Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

nieja , wiesz, teraz nie mam też ani grzywny ani szczura... a jak mam szczura, to dlatego że sama się o tym dowiem(wizyta), lub ktoś musi go oddać ;]
w przeciągu 6 lat nie oddano mi 12 transporterów, już za same transportery zafundowała bym grzywnę ale... jak ją egzekwować ;]?
pewien chłopak z Grodziska Mazowieckiego w wogóle był tu wyjątkowo chamski, na moją grzeczną prosbę o zwrot odp. ze dałam mu nie takie szczury jak chciał( miał je zawiezione pod nos) że są starsze ( w zologach w tym wieku były mniejsze) i że są głupsze niż myślał...umowę podpisywał z nim mój eks, a eks jak to eks, nawet nie zobaczył co książe wpisał... czyli w sumie nic, tylko imię i nazisko, bez adresu i numeru dowodu etc. odp. też ze transporter głupki pogryzly i go wywalił :] w końcu namierzyliśmy go, ale co z tego jak wtedy w umowie nie miałam adnotacji, że mogę wejść jeśli nie uzyskam porozumienia...:/ stałam pod jego domem i czekałam aż wyjdzie..i tyle mogłam zrobić, chata jak willa, 2 samochody...transportera nie mógl oddać, bezczelny cham...

czasem są tacy ludzie którzy mnie niepokoją, jak to dziewcze, wtedy mają wizyty, jak szczur bardzo zaniedbany nie zdążą go do ładu dać... grzywna była by jak znalazł, oczywiście z odebraniem w trybie natychmiastowym

jest mi przykro i czuję się podle gdy daje komuś w porządku umowę do podpisania, bo coraz bardziej ta umowa zaczyna przypomonianć porozumienie z potencjalnym sadystą :( niestety takie osoby się do tego przyczyniają...

ja mam dosyć,naprawdę...ale są osoby naprawdę w porządku, a dla tych ratowanych zwierząt, z tego syfu, nagle pojawia się słońce i ... dlatego chce mi się dalej...choć takie sytuacje jak ta dziś, wbijają mnie w ziemię ;/


to ja proponuję utowrzenei listy ;) ale jakoś tak by nie było linczu ;)
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

z super adoptującycmi też można zrobić ;):) niektórym naprawdę się należy.. na szczęście w moim przypadku była by to dłuższa lista...
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Post autor: Nieja »

Właśnie się kapnęłam, że nick można podać.

Na terrarystycznym forum jest taki temat o oszustach, gdzie podają pełne imię, pierwszą literę nazwiska, nick oraz czasem niepełny adres. (bez numeru mieszkania, tylko numer domu). Także myślę, że można spokojnie te dane podać.

A zamknięty temat jest trochę bez sensu. Ktoś zostanie "złośliwie" wpisany i nie będzie się mógł bronić.
Można by zrobić osoby dział. Przyklejony temat i aktualizowany z osobami godnymi i niegodnymi polecenia, oraz można by stworzyć osobny temat dla każdego, w którym mógłby odpowiadać.

Na innym forum takie coś działa, więc tu też się sprawdzi.
Na tym terrarystycznym bardzo uważają na niełamanie prawa. Znają się na tym.
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

ekhem, z tą znajomością prawa na terrarystycznym to ja bym nie przesadzała :o

pogadam ze znajomą od prawa jak już ogarne tymczasy etc. i wtedy też pomyślę co dalej z dziewczęciem, na razie mam inne sprawy na głowie ;/

mam nadzieję ,że lista nie będzie spisem PW do spamowania bluzgami etc.:/
Awatar użytkownika
Nieja
Posty: 411
Rejestracja: pn lis 03, 2008 8:22 am
Lokalizacja: Opole

Post autor: Nieja »

Z tą znajomością prawa, to nie chodziło mi o to, że sami prawnicy tam siedzą :P Po prostu ogarnęli temat i z tego co widzę, to pilnują cenzury.

Wiesz, zawsze znajdzie się osobnik, co będzie na PW nękał chociaż myślę, że to niewielka cena za czyny ::)

Będę kciuki za biedaka trzymać i za Ciebie, żeby Ci sił na to wszystko starczyło.
Za szybko odchodzicie... Do zobaczenia po drugiej stronie kochani.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: noovaa »

Co do listy: Uważam że nie powinno jej tu być. Wydaje mi się, że lista powinna być jedna na wszystkie fora .... czyli na forum 'neutranlnym' - SPSu :). Tutaj jak i na drugim forum mogłyby być linki do listy na SPSie.

Jeśli fora zaczną sobie listy takie sami sobie robić, na każdym będzie coś innego .. a jedna dla wszystkich będzie praktyczniejsza ..... bo przecież dużo osób siedzi na wszystkich forach albo z czasem zakłada konto na drugim.

Nieja, w przypadku umieszczenia na liście osoby "złośliwie", osoba ta ma prawo odwoływać się u "moderatora listy".

