Oddycha boczkami :(

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
klania666
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 03, 2009 1:25 pm

Oddycha boczkami :(

Post autor: klania666 »

Witam. Mój szczurek ma 2 lata i 3 miesiące. Od kilku dni oddycha boczkami, futerko ma jakby nastroszone, oddycha bardzo szybko. Jak jest w klatce zdaża mu się skakać po pułeczkach i być ruchliwym, jak go wypuszczam przykleja się do mnie i w ogóle nie chce chodzić, wczoraj jadł normalnie, dzisiaj już nie chce, ani gerberków(tak jak proponowali na forum) ani nic płynnego. Jakiś czas temu odszedł jego braciszek, ale z innego powodu. Jutro wybieram się do weterynarza, ale nie ma u mnie w mieście weta ukierunkowanego na szczurki. Co mogę zrobić żeby mu troszkę ulżyć? :( nie mogę patrzeć jak się męczy :( i ewentualnie jakby ktoś mógł podać jakieś leki jakie można zaproponować weterynarzowi, nie wiem czy będzie w ogóle wiedział jak mu pomóc ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: Paul_Julian »

W tym wieku to moze być duzo chorób, moze być serce, moga być płuca. Kazdy wet powinien umiec osłuchać szczurka, a nie jestesmy w stanie podać nazw w przypadku tak ogólnych objawów:(

Zobacz w dziale wetów kto jest polecany u Ciebie w miescie http://szczury.org/viewforum.php?f=13
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klania666
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 03, 2009 1:25 pm

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: klania666 »

Niestety nie ma w tym dziale uwzględnionego mojego miasta :( Szczurek teraz co jakiś czas wydaje taki dźwięk dziwny, jakby głośne przełykanie śliny, cały czas leży na mnie i czasami czuję jak się trzęsie, jakby miał dreszcze z zimna, sama nie wiem ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: Paul_Julian »

Trudno stwierdzić , co może być :( Dogrzewaj go termoforkiem, niedobrze , ze nie chce jesć. Moze coś uda sie wcisnąc? Wet może podać steryd , żeby zmusić organizm do działania.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: nausicaa »

a jakieś miasto w pobliżu?
może warto podzwonić chociaż do wetów, czy przyjmą szczurka? i nawet jeśli się nie znają, poprosić o enroxil?
jeśli pójdziesz, to zapisuj dokładnie co i w jakiej dawce podał wet szczurkowi i napisz tutaj.
weź też ze sobą tabele leków bezpiecznych dla szczurów http://www.apeiron.pl/szczury/ratdrug.htm
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
klania666
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 03, 2009 1:25 pm

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: klania666 »

Najbliżej werterynarze są w Lublinie a do Lublina mam 140 km i nie mam możliwości teraz tam pojechac. Byłam z moim drugim szczurkiem kiedyś u weterynarza tutaj, miał strasznie spuchnięty brzuch i weterynarz nie wiedział co ma zrobić i zabroponował mi uśpienie albo ewentualne otwarcie go i zobaczenie co jest w brzuszku.
Dzisiaj szczurek już nawet nie chce pić. Z tego co zauważyłam to się nawet nie załatwia. A siusiak jest jakby zaczerwieniony bardziej niż zwykle.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: nausicaa »

ciężko powiedzieć, co to może być na odległość. może być zapalenie pęcherza albo kamienie w pęcherzu. ewentualnie skórka na siusiaku mogła mu się zawinąć i dlatego jest czerwony.
ale jeśli to jakieś zakażenie, to antybiotyk by pomógł. lepiej iść do weta i spróbować w ciemno leczenia niż pozwolić biednemu zwierzakowi umrzeć albo uśpić bez próby uratowania. W razie, gdyby leki nie działały, zawsze pozostaje ostateczność czyli uśpienie.

szczurom standardowo podaje się enroxil=enrobioflox=baytril. w dawce mg/kg to 20 mg/kg co 24h. poproś weta, żeby Ci dał i wyliczył dawkę, możesz sama robić zastrzyki. ten lek jest zalecany przy zapaleniu i też przy kamieniach w pęcherzu (z ratguide). zawsze jest szansa, że pomoże.

a jeśli chodzi o zaczerwienionego siusiaka. kup rivanol (ok 2zł) w sklepie i przemywaj mu go delikatnie wacikiem nasączonym w rumianku. kup też tribiotic i mu tam smaruj. lepszy byłby oxycort, ale jest na receptę.

to jest w każdym razie moje zdanie, że lepiej spróbować niż czekać na koniec bezradnie.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
klania666
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 03, 2009 1:25 pm

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: klania666 »

Dzięki, tak zrobie. Największy problem u niego to jest oddychanie, już sie chwieje na boki i ciężko mu chodzić:( I przy oddychaniu jak go przykładam do ucha to słychać takie jakby stukanie, jakby mu przeskakiwało coś w środku. Do weterynarza jedziemy o 16 bo od tej godziny przyjmuje.
klania666
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 03, 2009 1:25 pm

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: klania666 »

Szczurek dostał zastrzyk ale jest gorzej niż było ;( Leży obok mnie i chwilami już nie widać żeby oddychał ;( Ma strasznie suchy nosek ;( Od wczoraj się wszystko strasznie pogorszyło ;( Już chyba zostaje mi tylko czekać... ;( Oddycha już co pół minuty ;( Ma szeroko otwarte oczka i w ogóle się nie porusza ;( Chyba jeszcze dzisiaj przyjdzie mi go pochować ;(
klania666
Posty: 40
Rejestracja: wt lis 03, 2009 1:25 pm

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: klania666 »

Nie żyje ;( Umarł mi na kolanach ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Oddycha boczkami :(

Post autor: Paul_Julian »

Biedactwo :( Dobrze, ze chociaz nie byl sam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”