Dziwna beżowa / biała kupa?

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dziwna beżowa / biała kupa?

Post autor: xxx »

ps: moja Dhira produkuje beżowe /białe kupy bo namiętnie pożera papier/tapetę ;/ przypatrz się czy kupa nie jest taka włóknista/celulozowa jeśli stosujesz ręczniki papierowe etc. zjadanie papieru też może mieć przyczynę w nadmiernej ilości kwasu/niedoborów pokarmowych
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwna beżowa / biała kupa?

Post autor: Paul_Julian »

xxx pisze:pożeranie kostki wapiennej może być też spowodowane nadkwasotą, wapno zobojętnia częsciowo kwas i przynosi ulgę... niestety na bardzo krótko, dlatego zwierze może zjadać je w większych ilościach by zachować efekt ;/
Trochę offtopowo . Czy jest jakis test na sprawdzenie, czy szczurek ma nadkwasotę ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dziwna beżowa / biała kupa?

Post autor: xxx »

nie mam pojęcia :/
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Dziwna beżowa / biała kupa?

Post autor: pariscope »

Właśnie chwilę temu zauważyłam, że Cykorka robi białe kupki. Natychmiast pomyślałam o niewydolności wątroby, ale czytając wcześniejsze posty straciłam tę pewność. Ewidentnie jednak Cykorii coś dolega. Dwa tygodnie temu byłam z nią u naszej pani wetki, bo Cykorka schudła i zauważyłam, że jest dużo słabsza. Stała się niezdarna, zamiast zeskoczyć, jak dawniej, to się zsuwała, nie trafiała łapką we właściwe miejsce, przez co się potykała - widać, że nie jest to ten sam supersprawny szczurek, co wcześniej. Zbladł jej też wcześniej zawsze żyworóżowy nosek, co budzi podejrzenie o anemię. Jednak futerko miała tak samo lśniące, jak dawniej. Zbadawszy Cykorkę, wymacawszy jej całe ciałko, pani wet. orzekła, że szczurcia jest całkowicie zdrowa, trzeba jej tylko zaaplikować witaminy z l'karnityną. Jednak dzisiaj, po powrocie z dziewięciodniowej wycieczki, zobaczyłam właśnie te białe kupki, a Cykorka wydaje się jeszcze słabsza, a do tego futerko ma matowe i szorstkie. Jutro pędzimy znów do weta, ale jeśli ktoś ma pomysł, co to może być i czym zaradzić, to piszcie, podpowiadajcie.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”