Śmierc jednego ze szczurów

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
c1n3k
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 1:30 pm

Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: c1n3k »

Witam,

dzisiaj w nocy odszedl jeden z moich 2 szczurow. Gdy to sie stalo byly w osobnych klatkach (zalecenie weta, zeby mial spokoj). Czy w takim przypadku powinienem dac drugiemu mozliwosc "pozegnania sie" ze wspoltowarzyszem? (znalazlem gdzies taka informacje w necie) Raczej to nie bylo nic zakaznego bo po tym jak zaczely sie problemy Stefana byly przez jakis czas razem w klatce.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: Niamey »

Nie widzę w tym sensu, szczury się nie żegnają ze sobą, to nasze ludzkie pojęcie.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: sylwiaj »

czy ja wiem maja jakas tam swiadomosc. Nim poszłm uspic Czerniaka dalam sie pożegnac siostrzyczkom i odniosłam wrazenie ze Mucha wie co jest grane, zreszta strasznej depresji później dostała - straciła 47 gr w tydzien. Wiec jesli ma byc Ci lepiej to daj mu sie pozegnac.
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: Niamey »

Mają świadomość, ale przecież przecież nie "żegnają się" - mogą być zaniepokojone, zestresowane tym, że współtowarzysz jest martwy.
Wiec jesli ma byc Ci lepiej to daj mu sie pozegnac.
- nie widzę sensu wsadzania żywego szczura obok szczurzych zwłok, żeby właścicielowi było lepiej. Szczur co najwyżej się zestresuje.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: sylwiaj »

stres tak czy siak bedzie:( u mnie dopiero sie zaczely cyrki jak bez Czerniaka wrócilam:(
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: Niamey »

No ale to nie jest powód, żeby dostarczać dodatkowego stresu związanego z kontaktem ze zwłokami.

Swoją drogą - dlatego warto mieć trzy szczury, a nie dwa.
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: sylwiaj »

to prawda:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: Paul_Julian »

ja zauwazyłem, zę jesli jeden ze szczurów jest chory i potem umrze ( u weta lub w klatce) to zupełnie inaczej szczury reagują , niż gdy wezmiemy szczurka na operację i ona się nie uda.
Chory szczur na swój sposób może sie żegnac, i szczury są spokojne. Gdy szczur umrze nagle, sa bardzo zaniepokojone i czekają na powrót.

Co do zostawiania zwłok w klatce - nie polecam. W najgorszym wypadku mogą ciałko zjeść - niektóre osoby widziały coś takiego i mimo, ze to normalne zachowanie, to nie jest miły widok. A jedzą, bo mają to w naturze - to źródło białka, i w ten sposób czyszczą teren.
W najlepszym wypadku ( i najczęstszym) nie zwróca uwagi, zakopią w papierki, potraktują jako element krajobrazu.

Śmierć jest dla zwierząt normalną rzeczą. Na pewno jest szokiem - szczególnie ta nagła.

Na pewno warto przed zabraniem ogona do weta na ostatni zastrzyk powiedzieć reszcie o co chodzi. To takie może głupie, ale zwierzaki rozumieją więcej od nas i czują nasze emocje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kuboron
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 03, 2010 5:09 pm

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: kuboron »

Witam, mnie również spotkało nieszczęście. Dziś oszedł mój szczur Figuś. Zachorował dwa dni temu, niestety żaden weterynarz nie potrafił stwierdzić co mu jest. Dziś po badaniu USG okazało się, że ma jakąś blokadę w pęcherzu. Niestety na pomoc było za późno...
A teraz wracając do tematu - jego brat został sam. Szczury bardzo się lubiły. Boję się, że śmierć brata może mocno odbić się na tym drugim. Czy warto kupić/zaadoptować nowego szczurka w podobnym wieku (niecały rok), i próbować ich zaprzyjaźnić?
Co radzicie? Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: Paul_Julian »

Zaadoptuj, nie kupuj. W tym dzale na poczatku masz sposoby łączenia szczurów, poczytaj.
Zaadoptowac mozesz stąd http://szczury.org/viewforum.php?f=163 , nawet nie musi być w podobnym wieku, byle tej samej płci :)
Na pewno sie zaprzyjażnią, tylko trzeba odpowiednio połączyć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
kuboron
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 03, 2010 5:09 pm

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: kuboron »

Dzięki wielkie za odpowiedź :)
Proszę, powiedzcie mi jeszcze, czy wskazane jest adoptowanie nowego przyjaciela dla osamotnionego ogonka?
kuboron
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 03, 2010 5:09 pm

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: kuboron »

Zapomniałem dopisać - i jaki czas od osamotnienia najlepiej zacząć nowąprzyjaźń? (przepraszam za głupie pytania, jestem strasznie zrozpaczony utratą szczurka i po prostu nie chcę, by drugi czuł się równie źle co ja :( )
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: Paul_Julian »

Jak najbardziej jest wskazana adopcja kumpla. I w zasadzie mozesz już teraz szukac na forum.
Przeczytaj też ten temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=33316
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: smeg »

Im szybciej, tym lepiej ;) Szczurek będzie krócej samotny. Na pewno dobrze mu zrobi nowy kolega. Nie zrażaj się, jeśli na początku nie będą się dogadywały - wszystkie szczurki da się połączyć, tylko przy niektórych zajmuje to więcej czasu ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śmierc jednego ze szczurów

Post autor: sylwiaj »

najlepiej adoptuj wiem to z autopsji ze wiek nie gra tu roli moja stara Mucha swietnie funkcjonuje z przedszkolem i nawet zdziecinniała przez ich towarzystwo:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”