Na dogo ponoć mają taki temat, a oni chyba bardziej na prawne strony patrzą niż na terra.

zzz, na prawdę masz w umowie punkt pozwalający Ci wejść do mieszkania jeśli Cię nie wpuszczą ? :o
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: IHime »

Xxx, nie wiem, jaką umowę dajesz ludziom do podpisania, ale w tej, którą ja dawałam jest mowa o odpowiedzialności karnej (wzór brałam chyba z SPS). Jeśli to ludzi nie odstrasza, to grzywna też nie pomoże, tylko może nie będą jeszcze chcieli się przyznać i zwierzaka oddać, bo szkoda kasy.
Co do listy, mam ambiwalentne uczucia. Z jednej strony, chciałabym wiedzieć, kto "nawalił" i komu absolutnie nie powinnam powierzyć szczura, a z drugiej, to pole do nadużyć. Chyba jednak bardziej chciałabym mieć szansę sprawdzić taką listę. Może działałaby troszkę jak straszak? No i najważniejsze - jak to zrobić, żeby było zgodnie z prawem. Mam nadzieję, że doświadczenia innych forów nam pomogą.
Dzielna jesteś, robisz wspaniałe rzeczy, buziak serdeczny ode mnie i ogoniastych. :-*
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

niestety z Kubusiem( tak mu dałam na imię) jest gorzej...:(

nie wiem czy lista na jednym forum to dobry pomysł, chyba każde forum powinno mieć swoją, przecież modzi etc. nie znają osób z innych for, potem było by szukanie skąd jest osoba na liście i kto był odp. za jej spr. i umieszenie na liście bla bla bla...dociekanie kto teraz ma za to odp. lub osobę usunąć itp

część mojej umowy, obecnie też umowy Vivy oddziału Gryzonie
"Ja……………………………………………………………… występując/a/y w powyższej Umowie Adopcyjnej jako Adoptujący /Opiekun Stały oświadczam, iż całą umowę przeczytał/am/em i mam świadomość, że jeśli nie wypełnię w/w zobowiązań, poniosę odpowiedzialność karną (na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 106, poz. 1002 z późn. zm.) a adoptowane zwierzę zostanie mi niezwłocznie odebrane przez Wyadoptowującego/Opiekuna Tymczasowego i Fundację Viva oddział Gryzonie, lub osobę przez niego do tego upoważnioną/TOZ.
Mam również świadomość, iż w razie dochodzących do Wyadoptowującego doniesień/sygnałów które będą wskazywały na nie przestrzeganie w/w zobowiązań, ma on prawo do wizyty kontrolnej (złożonej w miejscu gdzie przebywa adoptowane zwierzę), która może zakończyć się odebraniem adoptowanego zwierzęcia, gdy doniesienia te/sygnały okażą się uzasadnione realną sytuacją zwierzęcia.
Wyrażam również zgodę, na zapowiedzianą wizytę przed i po adopcyjną w uzgodnionym ze mną terminie.
A także przyjmuje do wiadomości i zgadzam się na wizytę nie zapowiedzianą, w przypadku braku porozumienia lub zaniechania ustalenia terminu wizyty zapowiedzianej i uzgodnionej za porozumieniem obu stron."

bez możliwości wejścia do domu gdy ktoś nie chce nas wpuścić/dogadac się polubownie, wszystkie pkt. sa dla mnie bez sensu i nie mają zadnej mocy sprawczej...
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: dusiaczek »

masakra, w sumie nawet nei wiem co powiedzieć :/ straszne.

A nick jak najbardziej można podać, dane osobowe, jakie osoba (sama zresztą zgadzając się) umieszcza na forum to e-mail i ewentualne dane jakie sama podaje publicznie. Jednak nick do tego nie należy, nikt nie znajdzie jej domu po nicku. Miałam sytuację z nickiem na jednym forum i tak to wyglądało - nick to wirtualna postać, która wiąże się z rzeczywistą tylko poprzez własciciela nicku, ale nie jest z nim jednoscią, jeśli wiecie co mam na myśli (jak wspomniałam, mając nick nie masz nic co pozwoli Ci osobę anmierzyć).
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: macik001 »

xxx piszę z macika konta, ale to ja" l'urine-boruta
dwie strony temu, odpisałaś którejś z użytkowniczek, że nie możesz podać nicka tej zepsutej dziewczyny, która zniszczyła życie szczurkowi. moim zdaniem możesz, a nawet powinnaś. umowa obowiązuje, kiedy dwie strony wywiązują się z niej. Ta dziewucha złamała nie tylko umowę, ale też prawo o znęcaniu się nad zwierzętami. Z tego względu moim zdaniem umowę zlekceważyła i unieważniła. Forum jest dla przyjaciół zwierząt, a takie osoby jak ona, powinni być na czarnej, jawnej liście, żeby drugi raz taka sytuacja się nie zdarzyła. Nie wydaje Ci się, że chronienie jej nicka jest trochę bezmyślne? Jeśli dziewczyna odkrywa jakiś fetysz na tle męczenia zwierząt, to forumowicze powinni o tym wiedzieć. Jeszcze raz podkreślam to jest moje zdanie
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

1. zaniedbała szczury strasznie, ale, to nie ten typ walniętej sadystki, znam się trochę na psychice ludzi, zrobiła to z głupoty, lenistwa, olania, braku wyobraźni, opieszalstwa, wyalienowania. zaburzeń neurotycznych i bla bla bla etc. nie dla przyjemności, fun'u etc. to nie taki typ osobowości.

