KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: kinia87 »

U nas w stadzie chyba jakieś fatum..najpierw Tajfun i mastektomia, a teraz u Mishki zauważyłam za przednią łapką kulkę pod skórą, jakby w głębszej warstwie. Jak się Mishka przegnie w bok trochę to widać idealną gulaję. Jest idealnie kulista i raczej twarda. Średnica ok. 1 cm. Wygląda to inaczej niż guz Tajfuna.. stąd moje podejrzenie i pytanie czy może to być ropień? czy ropnie zawsze są idealnie kuliste, czy tez nie ma reguly? Wertując forum nie znalazłam na to pytanie odpowiedzi... Zdziwiło mnie też to, że generalnie ta gula pojawiła się nagle, od momentu wyczajenia guza u Tajfuna zawsze staram się przeglądać stadko, w poszukiwaniu jakichś guziołów czy innych zmian.. nie wiem, może mi umknęło jakoś...Do weta mam zamiar i tak się wybrać w poniedziałek, przez weekend chcę poobserwować, co się z tym dzieje. Poza tym Mishka zachowuje się normalnie, apetyt standardowy, sierść ok, więc na razie brak innych oznak niepokojących
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: rudziatko »

Moja szczurcia jedna miała takiego guza, idealną kule prawie że pod pachą (o ile szczury mają pachy ;P). Poszła pod nóż i do tej pory jest ok. Wet nie wiedział co to jest, ale była mocno zbita i wyglądało na raka czy inne świństwo. Ale grunt, że trzyma się dobrze i więcej guzów nie było i nie ma :) trzymam kciuki za Mishkę :)
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: smeg »

U jednego z moich szczurów też ostatnio pojawiła się kulka, przed tylną łapką. Okazało się, że to był ropień. Nagłe pojawienie się i kulisty kształt mogą o tym świadczyć.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: klimejszyn »

smeg, tutaj zrobiła się gula za przednią łapką i to może być też powiększony węzeł chłonny (to samo miała moja Łatka) i z tego co wiem u Mishki też na to wyglądało i już się wchłonęło, albo przynajmniej sporo pomniejszyło ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
ozi
Posty: 117
Rejestracja: pn maja 17, 2010 4:03 pm
Lokalizacja: świdnica

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: ozi »

u Alusia pojawiło się coś takiego na przedniej łapce i okazało się być kaszakiem. Można to albo wydusić, najlepiej przy znieczuleniu miejscowym, albo przecierać woda utlenioną i czekać aż samo zniknie. Generalnie nic groźnego.
Obrazek
czoi
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 22, 2011 8:23 pm

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: czoi »

To zależy czy samiec czy samiczka. U mojej podstarzałej już szczurzycy guz pod pachą okazał się być guzem gruczołu piersiowego. Ponieważ czurzyca była już wiekowa nic nie dało się już zrobić:(
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: Milka-sensei »

płeć męska też może mieć raka gruczołu mlekowego... samce też mają w końcu sutki i gruczoł mlekowy, ale bez odpowiednich hormonów żeńskich gruczoł mlekowy nie rozwija się tak jak u kobiet.
Awatar użytkownika
Dzok3r
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:12 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: Dzok3r »

Mój szcurek tez miał gulke taka pod na szyi pod pyszczkiem. Wet powiedzial ze to guz, w co nie chcialo mi sie wierzyc bo mial dopiero 2 miesiace i chcial za operacje 100 zl. Jakoże mi sie nie przelewa doszedłem do wniosku ze nie pojde z nim na operacje, po czym wyjechalem na tydzien do pracy. Jak wrocilem gulki juz nie bylo, zostala mala ranka ktora sie pieknie zagoila ;] Trzeba uwarzac na weterynarzy gdyz moim zdaniem niektorzy probuja naciagac ludzi. ciesze sie ze wszystko jest ok ;] i ze nie dalem sie zrobic w balona;] O0 O0 O0
Obrazek
Sol_Leil
Posty: 86
Rejestracja: śr lut 15, 2012 9:23 pm

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: Sol_Leil »

Dzok3r
to powiem Ci, że masz dużo szczęścia, że miałeś do kogo wracać z pracy. Co, gdyby diagnoza lekarza okazała się jednak trafna?
Udało Ci się "nie dać się zrobić w balona", ale odpowiedzialnym tego nazwać nie można... Na świecie nie ma jednego weterynarza, trzeba było jechać do innego, ew. zadzwonić do któregoś z działu 'polecane'.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: smeg »

Większość operacji często koniecznych do uratowania szczurowi życia kosztuje 100 zł i więcej, więc skoro Ci się nie przelewa, może pomyśl o oddaniu szczura osobie, która będzie w stanie zapewnić mu niezbędną opiekę weterynaryjną. Oczywiście nie zawsze wet ma rację, dlatego warto chodzić do takiego, który zna się na szczurach i jednocześnie nie zdziera za byle co, ale akurat w przypadku zabiegów chirurgicznych to standardowa cena.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: KULKA-GUZ? ZA PRZEDNIĄ ŁAPKĄ

Post autor: kinia87 »

u Mishki gula się wchłania, byliśmy u weta, jest to powiększony węzeł, czyli faktycznie jak mówiła Klimejszyn. Praktycznie już teraz nie ma śladu, jest minimalnie powiększony. Mamy obserwować.
Co do kosztów. Szczur, tak jak i każde inne zwierze nie jest zabawką, do której kupisz bateryjki za 2 zł i zacznie działać ponownie. Wielokrotnie są to duże koszta, biorąc pod opiekę zwierzę należy pamiętać o ODPOWIEDZIALNOŚCI, także tej finansowej, bo życia mu nie uratujesz, jeśli nie masz zapasu gotówki, a gdy załóżmy pojawi się szybkorosnący guz, który zacznie go zżerać... Podstawa to kontrola KAŻDYCH objawów niepokojących u zaufanego weta, w razie potrzeby podejmowanie szybkich decyzji no i spory zapas gotówki, bo nigdy nie wiadomo, co się zdarzy... Mi się naraz zwaliła ostatnio operacja Tajfuna, leczenie wszołów, leczenie oka Mishki i kataru Krecika...teraz Tajfunowi wyszedł kolejny guz, kolejna operacja niebawem... a to nie kosztuje 10zł... zazwyczaj zwala się wszystko naraz, jeśli nie jest się w stanie podołać takim sytuacjom - nie powinno się brać zwierząt pod swoje skrzydła. Niestety zazwyczaj młode osoby żyją wyłącznie chęcią posiadania zwierzaka i kalkulują sobie koszty utrzymania, które kończą się na tanich trocinach, nie daj boże z pasożytami + taniej karmie, faszerowanej samą chemią. A gdzie tu wet i gdzie prawidłowa opieka nad zwierzakiem?
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”