Nos i brak apetytu

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Bonus3333
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 03, 2012 3:58 pm

Nos i brak apetytu

Post autor: Bonus3333 »

Witam. Mam dwie samiczki. Jedna z nich od dwóch dni przesiaduje non stop w domku (spi), praktycznie nie je ( lapie kawalek jedzenia, odciąga na strone i zostawia). Wydaje mi sie ze schudła ostatnim czasem. Na pyszczku w okolicach nosa miala czerwoną maź ( to raczej nie krew w kazdym razie wydaje mi sie ze zalega w nosie). Jest osowiała i charczy (wydaje mi sie ze problem twki wlasnie w nosie). Po wyczyszczeniu wydzieliny ( z zewnatrz), nawilzeniu powietrza i delikatnych inhalacjach problem wydaje sie mniejszy ale jednak nie znika. Co to może być i co robić szczegolnie w kwestii karmienia?
adaaa
Posty: 45
Rejestracja: śr sty 18, 2012 8:07 pm

Re: Nos i brak apetytu

Post autor: adaaa »

To porfiryna.
Czy szczurek chrumczy? Świszczy, jak oddycha?
Prawdopodobnie problemy z układem oddechowym
Pije coś? Spróbuj go napoić, aby się nie odwodnił.
Czy szczurek ma normalną sierść, czy nastroszoną?
Bonus3333
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 03, 2012 3:58 pm

Re: Nos i brak apetytu

Post autor: Bonus3333 »

Poje go slodzona wodą. Siersc bez zmian, gladka. Przy oddychaniu 'chrumczy'
Bonus3333
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 03, 2012 3:58 pm

Re: Nos i brak apetytu

Post autor: Bonus3333 »

Isc do weterynarza czy poczekac z tym i dalej nawilzac,inhalowac?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nos i brak apetytu

Post autor: Flaumel »

Iść do weterynarza :)
Obrazek
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Nos i brak apetytu

Post autor: Maszka »

Iść do weterynarza - to na pewno :) Poszukaj polecanych z Twojej okolicy, ponieważ nie każdy zna się na szczurach - http://szczury.org/viewforum.php?f=13

Jeżeli faktycznie nic nie je, możesz kupić w aptece nutridrink - http://www.nutridrink.pl/ . Po otwarciu wlej go do woreczka na kostki lodu i włóż do zamrażalki (ponieważ otwarty może być tylko 24h). Potem roztapiaj po kostce. To wystarczy i za jedzenie i za picie.
Jak w miarę wcina, to możesz dawać szczurkowi utarte warzywa/owoce, coś na kształt gerberów. Poza tym ryż, makaron itp - tak aby łatwo się jej jadło. Zamiast wody z cukrem, lepiej dać wodę z odrobiną miodu - zdrowsze.

Zaobserwuj czy druga samiczka grzeje (śpi wtulona) chorą. Jeśli nie, to daj do domku sporo polarowych szmatek, papierowych ręczników aby mogła się zakopać. Możesz też umieścić szklaną butelkę z ciepłą wodą, owiniętą w grubą skarpetę, albo w kawałek materiału - ale umieść tak, aby szczurka mogła zdecydować czy chce się ugrzać, czy nie, aby w razie czego mogła się odsunąć.
Zadbaj o to, aby w pokoju gdzie stoi klatka temperatura nie wahała się, aby nie było przeciągów.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Nos i brak apetytu

Post autor: akzi »

na podtucznie proponuje kaszke nestle sinlac dla dzieci z koziego mleka,
znajdziesz ją na dziale z jedzeniem w proszku dla niemowląt w kazdym markecie koszt okolo 17 zl
ja podtuczylam tak moja malą gdy byla zniej skóra i kości.
kaszka jest pyszna wiec nie obawiaj się że nie zje.

jeżeli charczy to pluca , prawdopodobnie zapalenie, konieznie idź do weta im później tym gorzej.
maź pokazuje że ze szczurkiem źle, potrzebujesz dobrych leków i specjalisty od szczurasów.

do czasu wizyty dogrzewaj
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”