Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

ja dostałam antybiotyk wpier Borgal a później jakis na S i kropelki do oczu na receptę
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: smeg »

Wiesz, jeśli chodzi o te nowe szczurki ze sklepu zoologicznego, to ja bym ich nie kupowała. Co z tego, że je zamówiłaś, nie zobowiązuje Cię to do ich kupowania, w końcu chyba niczego nie podpisywałaś. A nie chcesz chyba przechodzić z nimi tego samego, co z obecnymi szczurkami i dawać zarobić ludziom, którzy je krzywdzą.

Co do weterynarza, może poszukasz jakiegoś który jest bardziej kompetentny? Najlepiej wchodząc od razu powiedz, że szczurek ma zapalenie ucha, że w uchu jest ropa i śmierdzi, żeby nie próbował szukać nie wiadomo jakiej diagnozy. Czerwona wydzielina z oczka i noska to porfiryna, sama w sobie nie jest chorobą, ale oznaką że szczurkowi dolega coś innego, czasem pojawia się przy przeziębieniu lub silnym stresie..
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: nausicaa »

my dajemy na ucho enro, ale wszytsko zależy od bakterii. jeśli jest ropa, to można wziąć na wacik i dać do wymazu, co to za bakteria, wtedy będzie wiadomo jakim antybiotykiem leczyć. krople do oczu to gentamycyna, ale jeśli tam jest dużo ropy, to bez sensu jej tam zakraplać, bo w ogóle nie dotrze do miejsca zapalenia, bo ropa zatka. najpierw trzeba ucho oczyścić.
no i uwaga na gentamycynę, jeśli jest ropa, bo ona ma działanie ototoksyczne i jeśli jest stan zapalny bł. bębenkowej, a damy gentę, to zniszczy błonę i szczur ogłuchnie na jedno uszko. także najlepiej przeleczyć najpierw antybiotykiem, a potem jak się stan zap. zmniejszy, dać krople z genty.
i cały czas dawać przeciwzapalne i przeciwóbolowe tolfedynę.
poza tym zap. ucha może wywołać mycoplasma i to może być związane z początkiem zap. płuc, więc warto przeleczyć porządnie szczura.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
anitkaaa
Posty: 37
Rejestracja: pt gru 30, 2011 10:12 pm

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: anitkaaa »

Byłam dzisiaj rano u wet. dał jej 2 zastrzyki w tylne łapki , i antybiotyk. Lecz kolo godzin. 3 było już z nią fatalnie , nic nie jadła nie chciała pić oczek nie potrafiła zamknąć. Nie chciałam by się męczyła więc pojechała jeszcze raz do wet. który sam stwierdził że to dal niej "Agonia" . :((((((((((((( Boli mnie to strasznie że nie ma w moim mieście porządnego wet.... :'( :'(
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurek przygnieciony przez szafe ! Ratunku !

Post autor: sylwiaj »

hmmm to dziwne... uwazam ze powinns zmienic weta bo jednak zapalenie ucha da sie wyleczyc jest to meczace i długotrwałe ale da sie i wiedz ze sa szczury które i z gorszych zapalen wychodziły np mój Twister - az ma teraz krzywa główkę
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”