[UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Twój zwierz ma problem z brzuszkiem, czy grzbietem (dotyczy także narządów wewnętrznych: żołądek, wątroba, nerki - oraz szkieletu: kręgosłup, żebra)? - to będzie dobre miejsce, by o tym napisać. Jeśli jakakolwiek przypadłość nie jest związana bezpośrednio z narządami, ale dotyczy tej części ciała (np ropień podskórny na grzbiecie) - również tutaj piszemy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Post autor: Paul_Julian »

Możesz też zastosować sposób wykorzystujący siłę odśrodkową. Jedną dłonią stanowczo przytrzymaj szczura wokół szyi, drugą schwyć go u podstawy ogona, żeby ci się nie wyślizgnął. Upewnij się, że nie ma dookoła żadnych przedmiotów leżących na wyciągnięcie ramienia. Unieś szczura nad głowę i szybkim ruchem opuść go w dół (mając wciąż wyprostowane ręce), tak, żeby znalazł się w pozycji łebkiem do dołu, ogonem do góry.
Poczytalem to wszystko dokładnie ( łącznei z angielskimi źródłami) i wychodzi, że zaczynamy ze szczurem nad naszą glową , szczur w pozycji leżącej.A potem nie zginając łokci dajemy ręce na doł, to wtedy zrobimy takie poł łuku.

O sile odśrodkowej wiem tyle, że jak robimy takie pół łuku wiaderkiem z wodą , to woda sie nie wylewa. Więc na moje w momencie robienia łuku jedzenie siedzi w szczurku (jak woda w wiaderku) , a jak nagle zatrzymamy szczurka, to jedzenie wylatuje (bo pyszczek jest otwarty jak szczur usiluje to wypluć) Tak samo jak sie kręci piłką na sznurku i sznurek nagle sie urwie i frunie sobie. Moze jak ma zamkniety pyszczek to trzeba to powtórzyć kilka razy.
Albo zrobic tak jak Smeg mówi, że mocno poderwać szczurka do góry w końcowym punkcie. To pomoze na pewno, to racja.
Gdyby coś było nie tak z tą metodą , to nie byłaby polecana ???

Nie znalazłem tego o "machaniu szczurem", pewnie znalazłem przypadkiem :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Post autor: sylwiaj »

czy szczury naprawde nie mogą wyymiotowac? mam wrazenie ze Mucha właśnie zwróciła mi gerberka na torbe;/ jak ja z klatki wyjmowałam nie miała nic w pysiu tylko taka siedziała nastroszona chwile oznie patrze a ona łazi i wyciera pyszczek a torba ufajfolona mieszanką gerberka ze luzem;/
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Post autor: Paul_Julian »

Bo ten gerberek pewnie jej nie dotarł do żołądka i sie "ulał".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Post autor: sylwiaj »

uspokoiłes mnie bo juz mam dosyc szczerze mówiac jej choróbsk:) wystraszyła mnie nieźle ale teraz widze jak z Twisterem wertuje śmietnik i jest mi lepiej:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: [UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Post autor: adzia19923 »

Witam. Mój 3 miesięczny szczurek co dwa dni ma odruchy wymiotne. Wypluwa wydzielinę białą. Podejrzewam, że z łakomstwa, bo uwielbia suszony chlebek. Kilka razy go już ratowałam zawsze mi się udawało, ale jeśli pódję na Uczelnię to wtedy boję się, że moję mi umrzeć. Na uczelni jestem może 4 godziny,myślicie jeżeli zostawiałabym mu tylko wodę a miskę z karmą zabierała to byłoby dość bezpieczne? Bardzo się boję o to, że mogę nie zdąrzyć mu pomóc. A nawet jeśli wg mnie wymiotował raz, to zapewne zrobi to za jakiś czas, bo jest takim małym łakomczuchem, że normanie nie kontroluje tego w jakim tempie je, bo jemu jedzenie sprawia radość więc przecież on zastanawiać się nie będzie jak ma jeść. Dlatego proszę o waszą radę. Zapewne przy następnym razie wypróbuje metodą: Góra - Dół:D lub lekkie klepanie po pleckach.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: [UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Post autor: adzia19923 »

Koleżanka poleciła mi abym nie dwała chleba suszonego. To mogę podawać mu taki świeży? Tyle tylko że ktoś mi kiedyś powiedział że nie wolno dawać świeżego chleba.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Post autor: Paul_Julian »

Nie dawaj mu chleba. Moje też dławiły sie od chleba (łakomstwo) i nie dostają. Skoro cos mu szkodzi, to nie powinien tego dostawać, proste. Świeżego nie podawaj. Od braku chlebka nic ogonkom się nie stanie. A jest wiele zdrowszych rzeczy.

Napisz czy pomogło :)

I najpierw poklepuj po pleckach, podaj troszke wody. Dopiero jak nie pomoże to rób "windę".
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: [UKŁAD POKARMOWY] wymioty?

Post autor: adzia19923 »

Dziękuję Ci bardzo za radę:) Dobrze przestanę dawać mu chleb:)
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Brzuch i grzbiet”