Sheruunowe Potwory

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Kluska123 »

Szkoda, że musisz oddać dwójkę z stadka, ja bym się w życiu nie zgodziła na taki 'kompromis' :-\
Twój ojciec powinien uszanować Twoją prywatną przestrzeń. Na psa Ci pozwala, a na dwa szczury w stadzie nie? Trochę to dziwne i bezsensowne :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Sheeruun »

Muszę oddać połowe stada, a nie dwa :( Jak na razie idą do adopcji te, które oddaję na pewno. Co do reszty, jeszcze się nie zdecydowałem..
On nienawidzi szczurów, prawie codziennie są kłotnie odnośnie ogonów, mam tego dość. Szantażem doszedł do tego, że musieliśmy się umówić na taki właśnie "kompromis" :-X
a no i pilnuj psiaków, bo żeby wykastrować psa musi mieć skończne 1,5 roku. ja sama czekam na ten moment, żeby psu jajka ciachnąć, bo już mnie drażnią jego ucieczki :P
Będę pilnował, ale zagrożenia ciążą raczej nie ma, nawet jeśli by się haszczak przybieral ;D Sonia za cholerę nie da się do siebie zbliżyć, znam ją. ;D Jeszcze kiedyś, jak nie znałem się i nie wyperswadowałem jeszcze rodzicom szczeniąt, próbowali ją kilka razy kryć, bez skutku, bo każdego dobierającego się do niej psa zaganiała w kąt, tak że do końca wizyty owego reproduktora siedział on i sikał pod siebie ze strachu ::)
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Afera »

A nie lepiej zamówić obrożę z firmy ManMat, która produkuje akcesoria do psich zaprzęgów? Sęk w tym, że w obrożach ze sklepów zoologicznych są słabe kółka, karabińczyki i to one najczęściej pękają przy szarpnięciach, a uwierz mi, że SH nie raz Cię szarpnie... nie lepiej kupić coś sprawdzonego co na bank wytrzyma? Maszerzy i posiadacze SH zazwyczaj mają akcesoria z ManMatu - to o czymś świadczy. Tak samo dobre rzeczy są od Polarnych Przyjaciół i są tanie.
http://www.husky.org.pl/produkty_lista/?cat1=1&cat2=34
http://manmatpl.republika.pl/

Coś mi się wydaje, że pies nie musi mieć 1,5 roku by mógł iść na jajcięcie... moja suczka była sterylizowana po pierwszej cieczce a wtedy nie miała jeszcze roku.
9 duszyczek za TM [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: klimejszyn »

Aferson, suczka tak - po pierwszej cieczce może być kastrowana, bo wtedy już osiąga dojrzałość płciową. pies przed ukończeniem 1,5 roku nie jest jeszcze dojrzały i kastracją w młodym wieku można zaburzyć jego psychikę - tak tłumaczyła mi to moja wetka, bo też chciałam Prima kastrować jak miał własnie 10 miesięcy, planowałam kastrację jak skończy rok, ale wetka wybiła mi to z głowy ;) no i dużo też czytałam na forach, że lepiej kastrowac jak pies ma już ukończone te 1,5 roku.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Afera »

Nie kastrowałam psa nigdy więc nie wiedziałam, dzięki za info. W sumie tak czy siak pół roku to nieduża różnica, można się przemęczyć. :)
9 duszyczek za TM [*]
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Sheeruun »

Ja patrzyłem na lonewolf.pl, tam są rzeczy MANMATu i prawdopodnie stamtąd właśnie będę brał ;)

Klim ma rację, kastracja psa powinna być przeprowadzana minimum w wieku 1,5roku, bo wcześniejsza może być niebezpieczna dla prawidłowego rozwoju samca.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Afera »

Tam też są fajne rzeczy, tylko porównaj sobie ceny, żebyś nie płacił więcej na LoneWolf za rzeczy z ManMatu, u producenta zazwyczaj jest taniej. :) Z Polarnych Przyjaciół też są dobrze rzeczy, np szorki typu sled są dobre i tanie (moja sucz pracowała w takich). Musisz sam zdecydować, ważne, że wiesz gdzie szukać dobrych jakościowo rzeczy. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Paul_Julian »

Kluska123 pisze:Szkoda, że musisz oddać dwójkę z stadka, ja bym się w życiu nie zgodziła na taki 'kompromis' :-\
Twój ojciec powinien uszanować Twoją prywatną przestrzeń. Na psa Ci pozwala, a na dwa szczury w stadzie nie? Trochę to dziwne i bezsensowne :(
To wcale nie jest dziwne. Bezsensowne ? Tak . Dziwne- niestety nie .
Jest jeden koronny argument pt . "dopóki jestes pod moim dachem ..." . Mnie sie udalo utargowac 3 szczury. 5 było za dużo , a jak 4ta odeszła i zostały 3 , to jak szedłem ją zakopać to usłyszalem " dlugo jeszcze zamierzasz te szczury hodowac ?

Dobrze, że mogą zostać jakiekolwiek szczurki .

