Szczurek po kastracji

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
isiunia_90
Posty: 160
Rejestracja: wt lis 01, 2011 5:55 pm
Lokalizacja: Opole

Szczurek po kastracji

Post autor: isiunia_90 »

Witam,
Kastrowałam mojego szczurka dokładnie 12 dni temu. Do tej pory wszystko wydawało się, że goi się bardzo ładnie. Dwa dni temu ściągnął bądź odpadły czy wchłonęły mu się szwy bo miał te których się nie ściąga a w klatce ich też nie znalazłam (może zjadł?). Dziś w klatce zauważyłam 3 plamy po krwi Łatka też chyba boli brzuszek bo jak chciałam go wyciągnąć z klatki by pobiegał sobie to zaczął popiskiwać. Zrobiłam zdjęcia ranki:
Obrazek
Obrazek
Co o tym myślicie?
don`t worry be happy!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szczurek po kastracji

Post autor: Paul_Julian »

Weż go jutro do weta na kontrolę. Może mieć np. uczulenie na nici, wtedy będzie ropieć. Tym bardziej jesli coś go boli.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
isiunia_90
Posty: 160
Rejestracja: wt lis 01, 2011 5:55 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Szczurek po kastracji

Post autor: isiunia_90 »

Jestem teraz na święta w domu i nie miałam możliwości pojechać do Opola do weta, u mnie w miejscowości wet go zobaczył i powiedział, że nic mu nie jest i żeby kupić w aptece rivanol. Jakoś nie jestem do końca przekonana, powiedział, że to przez to, że mu szwy odpadły to ma taką rankę a po maści się zagoi. Co myślicie? Może mieć rację?
don`t worry be happy!
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szczurek po kastracji

Post autor: Flaumel »

Rivanol mu nie zaszkodzi, ja i tak bym weta odwiedziła i tak, ale odkazić w między czasie trzeba :)

Plus faktycznie - rany czasem bez szwów potrafią się jeszcze rozłazić, ale nie czuję się kompetentna w tym temacie (wiem tylko jak to u mnie na ręce wyglądało)
Obrazek
Awatar użytkownika
isiunia_90
Posty: 160
Rejestracja: wt lis 01, 2011 5:55 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Szczurek po kastracji

Post autor: isiunia_90 »

Na razie tym rivanolem mu smaruję w Opolu będę dopiero na koniec tygodnia, zobaczymy jak to będzie wyglądało. Ten tu u mnie wet głównie na psach i kotach się zna i jest w tym temacie chwalony, na gryzoniach to nie wiem no ale może ma rację. Postaram się nie panikować jak mi to mój chłop powiedział i zaczekać może rzeczywiście nic tam się nie dzieje, w sumie nie mam porównania bo nie widziałam nigdy jak takie rany się goją.
don`t worry be happy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”