Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Afera »

Ja nienawidzę gryzienia kabli... jedna moja szczurzyca ma manię ich gryzienia!! I to zazwyczaj kabelków mojego TŻ przez co on chce mnie udusić...
9 duszyczek za TM [*]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: dusiaczek »

jam zabierają ścierkę w ręki przy sprzątaniu... jakby malo szmat już ukradły!
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Żarówka
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 14, 2012 3:33 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Żarówka »

Ja dostaję zawału, jak mój Turbo kombinuje, jak tu jeszcze wyżej się dostać. Ostatnio wymyślił patent na wchodzenie po zasłonach na karnisze... Zazwyczaj udaje mi się go powstrzymać zanim dostanie się na górę, ale to jak walka z wiatrakami. Założę się, że gdybym miała kasetony na suficie, to znalazłby sposób na chodzenie do góry nogami ;) Nie lubię też jak zgrzytania zębami, bo przeważnie robią tak, kiedy coś kombinują ;) I kupciania na podest... :P
Ze mną: Mysza, Turbo
Za TM: Pusia, Muniek, Marianek
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Martasz »

co do zgrzytania zębami, ja nie ciepię jak któraś usiądzie na ramieniu koło ucha i chamsko zgrzyta..
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: iku »

gryzienia kabli i wszystkiego innego... tłuścioch mi poszatkował ulubioną pościel, jakby miał mało szmat w klatce! nie lubię też chomikowania - Marcel na każdym wybiegu regularnie wynosi karmę z klatki i chowa w upatrzony kąt...
Awatar użytkownika
Żarówka
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 14, 2012 3:33 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Żarówka »

Karma to pół biedy, mój Marian kradł mi bieliznę >:D I potem spod kanapy wyciągałam nie tylko tony karmy, ale jeszcze kilka par majtek ;)
Ze mną: Mysza, Turbo
Za TM: Pusia, Muniek, Marianek
Martasz
Posty: 295
Rejestracja: śr paź 19, 2011 2:19 pm
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Martasz »

nienawidze gdy jestem już ubrana do wyjscia i biorę dziewczyny, żeby pobiegały przed moim wyjsciem, a Kropka siura na mnie, na sweter i na spodnie O_o wrrrrrrrrrrr
kitka010
Posty: 11
Rejestracja: czw sty 26, 2012 3:19 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: kitka010 »

Ja u swoich dziewczynek nie lubie wchodzenia rano do mojej micki z płatkami i podkradania ich ;p. Pamiętam jak w lato zabrałam je nad staw ogrodzony koło mojego domu. Byłam w samym stroju kapielowym, a ona z ziemi chciala wejść na ramię... Ałć zostały mi tylko zadrapania. Mój pies nie lubi jak szczuraski wypijaja jej śline z kacika pyszczka :D
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: ewka »

Ja nie cierpię jak Tola schowa sie pod szafę i godzinami nie chce spod niej wyjść >:D Mój mąż pewnie by napisał, że nie lubi jak mu robi kupy do rękawa kiedy mu już wlezie pod bluzę :D
Ja się do tego nie nadaję.
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: szczuruleczka »

Zdecydowanie "popuszczania" i robienia szlaczków po mnie, telefonie, pilocie od TV itp.
No i wywalania miski z półki, gryzienia wszystkiego co znajdzie się blisko prętów klatki, szczanie w hamaczek, pięterka i drewniany
domek, mimo tygodniowego wietrzenia na parapecie śmierdzi przeraźliwie ::) [wietrzenia - po myciu]
+ dodatkowo tłuczenia się po klatce w nocy, piszczenia i wielu łomotów przy tym
+ drapanie pazurami
+ wysypywanie żwirku poza klatkę <wrrr>
+ chomikowanie żarcia, jak sprzątam klatkę, podnoszę domek a tam wielka spiżarnia ;)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: emi2410 »

Moje maluchy mają manię gryzienia prętów, odpinania półeczek w klatce i niszczenia nowych hamaczków. Codziennie o tej samej porze, czyli między 23 a 1 w nocy słychać hałasy, najczęściej wtedy zaczyna się stukanie poidłami (bo woda tylko w nocy jest smaczna ::)), robienie ślizgawki na kołyszącej się półce, bitwy, zrzucanie misek i wiele innych. :) Felusia uwielbia niszczyć kurtki, kable i inne ciekawe rzeczy. Nie lubię też tego, jak czarnulki wychodzą z klatki kiedy nie trzeba, a kiedy ja je wyciągam, one nie mają na to ochoty i zapierają się zadnimi łapami. :D Z jednej strony mnie te rzeczy denerwują, z drugiej to za to kocham te zbóje. ;)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sylwiaj »

hahaha Emi skad ja to znam mam to sammo zwlaszcza jak jest narzeczony;D ale znalazłam magiczny sposób;D ok 20 je wpuszczam z klatki i lataja do tad az same nie wróca:D

a wracajac do tematu nie lubie przychodzic do domu i widziec trzech radosnych pysków biegajacych po podłodze a co za tym idzie rzeczy pozwalanych z polek, pokradzionych rzeczy najpotrzebniejszych, i ogólnego syfu;/
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Oposiak
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 1:53 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Oposiak »

ja nie lubie ich sikania poza klatke ( na poczatku bylam zdziwiona jakim sposobem to malpy zrobily ) a one poprostu staja na pieterku w kacie i wszysko splywa przez prety poza klatke.Masakra. Ale i tak sa slodziutkie ;D
Mania Obrazek i Zuzia Obrazek pozdrawiaja wszystkie ogonki :D
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: ania2832 »

Że się nie da pogłaskać, bo piszczą, uciekają, robią "wężyka" pod ręką ::)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Szczurzysława
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 02, 2012 1:48 pm

Re: Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Szczurzysława »

Hmmm. Pomyślmy, mam dwa szczurasy, Frost i Słoik <obie to baby>, aczkolwiek Frost jest bardziej cywilizowana. Ale wracają do tematu.
- Załatwianie się pod siebie.
-W nocy rzucanie się i latanie po całej klatce (w górę, na dół, w górę na dół...) i obijanie się od prętów
-jak mi usiądzie na ramieniu i zgrzyta zębiskami.
-jak mi wchodzą przez kołnierz pod koszulkę i sadowią się w okolicach moich piersi (zboczuchy małe ._. )
- kiedy kradną mi rzeczy z podłogi (zakrętki, cyrkle, skarpetki)
- zabierania mi jedzenia z talerza ( mojemu tacie Frost zabrała kanapkę, mi placka)
-wyrzucania jedzenia z miski

Ku mojemu zdziwieniu nie gryzą kabli, ale za to lubią gryźć klawiaturę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”