Łączenie szczurów i ewentualności z tym związane

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ania2832 »

Wczoraj łączyłam młodego szczur a z moimi chłopakami. I nie wiem czy to tak ma być, ale wszystcy trzej non stop wąchają mu podwozie. To normalne ?
, Cyna, Soda Nafta [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: valhalla »

ania2832 pisze:Wczoraj łączyłam młodego szczur a z moimi chłopakami. I nie wiem czy to tak ma być, ale wszystcy trzej non stop wąchają mu podwozie. To normalne ?
Parę postów wyżej o tym pisałam ;) Też się zastanawiałam, ale poczytałam trochę w tematach ludzi i to chyba taki samczy sposób na poznanie się - "cześć młody, musimy się lepiej poznać - na początek daj powąchać jajka" ;) Zaciekawieni są i tyle. Jeśli nie ma agresji, to nie ma czym się martwić :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ania2832 »

Oh... nie czytałam wyższych postów po prostu podpatrzyłam i się zapytałam. ;)
Odruchowo. :D Dzięki. ^^
, Cyna, Soda Nafta [*]
tomek1410r
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 07, 2012 9:28 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: tomek1410r »

mój szczurek ma 2 i pół roku i ciągle był sam . jak myślicie czy można do niego dołączyć drugiego samca? boje się że łatek zagryzie biedaka
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: akzi »

alez oczywiście zobaczysz jak się ucieszy moze druga młodość w niego wstąpi :)
jest w dziale adopcyjnym szczurek do adopcji w podobnym wieku z opisu wynika ze jest bardzo miły więc na co czekać :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: akzi »

Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Rajuna »

Z jednej strony - dobrze by było, gdyby miał kompana, ale może się okazać, że jest już zbyt przyzwyczajony do bycia sam na sam z człowiekiem, do własnej miski i przestrzeni, że nie będzie skłonny się tym dzielić z nowym szczurem. Może się też okazać, że wręcz przeciwnie, będzie zachwycony ogoniastym towarzystwem na stare lata... Napisz skąd jesteś, może ktoś w Twoim mieście mógłby pomóc, np. poznając Twojego szczurka ze swoim (nie z samiczką, chyba, ze jest wysterylizowana). Rozwiązaniem mogłoby też być wzięcie dwóch małych samczyków - młode pachną inaczej i jest mniejsza szansa, ze Twój szczurek je zaatakuje, poza tym jeśli łączenie by się nie udało, miałyby siebie do towarzystwa. Natomiast gdyby się udało, młode będą dla Łatka towarzystwem, ale nie będą go za bardzo dręczyć, jeśli chodzi o zabawę ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
tomek1410r
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 07, 2012 9:28 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: tomek1410r »

ja jestem z takiej wsi Wudzyn . to jest koło koronowa . mam 30 km do Bydgoszczy jestem tam często . jakby ktoś chciał kontakt do mnie to jest mój numer kom. 795 675 703 prosze dzwonić od godziny 11.00 do 20.30.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Blanny »

Mi się wydaje, że jeśli szczurek ma 2 i pół roku, to jest to już staruszek i nie warto do niego dołączać jednego malucha. Lepiej albo zostawić go samego (bo nie ma już tyle energii, a maluch będzie go męczył) albo lepiej od razu dwa młode szczurki dołączyć. Będą razem szalałby, nie przemęczając starszego, a jednocześnie dadzą mu pociechę, iskanie i wspólny sen. Poza tym, dwu i pół letni szczurek może odejść np. za 3 miesiące, pół roku czy rok... Trzeba to wziąć pod uwagę. Wtedy młodszy szczurek zostałby sam i znowu szukałbyś mu kolegi - bez sensu. Lepiej od razu wziąć dwa, to będą później miały siebie. :)
Tylko pamiętaj, że dla trzech ogonów (a nawet dwóch) potrzeba więcej czasu, pieniędzy, większej klatki. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Qalz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 20, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Qalz »

Mam pytanie:

1. Czy taka klatka wystarczy dla dwóch szczurów (samiczki): http://allegro.pl/duza-klatka-dla-chomi ... 50889.html
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Flaumel »

35 cm - za mało! + wg kalkulatora nadaje się tylko dla jednego szczurka: http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/
Obrazek
Qalz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 20, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Qalz »

Ok, dzięki ;)
Qalz
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 20, 2012 9:06 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Qalz »

Ale kiedy wpisałem zamiast 35, 37 wyszlo, że jest dla dwóch szczurów, czy 2 cm. to taka duża różnica?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Flaumel »

To nie są tylko 2cm, ale 2cm * 58cm * 54cm czyli całe 6264 cm sześciennych, a to już jest sporo ;) szczególnie, że pewnie chcesz do środka powsadzać różne atrakcje dla szczurków :)

Plus zakładamy, że każdy wymiar klatki powinien mieć nie mniej niż 40 cm, żeby szczur z ogonem mógł się swobodnie obrócić :)
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: dusiaczek »

nie powinno być mneij niż 40 - szczury moga dorastać do 30 cm, dodać do tego poruszanie się, obracanie w klatce, rozkładanie się kiedy robią się prawie 2 razy dłuższe i poniżej 40 to stanowczo za mało. tym bardziej 5cm. 38 to już idzie zdzierżyć, ale nie 35.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”