Mam/chcę mieć 1 szczura

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: jeden szczur

Post autor: greenfreak »

Tutaj już zostaje duża rola sprzedawców i wydaje mi się dosyć naturalne, że jak nie wie się o adopcjach i hodowlach, to należy właśnie sprzedawców wybadać ;) W jednym zoologu u mnie bardzo dobrze socjalizują maluszki, są od zawsze razem, a większość to miziaki totalne, dwa szczególnie często siedzą sprzedawcom na ramionach i pulsują oczkami, jak tylko się podrapie za uchem ;)
Awatar użytkownika
coupons
Posty: 69
Rejestracja: sob kwie 23, 2011 10:54 am
Lokalizacja: Białystok

Re: jeden szczur

Post autor: coupons »

U mnie w Białymstoku był jeden sklep zoologiczny, który bardzo zachwalam. Poszłam z koleżanką obejrzeć szczurki.
Facet opowiedział o ich zachowaniu, nawykach, potrzebach. Dawał nam na ręce różne ogonki, żadne się nie bały. Facet powiedział, że przez nastepne 3 tygodnie nie będą ich sprzedawać, gdyż jeden z nich zachorował, jest odizolowany, a reszta jest objęta kwarantanną. Nie chciał, aby chore zostały sprzedane.Według mnie (może się nie znam) gościu znał się na rzeczy. Dbał o szczurki, bo były ufne i chętnie chodziły na ręce. W marcu ten sklep został zlikwidowany :(

Ja mam zamiar zaadoptować sobie 2 szczurzyce pod koniec wakacji, żeby na wakacje same nie zostały w domu C:
Nawet jeśli mnie zdepczecie, to po chwili wyjdę Wam z rękawa. :D

Zwierzaki w rozbudowie :P
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=55&t=31334
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: jeden szczur

Post autor: szczurzyca. »

Wilczocha pisze:Ja zawsze hodowałam jednego szczura i bardzo szybko się oswajał bo byłam tylko ja. Tydzień i był już oswojony. Teraz kupiłam 2 szczurki pierwszy raz i w ogóle się mną nie interesują tylko sobą. Nie chcą włazić mi na rękę, ciągle do siebie uciekają, ciągle ze sobą przebywają i mają mnie gdzieś. >:( A jak próbuje je chwycić na silę to piszczą i się wyrywają. Te pojedyncze szczury jednak były odważniejsze.
no co Ty nie powiesz.. w moim 14 szczurzym stadzie tylko 2 wolą szczury ode mnie - jedna z karmówki, która już się do mnie prawie zupełnie przyzwyczaiła, tylko czasami ucieka i jedna z adopcji, która była zupełnie nieoswojona, gryzła itp., a teraz tylko ucieka, nigdy zębów nie pokazuje. kiedy mam płochliwą szczurzycę to najpierw łączę, a potem oswajam, bo w stadzie łatwiej mi ją oswoić. a w 4 szczurzym stadku wszystkie podchodzą, liżą mnie, zaczepiają.. więc to zależy od charakteru i oswojenia. mam teraz na dt szczurka samotnika.. przerażony, został oddany, bo gryzie (czego ja nie zaobserwowałam, tylko ucieka, nie lubi siedzieć na rękach, ale powoli oswajam i już prawie sam wchodzi na ręce). dla chcącego nic trudnego. ;)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Czy mogę dokupić drugiego szczura ???

Post autor: Funia.Szczunia »

Mam już jednego szczura. Wabi się Funia ( jak imię wskazuje samiczka ) :D . Mam ją od września czyli 8 miesięcy. Dzisiaj rano czytałam, że jeśli szczur jest sam w klatce "psuje" mu się psychika. To prawda??? Nie wiem czy jak dokupię drugiego szczura nie zagryzą się lub coś w tym stylu ::) A jak już kupię drugiego to wziąć samiczkę czy samca ??? I czy musiał by być w ok. jej wieku czy mogę kupić małego szczurka (2 tyg.) ???
O0
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy mogę dokupić drugiego szczura ???

Post autor: noovaa »

Ojej.

Po pierwsze: Nie kupuj! adoptuj :)

Po drugie: Koniecznie musi być towarzystwo i koniecznie tej samej płci.

Po trzecie: Zanim je ze sobą zapoznasz poczytaj o łączeniu. Znajdziesz wiele wskazówek, jak prawidłowo połączyć szczury, żeby się polubiły..


... 2 tygodniowy szczurek jeszcze długo jest na mleku matki. Samiczki odłącza się od mamy w wieku 5 tygodni. Łączy się szczurki w różnym wieku.

