Jedno oko znacznie większe od drugiego

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Julii555
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 25, 2012 11:11 am
Lokalizacja: Kraków

Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Julii555 »

Przepraszam, jeśli był już taki temat, ale jestem tu nowa i pilnie potrzebuje pomocy.

Otóż, chodzi o oczy pewnego szczurka. Nie jest mój, ale wiem, że ma około 4 tyg. Jedno oko ma małe, przymrużone, a drugie wręcz odwrotnie, jest wielkie i wypukłe. Chcę się zapytać czy to normalne i czy mam się czym martwić ?

Tu zdjęcia malucha :
Obrazek
Obrazek
" Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. "
— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Iguta87
Posty: 512
Rejestracja: sob maja 14, 2011 11:58 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Iguta87 »

Ja zawsze radze to co sama robię gdy nawet najmniejszy drobiazg mnie niepokoi: do weta!

Znam przypadek takiego "napuchniętego oczka", był to uraz mechaniczny i tylko szybka wizyta u weta i leki uratowały oko.
Jednak na 100% nie powiem czy to to samo bo na tamtym oczku było tez widać dziwną rozlana plamę- to było oko małej albinoski, czerwone więc może dlatego.
Może być tak że na czarnym tego nie widać więc ja i tak leciałabym z tym do weta, bo jak bedzie za późno to po całym oku.
Dodam że zdrowe oko też miała przymrużone w ten sam sposób co na zdjęciu.
Dziewczyny:
Chłopaki:

Za TM: Fred Bimber Konan Zgredek Biała Ruda Haśka Czarna Didi Hak Smok Blanka Fufa Grzmot Lukrecja Wróżka Wilk Duch Delicja
"Beyond the door there's peace I'm sure,
And I know there'll be no more tears in Heaven”
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: akzi »

Kochanie masz takiego pieknego szczurka że zaraz zemdleje z zazdrości :)
leć z nią do weterynarza koniecznie, nie wiadomo co to , jakiś uraz mechaniczny moze cos innego -szkoda oczka warto sprawdzić.
czy szczurek jest sam czy ma koleżankę kolegę ?
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Julii555
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 25, 2012 11:11 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Julii555 »

akzi - To nie mój szczurek, ale planowałam go kupić tylko zauważyłam właśnie te oczka. Mam swojego szczurka, ale niestety samotnego dlatego szukam mu kolegi ;)
" Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta. "
— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: akzi »

weź go jest śliczny :)

i naprawde idz z nim do weta :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Kameliowa »

akzi pisze:weź go jest śliczny :)
aKZI :o ::) NIE KUPUJEMY ZWIERZĄT. Chyba, że z profesjonalnych zrzeszonych hodowli. naprawdę lepiej poczekać i adoptować zdrowego, kochanego malca, który dużo bardziej potrzebuje domu.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: akzi »

ojej nie doczytalam że ona chce kupić.

dlatego napisalam "weź" a nie "kup"

nie kupuj go , weź zaadoptuj i kochaj !
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Niamey »

Kolejny przykład, dlaczego nie kupować w psuedohodowlach :( Sprzedają ewidentnie chorego szczurka, bez zająknięcia się na ten temat. Podejrzewam, że szczurek kosztuje kilkadziesiąt złotych ::)

Tak silne mrużenie oka wskazuje na jakiś poważny problem i intensywny ból - jakiś czas temu leczyłam szczura z uszkodzonym okiem i okulistka w trakcie kuracji powiedziała mi, że jeśli szczur zacznie mocno mrużyć oko, mam się natychmiast do niej zgłosić, bo to zły znak.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Niamey »

Wydaje mi się, że wokół chorego oka widać opuchliznę? Na pewno jakąś wyraźną zmianę, której nie ma przy drugim oku. Biedny maluch :(
Awatar użytkownika
Rubayski
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 4:56 pm

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Rubayski »

Hmmm....akurat tak się składa, że szczurek o którym piszecie, to zapewne brat mojej samiczki. Znam te zdjęcia, znam aukcję na allegro, bo sam jedną wylicytowałem. Kilka dni temu umieściłem tutaj temat, że moja szczurzynka też mruży oczko - http://szczury.org/viewtopic.php?f=168&t=34555 . Tyle że do tego mrużenia dochodzi wyłącznie zaraz po przebudzeniu, po chwili już wszystko jest normalnie. I to nie jest nagminne, bo innym razem się obudzi i oczka od razu ma jak koraliki ;) W moim temacie user akzi sam napisał: "pamiętam że moja Maryśka Ś zawsze pop przebudzeniu i godzine po miala jedno oko widocznie przymróżone ale później się otwieralo, nie bylo to nic niepokojącego.". I dokładnie tak samo jest z moją samiczką. Oczko jest czyste, błyszczące, żadnych zamgleń, nie widać żadnych zmian patologicznych. Samo zwierze jest aktywne, ma doskonały apetyt, wykazuje się bystrością i naprawdę nie mogę na nic narzekać. Ja ze swoją Martusią spędzam dużo czasu i ją obserwuje, będę Was informował na bieżąco sytuacji z oczkiem.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: akzi »

tak napisałam tak to prawda ale u mnie to była wina zaspania .
Marysi często ropiały okczka i poprostu sie sklejały. natomisats ten maluch nie wygląda na zaspaneggo ani na sklejonego tylko wyraznie coś mu jest.
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Niamey »

Rubayski, nie ma co się chwalić, że masz szczura z psuedohodowli :-\

Zdjęć Twojego szczura nie widzieliśmy. Ze szczurem z tych zdjęć jest ewidentnie coś nie tak.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Hanka&Medyk »

Zdrowe oczko byłoby tak samo "wyłupiaste" jak to lewe. Widać, że jest cofnięte i powieka jakby napuchnięta, więc warto zabrać malucha do weterynarza, żeby się nie skończyło kompletną ślepotą w tym oku albo koniecznością jego usunięcia (trochę przejaskrawiam, ale czasem się może zdarzyć, że problem rozwinie się do takiej skali).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
allexclusive02
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 16, 2009 1:14 am

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: allexclusive02 »

Uwaga!
Drodzy forumowicze!
Nie jestem żadną rozmnażalnią! zajmuje sie szczurami ponad 5 lat, dlatego iż kocham te zwierzęta i są one moją pasją jak również kształce sie zawodowo w kierunku leczenia tych zwierząt. Bardzo prosze o nie oczernianie mojej osoby oraz mojej amatorskiej hodowli. Jak również nie kopiowanie zdjęć oraz tekstów mojego autorstwa.Zakaz kopiowania tekstów i zdjęć z naszych ogłoszeń. Kradzieże zdjęć a także treści będą zgłaszane do odpowiednich służb. Ustawa z 4 lutego 1994r.o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.1994/24/83) naruszanie praw własności poprzez kopiowanie i powielanie oraz rozpowszechnianie przedstawionych treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do 5 lat. (art.115,1)
Pozdrawiam allexclusive02

czerwony kolor zarezerwowany jest dla administracji. jordan
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jedno oko znacznie większe od drugiego

Post autor: Kameliowa »

Co do publikacji zdjęć, okej.
Ale oczernianie? Póki co mówimy prawdę, nie prowadzisz zarejestrowanej hodowli, zatem jesteś pseudohodowcą. Cóż w tym nieprawdziwego ?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Zablokowany

Wróć do „Głowa”