drapanie i strupki, u jednej z dwóch ogoniastych

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
KondzioR
Posty: 58
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 8:28 pm

drapanie i strupki, u jednej z dwóch ogoniastych

Post autor: KondzioR »

witam, przejrzałem wszystkie topicy o drapaniu i pewnie polecicie mi to co wiem, czyli wybrac sie do weta, ale w zwiazku z nowa praca jest to dosc ciezkie. a moze tu ktos cos nam pomoże.


jedna z moich dwóch dziewczyn od dłuższego czasu intensywnie sie drapie, az do tego stopnia że ma kilka strupków.
wszystko w okolicach karku i grzbietu tuż za karkiem. nie sa to duze strupy i nie jest ich mnustwo, ale sa, a byc ich nie powinno :)

zawsze wydawało mi sie ze za duzo sie drapia, staram sie nie dawac im zbyt czesto białka.
używam jako sciolki żwirku drewnianego hilton (od zawsze), dojedzenia dostaja od pol roku tima rattima. dla tego wydaje mi sie ze to nie uczulenie na te dwa składniki, tylko teraz pytanie, jak nie na to, to na co?
sa jakies domowe sposoby na uczulenie? a moze to jakies robactwo :(?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: drapanie i strupki, u jednej z dwóch ogoniastych

Post autor: Paul_Julian »

Wymień ściółkę na ręczniczki papierowe, zrezygnuj z białka i zobacz czy sie polepszy. Nie dawaj tez orzeszków (bo tez lubią uczulać). No i zobacz czy poskutkuje. U mnie jeden ze szczurków niemal ciągle jest podrapany, bo ma ostre i cienkie pazurki. Przemywam mu futerko raz na kilka dni Octeniseptem i to odkaża i pomaga. Wprawdzie ogon sie wyrywa, ale strupki ładniej sie goją.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
KondzioR
Posty: 58
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 8:28 pm

Re: drapanie i strupki, u jednej z dwóch ogoniastych

Post autor: KondzioR »

orzeszki...
ostatnio b duzo ich jadly, bo mam z działki i włoskie i laskowe, jakby tego bylo malo to mamy jeszcze kupne ziemne ;/
wszystkie orzechy narazie odstawiamy!
Awatar użytkownika
KondzioR
Posty: 58
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 8:28 pm

Re: drapanie i strupki, u jednej z dwóch ogoniastych

Post autor: KondzioR »

juz wyzdrowiała :)
czyli ewidentnie orzechy. prawdopodobnie ziemne. bo laskowe jadły od zawsze i nic sie nie działo.
za pare dni dam im o orzechu laskowym, jesli nic sie nei będzie działo to oznaczało to bedzie, ze maja uczulenie na ziemne orzeszki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”