co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

efu pisze: trochę się martwię o to karmienie szczurów. mają cały czas karmę, a późnym popołudniem/pod wieczór dostają ciepłe jedzonko, którego nie jedzą na raz, ale do rana znika.
wystarczy jak raz dziennie takie jedzonko dostaną, czy powinny częściej?
kompletnie nie mam wyczucia jeśli chodzi o ilość jedzenia przypadającą na szczura jednorazowo/dziennie :/
Bo szczury nie jedzą dużo kilka razy dziennie, tylko podskubują cały czas, kiedy są aktywne :) To nic dziwnego, po prostu taki metabolizm. Jeśli szczurki są młode (do 6-7m-ca życia), nie trzeba ograniczać karmy, bo rosną. Z tego samego powodu nie trzeba też za bardzo uważać z białkiem, można wręcz zostawić im razem z suchą karmą np. chrupki dla kota (jako regularne pożywienie w pierwszych 3-4m-cach życia). Z wiekiem można ograniczyć ilość karmy, bo przy braku ruchu zaczną rosnąć wszerz :P
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: efu »

dzięki, Rajuna :)
to już się nie będę martwić :)

dziś mamy w planie znów kuskusa z jogurtem tym razem i bananem.
:)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Flaumel »

Rat&Mouse Pro i kaszka ryżowa o smaku jabłkowym. Oczywiście za RMPro chłopaki obrażeni ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Afera »

bananek
9 duszyczek za TM [*]
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

U nas koncert życzeń: tarta marchewka z jabłkiem, troszkę masła orzechowego na "przepraszam, że mnie tak długo nie było" i gerberek spaghetti ;)

Jutro zaczynam polowanie na kokosy i lychee :)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Milka-sensei »

u mnie na kolacje pomidor z fetą polane odrobinką oliwy z oliwek :D mniam mniam :D
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

Milka-sensei pisze:u mnie na kolacje pomidor z fetą polane odrobinką oliwy z oliwek :D mniam mniam :D
Z fetą? O.o przecież feta jest strasznie słona.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Milka-sensei »

no jest... i nie aż tak "strasznie". dodatkowo więcej fety ja podjadłam, niż dostało się szczuraskom...
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

Poczytałam - ser solankowy, zawartość soli poniżej 6%, ale tłuszcz ok 40% :P gorzej niż żółty O.o
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
Y-Tish
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 15, 2012 3:20 am

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Y-Tish »

Na kolację moje panie miały kiełki i jogurt naturalny :D
'Flawia' oraz 'Yenefer'
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Milka-sensei »

ło kurde :/ dobrze, że tego dałam nie wiele... w sumie to to byl ser sałatkowy... zapewne nawet koło fety nie stał no ale więcej już im tego nie podam ;]
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Rajuna »

nie, to była feta, tylko nazwa "feta" jest zastrzeżona jako produkt lokalny (tylko dla serów produkowanych na Bałkanach wg określonej receptury), a sery produkowane tak samo, ale z innych rejonów muszą się nazywać inaczej :P takie prawo unijne, zresztą nasz oscypek też pod to podchodzi.

U nas dzisiaj było jajko na śniadanie. Całe, gotowane na twardo. Teraz nie mogę nawet skorupki znaleźć :( :D
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
olkson
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 12:21 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: olkson »

a ja dziś zaserwowałam mojemu Edwardowi bananka, marchew, zioła podstawowe i standardową mieszankę...i je ! :D
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: sylwiaj »

po tym jak kupiłam sobie olej kokosowy na skórę i przeczytałąm o jego właściwościach zdrowotnych to zaczełam podawać go ogonom:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: pariscope »

Sylwiaj - u mnie to samo :D Od pół roku konsumujemy olej kokosowy. Na skórę też stosuję. A jak mnie wtedy szczury liżą ::) Czasami trudno wytrzymać jak liżą po szyi :D :D Albo po stopach :D
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”