problemy ze słuchem

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: problemy ze słuchem

Post autor: nausicaa »

a może spróbuj zmienić te krople na gentamycynę w płynie? to silny antybiotyk, wiem, że szczurom mojej koleżanki pomógł w takich przypadakch
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: problemy ze słuchem

Post autor: aneczka1-13 »

a może niech wet pobierze zeskrobinę naskórka w okolicy ucha i zobaczy pod mikroskopem??
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
justinar
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 12, 2009 12:15 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: problemy ze słuchem

Post autor: justinar »

Dziekuje za sugestie, przydadza sie :) zaproponuje to wszytsko weterynarzowi.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: problemy ze słuchem

Post autor: Nakasha »

Możecie mu podać ivermektynę na pasożyty - nawet jak nie ma, to nie zaszkodzi. ;)

Można dawać gentamycynę do ucha. Możecie też zrobić mu zdjęcie RTG głowy, żeby zobaczyć, czy nie ma tam jakiegoś guza. Czy wet zaglądał głęboko w ucho? To może też być np. ropień.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
justinar
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 12, 2009 12:15 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: problemy ze słuchem

Post autor: justinar »

Nie, weterynarz nie zagladal mu do ucha. Dzisiaj z Nuskiem pojde, wiec z nim porozmawiam.

A Nusiek jest juz zmeczony zakraplaniem tego ucha, bo wystarczy, ze go wezme na rece, poloze na kolanach i chwyce za ucho, a on juz piszczy. Wczesniej tak reagowal dopiero, jak mu kropelka do ucha wpadla, teraz juz ja wyprzedza ;) smiech smiechem, ale szkoda mi go, bo zadna przyjemnosc. Dlatego, jak dzisiaj pojde, porozmawiam z weterynarzem, zanim przepisze nastepny lek, aby moze rzeczywiscie pobral probke z uszka i zbadal ja pod mikroskopem. Niech zagladnie do tego ucha.

Hm a mozliwe, aby mu cos wpadlo do ucha? Ale cos, czego ja-laik nie jestem w stanie dostrzec?
Nie wiem, powoli robie sie bezslina...bo nie sztuka jest meczenie zwierzecia ciaglym podawaniem kropelek, jak moze w zlym kierunku idziemy.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: problemy ze słuchem

Post autor: nausicaa »

a próbowaliście już takiego antybiotyku do pysia np enro? bo nie pamiętam. może te krople nie docierają do uszka głęboko?
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
justinar
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 12, 2009 12:15 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: problemy ze słuchem

Post autor: justinar »

Tez sie nad tym zastanawialam, chociaz po kazdym podaniu kropelek staram sie mu przytkac uszko palcem, bo oczywiscie nim trzepie. Masuje je pozniej i slysze klikanie, wiec napewno cos tam wpdanie...ale uszko na zewnatrz tez jest wilgotnie, wiec cos tam napewno tez wypadnie...

Do tej pory dostawal (moge zrobic literowke): Boryol 24%, sulfonamid plus tuimetopuim, Dexafort (Dexametason) to wszystko w zastrzykach.
Awatar użytkownika
justinar
Posty: 36
Rejestracja: śr sie 12, 2009 12:15 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Re: problemy ze słuchem

Post autor: justinar »

Czyli enro w tym przypadku bylby lepszy jak gentamycyna?
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: problemy ze słuchem

Post autor: nausicaa »

gentamycyna to bardzo silny i dość toksyczny antybiotyk, więc raczej dawałabym go miejscowo do uszka.
enro standardowo się podaje, może akurat zadziała....
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”