A co do porządnej uprzęży/obrozy czy karabińczyków , mozna takie kupić u kaletnika.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Kluska123 »

Paul u mnie było tak, że miałam całkowity zakaz posiadania zwierząt :-\
Współczuję, naprawdę, jednocześnie nie rozumiejąc rodziców, którym powinno zależeć na szczęściu własnego dziecka, eh. Sheerun, jak będziesz na swoim to będziesz mógł robić co chcesz, chociaż tak Cię spróbuję pocieszyć
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Sheeruun »

Tam też są fajne rzeczy, tylko porównaj sobie ceny, żebyś nie płacił więcej na LoneWolf za rzeczy z ManMatu, u producenta zazwyczaj jest taniej. :) Z Polarnych Przyjaciół też są dobrze rzeczy, np szorki typu sled są dobre i tanie (moja sucz pracowała w takich). Musisz sam zdecydować, ważne, że wiesz gdzie szukać dobrych jakościowo rzeczy. :)
Ceny szorek nie różnią się tak bardzo, za to obrozy już tak ::) Porozglądam się jeszcze, ale będę zamawiał pewnie dopiero jak pies dotrze do mnie. Coś tam swojego na pewno ma, a ja wymierzę go dokładnie i kupię coś odpowiedniego rozmiarowo :D
To wcale nie jest dziwne. Bezsensowne ? Tak . Dziwne- niestety nie .
Jest jeden koronny argument pt . "dopóki jestes pod moim dachem ..." . Mnie sie udalo utargowac 3 szczury. 5 było za dużo , a jak 4ta odeszła i zostały 3 , to jak szedłem ją zakopać to usłyszalem " dlugo jeszcze zamierzasz te szczury hodowac ?
U mnie, choćby wczoraj, jak uśpiłem Pendrive'a i szukałem w domu czegoś do kopania, ojciec mruczał pod nosem, że "całe szczęście, jednego mniej" :-X
Sheerun, jak będziesz na swoim to będziesz mógł robić co chcesz, chociaż tak Cię spróbuję pocieszyć
Po części dobrze, że nie jestem na swoim, bo miałbym w domu tyle zwierząt, że sam bym się nie mieścił i spał na wycieraczce, o funduszach nie wspominając.. ;D
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: zyberka »

Sheeruun pisze: U mnie, choćby wczoraj, jak uśpiłem Pendrive'a i szukałem w domu czegoś do kopania, ojciec mruczał pod nosem, że "całe szczęście, jednego mniej" :-X
Przypuszczam, że połowa forumowiczów ma podobne problemy z rodzicami. Moja mama wiecznie za mną chodziła i powtarzała "śmierdzi tu", "zrób coś z nimi", "niech zdechną i będzie spokój"... Ale ja to wszystko dzielnie zbywałam milczeniem, bo wiedziałam, że tak nie myśli tylko mówi to wszystko złośliwie. Jak umarł Lucek to ryczała razem ze mną, a teraz kiedy za chwilę wynoszę się z domu prosiła mnie, żebym zostawiła jej szczury bo chce się nimi opiekować ::) To jest dopiero niezrozumiałe zachowanie :P
Sheerun, jak będziesz na swoim to będziesz mógł robić co chcesz, chociaż tak Cię spróbuję pocieszyć
Po części dobrze, że nie jestem na swoim, bo miałbym w domu tyle zwierząt, że sam bym się nie mieścił i spał na wycieraczce, o funduszach nie wspominając.. ;D
Boże, cierpimy na tę samą chorobę! ;D Ja jeszcze się dobrze nie wyprowadziłam a już mam takie plany... 5szczurów + 4 na DT + kolejna mysz + kolejny pies + kot + krowa. Tak, będę miała krowę, a co! O0 Obiecano mi to ma być
Taka krowa-babcia co to jej się szacunek i spokojna starość należy a nie rzeźnia ;/
kasia83
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 20, 2011 12:53 pm

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: kasia83 »

A co z Kiwi i Kokosem? :(
Złe wieści kurcze no!
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: klauduska »

zyberka pisze: Boże, cierpimy na tę samą chorobę! ;D Ja jeszcze się dobrze nie wyprowadziłam a już mam takie plany... 5szczurów + 4 na DT + kolejna mysz + kolejny pies + kot + krowa. Tak, będę miała krowę, a co! O0 Obiecano mi to ma być
Taka krowa-babcia co to jej się szacunek i spokojna starość należy a nie rzeźnia ;/
uuu widzę, że plany masz niezłe :D
krowa? super opcja ;D, a kurczaki jakieś :>?
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: zyberka »

klauduska pisze:
zyberka pisze: Boże, cierpimy na tę samą chorobę! ;D Ja jeszcze się dobrze nie wyprowadziłam a już mam takie plany... 5szczurów + 4 na DT + kolejna mysz + kolejny pies + kot + krowa. Tak, będę miała krowę, a co! O0 Obiecano mi to ma być
Taka krowa-babcia co to jej się szacunek i spokojna starość należy a nie rzeźnia ;/
uuu widzę, że plany masz niezłe :D
krowa? super opcja ;D, a kurczaki jakieś :>?
Kurczaki jak najbardziej jeśli się znajdą jakieś do adopcji :D
Kurczaki są fajne!
Niedawno u koleżanki wlazłam do ich zagrody a te cwaniaki wszystkie mi jakimś cudem spierniczyły :D I jej babcia w różowej piżamie (była 7rano) musiała biegać po podwórzu żeby pomóc mi je złapać ;D
i o królikach też myślałam kiedyś. W sumie to kurczaki mogą rozpoczynać listę, bo na utrzymanie krówci będę musiała dłuższy czas przygotowywać się finansowo. Ale będzie! Prędzej czy później 8)
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: Sheruunowe Potwory

Post autor: Mal »

Dopiero teraz przeczytałam, że oddajesz Doriana. Do kogo pójdzie? prosiłabym o jakieś informacje.:( szczury ode mnie chyba mają jakiego pecha, sasza&masza oddała moje dwie dzwieczynki teraz Dorian :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”