szcziulki chole ? :(

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mandy200
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 15, 2012 8:23 pm

szcziulki chole ? :(

Post autor: mandy200 »

Witam, czarnego mam od 14lutego, ma ponoć 5 tygodni, od 17tego dostal bialego kumpla, mlody 2 tygodnie.
Od dwoch dni szczurki piszcza dziwnie i skrzeczą i kichają (chyba) ( załączam filmik, białas robi to częściej i dnonośniej) w nocy normalnie harcowały, ale słytszlam te ich odgłosy.
Klatka stala na ziemi, na dywanie, moze przeciągi ? Już ją przestawilam, przykrylam ogonki i usnęły.
Jakich objawów nie lekceważyć i kiedy do lekarza ?
Dodam, ze zmienie im tez sciolkę na żwirek, bo może to od tego ?
O czarny sie wlasnie obudzil i wydaje sie aktywny, wącha, biega, wspina się, ale mnie martwia i tak :(
Prosze o pomoc szczurzy przyjaciele


http://w804.wrzuta.pl/film/5wi9kFznbsR/sam_1130
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: freesound »

Szczurki do 4-5tygodnia powinny być z matką, skąd masz takiego młodziaka?
Ja na tym filmiku nic nie słyszę, ale to może zasługa magicznych głośników z laptopa. Ja bym z nimi poszła do weta. Skrzeczenie i kachanie mogą być obajwem przeziębienia lub czegoś gorszego np. zapalenia płuc. Idź do weta i daj znać co wyszło :)
Jaką teraz mają ściółkę - trociny? One często powodują alergie,a nawet mogą znajdować się tam jakieś pasożyty. Najlepsze są żwirki zbrylające np. dla kotów. Wchłaniają wszystko i nie śmierdzi.
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: freesound »

A jeśli chodzi o piszczenie to szczurki wydają takie odgłosy, gdy się na przykład biją/bawią. To nic groźnego. Nie piszczą bez powodu, gdy leżą czy śpią.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: akzi »

zamiast troxin, jezeli nie masz jeszcze granulatu wsciel im recznikami papierowymi, bo ta ściólka to nie dobry pomysl :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: Paul_Julian »

mandy200 pisze:Witam, czarnego mam od 14lutego, ma ponoć 5 tygodni, od 17tego dostal bialego kumpla, mlody 2 tygodnie.
Od dwoch dni szczurki piszcza dziwnie i skrzeczą i kichają (chyba) ( załączam filmik, białas robi to częściej i dnonośniej) w nocy normalnie harcowały, ale słytszlam te ich odgłosy.
Do weta. Słychać jak gwizdają przez nos ( jak palec pocierany o mokrą szybę).

I po co ja zrobiłem ten temat ? http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=30673
Patrz punkt 2. w tym spisie.

I następnym razem prosze o korzystanie już z istniejących tematów, wystarczyło wpisać "kicha" w szukajce działu Drogi oddechowe. I temat ma być pisany normalnie. Tak, zeby ktos inny również mógł kiedyś z tego skorzystać, a nie sepleniąc.

Zapatul dobrze szczurki i marsz do weta http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=28674
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
mandy200
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 15, 2012 8:23 pm

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: mandy200 »

Oki Bali i Snoopy wrocili od weta, na Lelewela w Gda. Sciulki przeziębione, dostały zastrzyk i scanomohe, jutro kolejne zastrzyki, bidne się bały, ale już dzis ma być poprawa. Skorzystalam z rad, jak je upakować w pudelko, z termoforkiem i jakos dotarlismy :)
Powiedzcie mi, mam w domu sciolke, takie wióry najtansze z zoologa, co myslicie o zwirku benitowym ?
Bo na razie mam w domu te oba, z dwojga zlego ktore lepsze ?
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: akzi »

musi byc granulat drewniany, nie wyobrażam sobie szczura w tym benitowym, mój kot tam sika i jak się go weźmie w ręke (czysty oczywiście :D ) to zostawia taki biały osad, nie wiem w sumie trociny w tym wypadku lepsze ale tez nie zabardzo.
ja nie jestem za trocinami
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: noovaa »

akzi pisze:musi byc granulat drewniany
Ja od zawsze praktycznie używam bentonitu ::)

akzi, wybacz, bo mam wrażenie że się czepiam do wszystkiego co napiszesz ostatnio ... to nie po złości :P


Masz temat o klatkach, karmie, ściółce, weterynarzach, chorobach .... zastosuj się do tego co napisał Paul i pisz w odpowiednich działach i istniejących tematach :) . Na górze jest wyszukiwarka.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: akzi »

Zauwazyłam nova jakoś nie przejmuje się tym :) dalej bede klepac swoje. :)

mówisz o takim nova ? http://www.kociadolina.pl/img/images/ar ... ek-iko.jpg

mój kot do takiegos sika on się zbryla w takie kule i kruszy i d tego zostawia osad na reku .
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szcziulki chole ? :(

Post autor: noovaa »

akzi, odpisałam na PW a ten temat zamykam, bo on jest o wszystkim ... tylko nie na temat :P.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Zablokowany

Wróć do „Drogi oddechowe”