »

Raz kupiłam tę podściółkę, ale nie była zbyt chłonna, przy 20 ogonkach musiałam wymieniać co 3 dni.

Nie jest dobra dla alergików - ja mało się przez nią nie udusiłam. :-X
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Tima Natur

Post autor: Blanny »

Właśnie się zastanawiałam nad nią, ale Nakasha mnie bardzo skutecznie odwiodła od tego pomysłu. Już widzę moje reakcje alergiczne albo astmatyczne. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: szczurzyca. »

a u mnie nie pyli. nie wiem, może felerna paczka? :) albo po prostu nie odczułam tego, bo nie jestem alergikiem. ale trzyma siuśki dobrze, ja sprzątam co 5 dni przy 14 szczurach. :)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: klauduska »

ja nie wiem jak to jest, że przy cat's best'cie umierałam od smordu po 1,5 tyg a tutaj jest wszystko ok nadal a wy musicie sprzątać tak często :P
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Tima Natur

Post autor: Nakasha »

Podściółkę powinno się wymieniać co parę dni nawet jeśli nie śmierdzi, ze względu na rozwijające się baterie... poza tym więcej szczurów = częstsze podmiany.

Jestem uczulona na trawy, więc dla mnie sama jej obecność była zabójcza. :P
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”