2 napisałam jej dosadnie do jakiego stanu doprowadziła szczura, wyraziła skruchę i obiecała nigdy więcej nie brać żadnych zwierząt, w to akurat jej wierzę, bo to taki typ osobowości, nabroila, "przespała" ten czas i nagle ją olśniło, gdy ktoś jej dosadnie pokazał "co Ty do cholery robisz?!" jest niedojrzała, nie wierzę w różne jej tłumaczenia, że starała się leczyć te wszy, że wet. nie zauważył etc. myślę że po prstu się boi, albo i sama przed sobą chce się wybielić, usprawiedliwić...wierzcie mi, rzadko kiedy ktoś wyraża skruchę po tym co zrobił zwierzęciu, rzadko kiedy komuś kto tak krzywdził zwierzęta, zależy na tym by znaleźć im dom, by je dowieźć do tego domu,przecież mogła je wywalić do piwnicy, na smietnik, fakt, bała się odpowiedzialności karnej..ale nie sądzę by chodzilo tylko o to, bo nie czarujmy się, nasze prawo to lekka porażka... powiedzcie ile jest na tym forum wątków gdzie ktoś ogłasza" brac szczury, szybko! bo jutro zolog i wąż! " ? ona je tak zaniedbała, po czym sama do mnie przywiozła, sama oddała, miała odwagę... bo, nie inaczej jak mimo wszystko sumienie jakieś ma i tyłek w końcu ruszyła,choć tyle dla nich zrobiła, mogłabym wymieniać przypadki gdzie olewa była od A do Z, typy psychopatyczne nie boją się prawa, kodeksów etc. czerpią frajdę z robienia ludzi w balona, z przechytrzania etc. są niereformowalni, takim ludziom lincz wisi... a tlum może sobie pouzywac

Dla zwierzęcia cierpienie jest cierpieniem, nie ważne z jakiego powodu je ktoś uczynił, ALE nie jestem za tym by wrzucać ludzi do jednego wora, tymczasem WIEM, bo znam się trochę na ludzkiej psychice, że teraz poleciał by na nią lincz, zupełnie niekonstruktywny, ani nie pomocny szczurom, ani jej... To jasne, że podam jej nicka/inicjały etc na listę- jeśli taka powstanie, nigdzie nie napisałam -że nie, określiłam tylko czym nie chciała bym , by ta lista była.
Jak dla mnie lista powinan być jawna, ale umieszczanie na niej osób, powinno mieć określone i glębokie zasady, czyli tak jak w sądzie, jak najwięciej dowodów świadków etc. bo inaczej, cóż, Wy też możecie tam trafić jak komuś zaleziecie za skórę ;)

Kubuś ma się gorzej a ja mam prblem z wizytą we wrocku i rozwózką, obecnie jestem bardziej zła na moich "przyjaciół" niż na nia...
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: L'urine-Boruta »

W takim razie trzeba założyć listę. napisać do moderatora, który zająłby się wiarygodnością, że nie trafią tam ludzie od tak sobie.

Trochę się zdziwiłam, że nie chcesz napisać jej nicku, bo napisałaś do kogoś tam: obowiązuje mnie ochrona danych osobowych.

Co do szczurka: ma się gorzej... a nie można jakoś mu robić rehabilitacji? może uszyj mu kaftanik w którym uczylabyś go chodzić...? Albo nie wiem... szkoda go, żeby sie tak męczył.
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
xxx
Posty: 823
Rejestracja: sob lut 11, 2006 6:31 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: xxx »

tak, bo obowiązuje mnie ochrona danych, to że ktoś łamie umowę nie znaczy, że ja też mam się zachowac jak 4 latka i podać nick do linczu. Lista , zrobiona jak należy i prowadzona jak należy to co innego i od poczatku tak własnie twierdzę. Co do danych osobowych, nie przekonuje mnie że gdzieś tam na jakimś forum coś, to jest kwestia dla prawnika, ludzie podają swoje dane osobowe w zaufaniu, wierząc że jestem dorosłą i odpowiedzialną osobą, a nie pajacem .

co do Kubusia, tu nie chodzi o to, że nie potrafi chodzić ...
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

Popieram myśl xxx od A do Z. Nie może dochodzić do sytuacji w których dochodzi do linczu, czy nawet jednorazowych ataków na osoby z listy. Nie raz krytykujemy prawo za luki i niesprawiedliwość, ale to nie znaczy, że sami mamy je wymierzać..

Szkoda mi bardzo tego biedaka.. Jesli tylko będę mogła pomóc, dociążyć Cię jakoś to wal śmiało. Chętnie pomogę.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Zuch brygada. Każdy inny - wszyscy równi.

Post autor: mini »

wróć.. "odciążyć" miało być ::)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”