[obcinanie paznokci, kapanie, krostki na ogonku]

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

[obcinanie paznokci, kapanie, krostki na ogonku]

Post autor: ber_ry »

mam kilka pytanek :)
1. moja zetka to wiercipiętka i nie wiem jak jej obciąc paznokietki. czy ma ktos jakiś pomysł?
2.na dodatek śmierdzi futerko, a gdy dzisiaj prztarłam ją mokrą husteczką to smród nasilił sie jeszcze bardziej.czy mam ja kąpac w szamponie?
3.czy takie niewielkie zgrubienia na ogonku, czyli takie pofalowane pręgi, które pojawiaja sie co chwila i znikaja nie wiadomo z jakich przyczyn to coś niepokojącego?


prosze o radę
ja i zetka :D
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

Re: kilka niewielkich pytanek

Post autor: WildMoon »

[quote="ber_ry"]mam kilka pytanek :)
1. moja zetka to wiercipiętka i nie wiem jak jej obciąc paznokietki. czy ma ktos jakiś pomysł?
2.na dodatek śmierdzi futerko, a gdy dzisiaj prztarłam ją mokrą husteczką to smród nasilił sie jeszcze bardziej.czy mam ja kąpac w szamponie?
3.czy takie niewielkie zgrubienia na ogonku, czyli takie pofalowane pręgi, które pojawiaja sie co chwila i znikaja nie wiadomo z jakich przyczyn to coś niepokojącego?


prosze o radę[/quote]
  • 1. Jak nie potrafisz obciac sama, idz do weta, jesli zaszla juz konieczna potrzeba :)

    2. Jesli to samiczka, to dziwie sie, ze cuchnie jej futerko. Jakiej uzywasz sciolki? Jak czesto zmieniasz sciolke? Kapanie jest zazwyczaj zbedne...

    3. Jakie zgrubienia na ogonku? Moze masz na mysli kosci ogonowe :lol:
    A jesli ogonek jest zabrudzony, przemyj wilgotna myjka z froty.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

Re: kilka niewielkich pytanek

Post autor: ber_ry »

1. a jak przenieść go do weta w zimie? :?
2.zetka ma w klatce trociny, i zmieniam jak jest potrzeba ok. co tydzień lub co kilka dni
3.te zgrubienia to takie pogrubione pręgi! takie dziwne szczurek koleżanki ma taki gładki a mój ma taki, taki mocno pofalowany
ja i zetka :D
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[obcinanie paznokci, kapanie, krostki na ogonku]

Post autor: IVA »

Przenieść -chociażby pod kurtką (tam napewno będzie ogonkowi ciepło) - najczęsciej lokuja się w rękawie.
Zgrubienia na ogonku - cóż mnie tez skojarzyłosię z naturalną budową ogonkaszczura ale skoro p[iszesz, że szczurek koleżanki ma inny ogonek to lepiej niech obejrzy go wet, przy tak nieprecyzyjnym opisie trudno stwierdzic co to może być a przyczyny moga byc różne - od takie budowy, do schorzeń skóry czy pasożytów.
Jeśli śmierdzi to przyczyna najprawdopodobniej lezy w zbyt rzadko zmienianej ściólce - jeśli masz bardzo dużą klatke to moze 1 x w tygodniu wystarcza, jeśli klatka nie jest zbyt duża sprzątanie (mycie) i wymania ściólki powinna być częsta (raz w tygodniu może byc za mało).
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

[obcinanie paznokci, kapanie, krostki na ogonku]

Post autor: ber_ry »

a czy wasze szczurki jak sie je wypuszcza też tak czasami skacza jakby je cos gryzło? bo moja tak śmiesznie podskakuje może ma pchły?
ja i zetka :D
ber_ry
Posty: 59
Rejestracja: pn lut 14, 2005 6:38 pm

[obcinanie paznokci, kapanie, krostki na ogonku]

Post autor: ber_ry »

a czy wasze szczurki jak sie je wypuszcza też tak czasami skacza jakby je cos gryzło? bo moja tak śmiesznie podskakuje może ma pchły?
ja i zetka :D
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[obcinanie paznokci, kapanie, krostki na ogonku]

Post autor: limba »

To normalne...wyrazaja tym swoja radosc :D :D i chetke do zabawy ....
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”