Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: L'urine-Boruta »

greenfreak raczej ktoś stamtąd, z tego co widzę to jakaś Pani Joasia czy jakoś tak. Napisałam na maila z ich strony więc nie ma opcji, że to ktoś z zewnątrz. Tak czy siak , pisząc im, że nie chodzi mi o rodowód miałam na myśli, że gdyby nie mieli rodowodów też bym wzięła bo mi różnicy to nie robi, a szczurki do rozmnażania mi potrzebne nie są... :) tak czy siak takie ich podejście wzbudziło we mnie lekki strach, że 'bronią się' takimi argumentami czy cośtam.... w każdym bądź razie już mam fuzzki dwie, dziewuchy, roczne z tego co wiem, z forum, pilnie... więc... :))) jestem happy :)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Niamey »

myślę, że nikt się nie bronił, co najwyżej był zniszczony logiką poszukiwania nierodowodowych szczurów w rodowodowej hodowli :P Tak czy siak super, że znalazłaś swoje fuzzy :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: alken »

Niamey pisze:myślę, że nikt się nie bronił, co najwyżej był zniszczony logiką poszukiwania nierodowodowych szczurów w rodowodowej hodowli
;D

to musiało zabrzmieć w stylu "chce mieć fuzza, zróbcie mi fuzza, może byc obojętnie jaki byle fuzz"
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Azi »

Tak, odpisuję tak i będę odpisywać tak wszystkim, którzy piszą do mnie w stylu "chcę fuzza" i mają gdzieś zdrowotność, linie, rodowód itp. Skoro jedyną ważną kwestią jest, że ma to być fuzz - a proszę bardzo, w zoologach mają już fuzzy - taka prawda :)

dokładnie pamietam co odpisałam pannie Annie Z. bo mniemam, że o nią chodzi.
Nasze szczury hodujemy przede wszystkim dla rodowodu, dla lepszego zdrowia i socjalu. Nie dla odmian. Jak liczy się tylko odmiana, mozna przejśc się po zoologach. Obecnie tam jest prawie wszystko.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: mini »

Mimo wszystko polecanie zakupu w zoologu fajne nie jest. Osobiście nie wiedzę nic złego w tym, że ktoś poszukuje szczurów, które mu się bardzo podobają, szczególnie kiedy ma już dwa i żaden w tej sytuacji nie jest skazany na samotność. Fakt, że pytała u hodowcy, a nie poszła do sklepu mimo wszystko świadczy o tym, że gdzieś tam zależy jej na zdrowych szczurach.

Ale to tylko moje prywatne zdanie, nie chce tym wszczynać jakiejś dyskusji.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Azi »

nie będę cytować co do mnie pisała, oraz co do mnie piszą ludzie, wszak to tajemnica korespondencji.

niemniej zostało mi zasugerowane, ze wcale niepotrzebnie rozmnażam szczury rodowodowe, bo na rodowodzie nie zależy, liczy się odmiana.

a swoja drogą - co byś napisała do osoby, która informuje w jasny sposób, ze dla niej się rodowód nie liczy, ona chce konkretną, daną odmianę na już? Bo dla mnie rozwiązanie jest jedno. Nie ma aż tylu wpadek "fajnych" szczurów. Zostaje albo allegro albo zoolog, a to w sumie jedno i to samo :]

Abstrahując od tego, jak bardzo wpieniają mnie maile typu:

"kiedy będą fuzzy i po ile??"
"macie dumbo am.blue?"

i tylko tyle, żadnego "dzień dobry", żadnego przedstawienia sie, ale... to bardziej wywnetrznienia hodowcy ;)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nowa HODOWLA niezrzeszona z SHSRP

Post autor: Nakasha »

Ile ludzi do mnie pisało, pytając o nierodowodowe szczury. :P Masakra jakaś. :P Bo może na lewo sobie rozmnażam kundelki i oni by chcieli. ;D Nawet teraz, mimo że hodowla jest od ponad pół roku zawieszona, ludzie pytają, czy może jednak nie mam maluchów...

A wiadomości typu "czy sa male sczurki Dumbo?" pisane niepoprawną polszczyzną też są niestety częste. :( Na takie wiadomości aż nie chce się odpisywać....
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”