szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

wodniczka26
Posty: 140
Rejestracja: pn mar 14, 2011 10:05 am

szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: wodniczka26 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow :)
3 dni temu zakupilam ciezarna samiczke dumbo ma okolo roku i postanowilam skrocic jej meki urodzila na nastepny dzien 16 mlodych karmie ja wysoko bialkowym pokarmem ser zolty jajka ser bialy dodatkowo nasionka, warzywa i owoce jak myslicie uda jej sie odchowac wszystkie mlode????









o
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: noovaa »

Jeśli jest zdrowa i dobrze karmiona, powinno jej się udać. Ale ser żółty dawaj jak najrzadziej, bo jest niezdrowy bardzo :).

U maluszków widać mleko w brzuszkach, jeśli jest, to znaczy że jest dobrze.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
wodniczka26
Posty: 140
Rejestracja: pn mar 14, 2011 10:05 am

Re: szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: wodniczka26 »

Nie wiem czy widac mleczko bo widzialam je tylko raz jak robila przemeblowanie w klatce wtedy udalo mi sie je poiliczyc teraz sa zabunkrowane na wielkiej kopie siana trocin i szmatek pod pudlem kartonowym zastanawiam sie jak one oddychaja lol ;D slysze jak sie wydzieraja strasznie glosno wiec sa silne :) z tego co wiem ser zolty ma duzo bialka dobrze przswajalnego dlaczego niezdrowy?? a smietana moze byc?
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: StasiMalgosia »

Ser żóły jest bardzo tłusty co nie najlepsze dla wątroby, no i łatwo przy nim o przebiałczenie. Lepiej podawać mamie gerberki lub samodzielnie robione zupy bez przypraw, można gotowane mięso w rozsądnej ilości no i dobrą szczurzą karmę,
Sianko i wiórki nie są najlepszym materiałem na gniazdo ( pylą, mogą być w nich pasożyty i szybko gniją ) usuń też kartonowe pudełko, karton szybko nasiąknie moczem, będzie się rozwarstwiał i przyklejał do maluchów. Ok 3 dni od porodu będziesz mogła posprzątać w klatce, daj wtedy mamie kawałki polaru na gniazdo.
Obrazek
wodniczka26
Posty: 140
Rejestracja: pn mar 14, 2011 10:05 am

Re: szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: wodniczka26 »

Ok lece po gerberki a jutro cos upichce krem z kury czy cus z jogurtem lol a szczurki szukaja nowych domkow jak by co:) jestem z jasla odbior osobisty :)
wodniczka26
Posty: 140
Rejestracja: pn mar 14, 2011 10:05 am

Re: szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: wodniczka26 »

Szczuraski juz szukaja nowych domkow bo jest ich sporo szczurzyca ma maszczenie kapturkowe jest czarno biala z lezka na czole uszka 100% dumbo wielkie na bokach glowy pan z sklepu zoologicznego mowil ze ojciec jest americn blue z maszczeniem dumbo ale wiadomo mlode moga miec wszystkie kolory teczy lol po za tym pan mogl klamac hehe. Osoby ktore chcialy by szczurka odemnie zobowiazuja sie nierozmnarzac go!!!! to jest moj warunek beda kontrole:) MIESZKAM W JASLE ODBIOR TYLKO OSOBISTY!
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: alken »

to załóż wątek w dziale oddam, będziesz tam wrzucać zdjęcia maluchów itp.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: noovaa »

Poczytaj też o rozróżnianiu płci :) a eśli będziesz chciała, podeślę Ci na PM listę pytań, jakie możesz potencjalnym właścicielom zadać, by wybrać najlepsze domy :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
wodniczka26
Posty: 140
Rejestracja: pn mar 14, 2011 10:05 am

Re: szczurzyca ma 16 młodych!!!!!!

Post autor: wodniczka26 »

POPROSZE O TE PYTANIA:)DZIEKI Z GORY:*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”