Ciaza SZCZURKI ?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: iwciunia11 »

Przygarnelam szczurka ze sklepu zoologicznego. Szkoda bylo mi na niego patrzec, byl bardzo samotny, spal w swoich odchodach...
Pozniej dokupilam mu 3- miesiacznego kompana. Widzialam, ze to w 100% samiec.
Po miesiacu starszy szczur umarl.
Zostal tylko jeden.
Byl bardzo samotny, przez miesiac... Bo wlasnie tyle szukalam adopcji, hodowli... Nie udalo sie. Zostal tylko sklep zoologiczny.
Nie mialam innego wyboru. Musialam wlasnie stad wziasc szczura, dla dobra drugiego. I wlasnie to zrobilam.
Zapewniali mnie, ze szczur, ktorego wzialam jest samcem...
Teraz ma 2 miesiace i jest... w ciazy.

Tak, nowy szczur prawdopodobnie jest dziewczyna. Powiekszyly sie (jej?) sutki, caly czas spi w legowisku, bardzo duzo je i pije.

Bardzo mi smutno. Ona ma tylko 2 - 3 miesiace (moze wiecej...).
Co zrobic ? Na pewno pojde do weterynarza.
Jak poprowadzic taka ciaze ?
Rozdzielic ich ??
Samiec bardzo o nia dba... Lize ja przytula, spi.
Przedwczoraj jeszcze myslalam, ze to samiec.
I troche mnie dziwilo, jak starszy ja ''ujezdzal''...
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Julita.252
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 15, 2012 1:22 pm

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Julita.252 »

iwciunia11 pisze: Rozdzielic ich ??
Trudno , stało się . Apeluje aby nie krzyczeć na autorkę tylko podejść na spokojnie do sytuacji ;)
Rozdziel natychmiast, może jest szansa że nie zaciążyła ;) I radzę szukać już samcowi domku ;)
Mogłabym zapewnić mu DT :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: noovaa »

Nie zauważyłaś że nie ma jajek ? ::)

Poczytaj o diecie dla szczury w ciąży, powinna mieć sporo białka.

Mała jest bardzo młoda, ciąża i wykarmienie maluchów to dla jej organizmu okropne obciążenie. Po za tym maluchy mogą urodzić się z wieloma chorobami ( widocznymi i nie ) genetycznymi. Rozważ uśpienie całego miotu, jeśli mama w ogóle przeżyje poród ( u młodych szczurzyc bywa różnie ). Ja bym uśpiła.

Po za tym, nie masz pewności że samiczka jest w ciąży .. dlatego oddziel samca jak najszybciej. Pamiętaj też, że może zajść w drugą ciążę od razu po porodzie, dlatego nie będą mogły się spotykać.

Jeśli nie chcesz chłopca oddawać, możesz go wykastrować. :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Julita.252
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 15, 2012 1:22 pm

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Julita.252 »

Masz klatkę by oddzielić samca ? Zrób to natychmiast !~
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Emil_Otto »

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc napiszę tu.

W czwartek przygarnąłem młodą samice (podobno miała mieć 2-4 mies) Jest dość duża i waży 230 gram.
(połączyłem ją z moją Marysią, są już ze sobą 2 dzień, i jeszcze sie kłócą ) Dziś zauważyłem że ta młoda jest jakaś ociężała, mogę mieć podejrzenia że jest w ciąży ;< ma odstający brzuchol i taki dość twardawy. nie mam za bardzo możliwości zrobienia zdjęć Ale ten brzuszek wygląda mniej więcej tak : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/707 ... e726e.html
(nie śmiać się xD ) Mam nadzieje że mi coś doradzicie :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: noovaa »

Po kształcie pępka można powiedzieć że będzie minimum 12 młodych .... xD



Nie no... Przepraszam :P.
Powinnaś iść z nią do doświadczonego weta. Można zrobić USG ... W 100% ciążę wykluczyć można dopiero po 3 tygodniach, czyli jak "nie urodzi". Twardy brzuch i ospałość (!) może mieć też inne podłoże, dlatego do weta warto się wybrać.