Polecam również sprawdzić, czy klatka w której mieszka szczurcia jest odpowiednia dla dwóch, w sklepach zwykle sprzedają za małe nawet na jednego szczura :/.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy mogę dokupić drugiego szczura ???

Post autor: Funia.Szczunia »

Z klatką nie będzie problemu bo moja klatka jest dla wiewiórek amerykańskich :) A gdzie mogłabym zaadoptować szczurka ???
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy mogę dokupić drugiego szczura ???

Post autor: noovaa »

W dziale Zwierzaki jest pełno ofert. Dużo szczurków jest teraz z Wrocławia, ale transport to zwykle nie problem, trzeba tylko chwilkę poczekać.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Czy mogę dokupić drugiego szczura ???

Post autor: Szeliza »

Tak przy okazji ;)
Tu działa że szczurciami czekającymi na domy :)
http://szczury.org/viewforum.php?f=163
Awatar użytkownika
Jelly123
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 04, 2010 5:28 pm
Lokalizacja: koło Poznania :)

Re: Czy mogę dokupić drugiego szczura ???

Post autor: Jelly123 »

Radziłabym Ci się nastawić na to, że łączenie może nie przebiegać "książkowo" i że mogą być jakieś komplikacje, bo jestem świeżo po łączeniu również takiej prawie rocznej szczurci która była sama. Kiedy spróbowałam je połączyć za pierwszym razem (od razu bam na łóżko) to była wręcz w szoku, że ma do czynienia z czymś takim, więc ją nieźle poturbowała, a potem przyzwyczajałam je powoli i wyglądało to o niebo lepiej. :D A a propo wieku szczurka to młodsza ma jakieś 5 tygodni (niestety dokładnie nie wiem) i przynajmniej nie było problemu z tym, kto dominuje, no ale starsza już nie ma tak ochot na zabawy xd
Awatar użytkownika
sadakot
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 18, 2009 2:15 pm

Re: Czy mogę dokupić drugiego szczura ???

Post autor: sadakot »

Moje też się na początku gryzły i musiałam działać na dwie klatki, ale szybko się okazało, że najmłodsza Zuzia wzięła wszystkie pod swój pantofel.
Moje gdy się gryzły to je rozdzielałam, a potem po równo brałam na ręce i głaskałam tak by inne to widziały. Efekt jest taki, że nawet z kotem żyją dobrze, bo kot też miał terapię głaskania i wie, że szczury to nie jedzenie.
Czasem słychać jakieś piski z klatki, ale to normalne, zawsze ktoś za mocno kogoś przyiska :)
Za mną: 2 Koty: Jej Wysokość Łapeczka, Maciek
TM: Pikuś [*], Pyza [*], Myszka [*], Klusek [*], Zuzia [*].
Agnes007
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 07, 2011 10:57 am

Czy mogę teraz kupić drugiego szczurka?

Post autor: Agnes007 »

Mam szczura od około 1roku. Nie wiedziałam że trzeba mieć dwa szczury, bo kupiła go moja siostra nie mając pojęcia o szczurach. Teraz zastanawiam się czy jeśli dokupie drugiego szczurka to nie będą się bić? Jak jeszcze miałam chomika to Trufelek wdrapał się do jego klatki i go zaatakował... Mam samca.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy mogę teraz kupić drugiego szczurka?

Post autor: noovaa »

Szczury i chomiki to 'naturalni wrogowie' ... Dobrze że go nie zabił.

Mam samca, który 1.5 roku biedulek był sam. Jak trafił do mnie, łączenie przeprowadziłam ekspresowo i szybko zaprzyjaźnił się z moim samcem. Zanim nabędziesz szczura, poczytaj koniecznie o łączeniu, bo jak wrzucisz 2 obce sobie szczury do jednej klatki to na 99% będą się gryźć ... poczytaj też, dlaczego nie popieramy kupowania zwierząt ;).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy mogę teraz kupić drugiego szczurka?

Post autor: Kluska123 »

Jest tyle fajnych szczurków do adopcji, polecam! ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czy mogę teraz kupić drugiego szczurka?

Post autor: Afera »

Na pewno musi to być drugi samiec. Nie trzyma się szczurków parami: samiec+samica. Porozglądaj się na forum, na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, szczególnie przejrzyj dział "łączenie".
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy mogę teraz kupić drugiego szczurka?

Post autor: Kameliowa »

Można trzymać samca z samicą, ale pod warunkiem kastracji/sterylizacji. a szczurów nie kupujemy z zoologa tylko adoptujemy :) Sklepy zoologiczne to hurtowe rozmnażalnie na wielka skalę zwierząt "upośledzonych" genetycznie z chowów wsobnych, a my staramy się to powstrzymać ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”