Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sias1a
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 31, 2011 9:34 pm

Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: sias1a »

Witacje,
Mam dwie szczurki - Fibi i Angie. Dzisiaj w nocy obudził mnie głośny pisk, więc obudziłam się sprawdzić co się stało.
Okazało się, że Fibi, zwykle bardziej ruchliwa, siedzi skulona i sztywna, mocno oddycha i piszczy za każdym razem kiedy siostra próbuje do niej podejść. Próbowałam dać jej coś do jedzenia i wody, ale nie chciała.
Dzisiaj rano zeszła na dolne pięterko ale dalej prawie się nie rusza, zjadła tylko trochę suchego chleba, nic więcej nie chciała...
Martwię się o nią :(
dodatkowo zauważyłam że druga, Angie, ma wielkiego guza na brzuchu...
nie wiem co z nimi robić, możliwe że obie zachorowały w tym samym czasie?
Angie czuje się dobrze, skacze i fika, a ten guz jest stosunkowo miękki, pozwala go dotknąć.
Do weterynarza będę mogła iść dopiero jutro...
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: tuśka »

Angie może mieć w sumie wszystko, ropień, nowotwór, gruczolak itp tak czy siak w przypadku nowotworu, gruczolaka potrzebna będzie operacja wycięcia guza

co do Fibi to nie mam pojęcia. tutaj bez weta nic się nie poradzi. poszukaj może jakiegoś w twojej okolicy który jest dzisiaj otwarty
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: freesound »

Najlepiej z samego rana! Guza pewnie trzeba będzie wyciąć, a co z Fibi też dzieje się coś niedobrego. Bo to, że mniej ruchliwa to nic złego, moja się tak zachowywała jak wzdęcia miała albo po prostu czasem mogą tak mieć. Jednak piszczenie, gdy chcesz ją dotknąć i ciężki oddech to pewnie nic dobrego. Daj znać co powiedział wet!
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: marts »

Tak jak napisały poprzedniczki, musisz natychmiast udać się do weterynarza, sama nic nie wskórasz a jeśli nie zbada ich lekarz to będą się męczyć i bóg wie co jeszcze :-\
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
sias1a
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 31, 2011 9:34 pm

Re: Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: sias1a »

znalazłam weterynarza czynnego dzisiaj, pojechałam
okazało się, że Fibi prawdopodobnie ma zaburzenia neurologiczne, dostala zastrzyk i jest lepiej. Musze je jeszcze powtarzać przez 3 dni.
a co do Angie - pani doktor stwierdziła że jest to nowotwór gruczołu mlekowego, nie wiadomo czy złośliwy czy nie. Musze teraz się zdecydować czy wycinać czy nie...
Narazie zachowuje się normalnie, wesoła jest i skoczna.. zobaczymy..
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: tuśka »

jeśli to nowotwór to nie zwlekaj ! szybko robią się przeżuty gry zwlekamy z operacją. im szybciej zostanie wycięty tym mniejsza szansa odnowienia się go i dania przerzutów
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: noovaa »

Lepiej wyciąć wcześniej, bo jeśli osłabnie, to może nie przeżyć operacji. Lepiej, póki jest w dobrej kondycji.

A jaki zastrzyk dostała dziewczynka ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
sias1a
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 31, 2011 9:34 pm

Re: Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: sias1a »

jakiś lek przeciwzapalny, na wiem tyle ze na literke T, nie pamietam :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szczurka piszczy, jest sztywna i przekrzywiona :(

Post autor: noovaa »

Dopytaj. Zawsze musisz wiedzieć co dostaje szczur. Zapisuj sobie, albo proś, żeby wet Ci zapisał.

W razie pogorszenia, czy cokolwiek, jeśli trafisz do innego weta, musisz powiedzieć co zwierze dostało. Po za tym, jeśli nie jesteśmy pewni lekarzy, można sprawdzić tutaj czy ktokolwiek słyszał o danym leku i czy jest bezpieczny dla szczurów.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”