A jeśli mam Ci poradzić ... to osobiście, by nie przyczyniać się do bezdomności i chorób kolejnych szczurów, uśpiłabym cały ewentualny miot pierwszego dnia po narodzeniu.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Emil_Otto »

Inne opcje ? :D ( jakoś mi się nie widzi usypiać malutkich szczurasków) Pójdę do weterynarza, ale usg pewnie droga sprawa ; //
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: noovaa »

Utrzymanie/leczenie szczurów jest drogie. Trzeba się z tym liczyć, zanim się weźmie odpowiedzialność za żywą istotę ;).

Możesz nie usypiać młodych. Możesz spróbować znaleźć im dobre domy na forum. Możesz sam się nimi zająć....

Musisz tylko pamiętać że po samiczce z zoologa urodzą się kolejne, skrzywione genetycznie chore szczury, które po niedługim życiu prawdopodobnie odejdą na jakiś paskudny nowotwór, wadę serca czy inne paskudztwo. Musisz być świadom, że każdy kolejny maluch, zabierze miejsce w nowym domu dla innego, starszego szczurka, który poznał już życie i okrutnym byłoby go usypiać. Musisz mieć świadomość, że nie łatwo jest znaleźć dobry, bezpieczny dom dla szczura .. bo zwykle szczurków do adopcji jest więcej niż chętnych na nie.

Nie każdy się ze mną zgadza. Nie każdy uśpiłby młode szczurki ... ale wg mnie tak jest lepiej ( dla ogółu szczurów ).

USG i zbadanie samiczki z zoologa i tak się przyda. W zoologach często sprzedają chore, zaciążone szczury z pasożytami. Dobrze jest zrobić oględziny takiego szczurka.

Jeśli maluchy się urodzą, a Ty będziesz chciał żeby żyły, pod żadnym pozorem nie oddawaj ich do zoologa.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Emil_Otto »

Szczurek nie jest z zoologa ;) Tylko z ogłoszenia w internecie.
Zadbany i oswojony. Napisałem dziś do byłego właściciela czy jest możliwość że dziewczynka jakimś cudem mogła zajść, zdarza się, nawet na forum są sytuacje ze "samica wykradła się do wybiegu samców" czy coś takiego :P Liczę się z kosztami, tylko ile mogła by taka wizyta kosztować ? (trochę krucho u mnie z kasą, ale coś się załatwi, ja rozumiem to że jestem za nie odpowiedzialny ;) ). Do zoologicznego nigdy w życiu bym nie oddał.. Miałem 2 przykre sytuacje.. jedna to sklep zoologiczny manufakturze (w Łodzi) Kakadu.. w nie dużym "wystawowym"akwarium było ok.10-15 samców, i wszystkie wyglądały jak by miały za chwilę padnąć z wycieczenia, a druga to gdy kupowałem klatkę jak jeszcze Marysia była maluchem, to w sklepie babka próbowała mi wcisnąć szczurasa, przy czym wyciągnęła go za ogon, nigdy nie zapomnę jak on tak wisiał ..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: noovaa »

A to przepraszam ...

Jeśli szczurka jest z adopcji z odpowiedzialnego domu / domu tymczasowego to osowiałość i twardy brzuch tym bardziej by mnie zmartwiły.

Za samą wizytę płaci się od 0 do 30zł zapewne. Za USG pewnie od 30zł ... Znajdź na forum info o polecanych wetach w Twoim mieście ;).
Różni lekarze i różne miasta mają różne ceny.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Emil_Otto »

Dzięki :) Poszukam i się popytam, od wtorku mam wolne (egzaminy gimnazjalne piszą) więc pobiegam po wetach ;p
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Emil_Otto »

Sytuacja opanowana, szczuras po prostu spasiony ;D ale nieźle jak na 2 mies. aż 240 gram ;P Ale i tak się wybiorę na wizytę kontrolną ;P
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: mania85 »

Mój dwumiesięczny mam 250 gram więc jest bardziej spasiony ;D
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Igaśka »

samiec ,a samica to troche różnicy :D
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Ciaza SZCZURKI ?

Post autor: Emil_Otto »

No różnica jest całkiem spora ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”