POMARAŃCZOWE/ŻÓŁTE PLAMY, SAMCZY ŁUPIEŻ U SAMIC? WSZOŁY?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

POMARAŃCZOWE/ŻÓŁTE PLAMY, SAMCZY ŁUPIEŻ U SAMIC? WSZOŁY?

Post autor: kinia87 »

Czytałam na forum co nieco apropo samczego łupieżu, który objawia się pomarańczowymi/żółtymi plamami... wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że zauważyłam takie plamy u jednej z moich SAMIC, Mishki. Stąd też moje pytanie czy SAMCZY łupież, opisany j.w. może też dotykać samice? Takie plamki zauważyłam u niej na grzbiecie, bardziej w stronę kupra i na samym kuperku, natomiast ma też taki zwykły biały łupież na pozostałej części grzbietu. Dziś akurat byłam m.in. z nią u weta, wet stwierdził, że ten łupież może być pozostałością jaj od wszołów, które leczylismy frontlinem ok. 40 dni temu i możliwe, że za parę dni jednak trzeba będzie kurację w stadzie powtórzyć... Nie wiem, ale mi się wydaje, że te jaja są obumarte, a nie nowe, bo nowe to już dawno w ciągu 40 dni by się wykluły, a żadnych osobników dojrzałych nie było (tj chodzących brązowo-czerwonych robaczków)... No i te plamy...z tym, że na wizycie u weta tych plam nie dojrzeliśmy, dopiero w domu je zauważyłam, stąd moje podejrzenie, że może to już nie jaja wszołów a ten "samczy" łupież. Tyle, że kolejna rzecz mnie martwi, bo Tajfun, który też był dziś na wizycie z guziołem, też ma jeszcze w sierści jajeczka. Czy możliwe, że po takim czasie od kuracji (tak jak mówię ok. 40 dni) te jajeczka w całości jeszcze nie wypadły, ale są obumarte? czy raczej już w takim czasie wszystko powinno wypaść i raczej wskazuje to rzeczywiście na nowe pokolenie, ktore lada moment sie moze wykluc? Z tego co kojarze okres wyklucia z jaja to ok 2 tyg, wiec znow mi to nie pasuje, ze nie ma doroslych osobnikow.
Bede wdzieczna za pomoc, duzo osob ma tu wieksze doswiadczenie, wiec z gory dzieki ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: POMARAŃCZOWE/ŻÓŁTE PLAMY, SAMCZY ŁUPIEŻ U SAMIC? WSZOŁY?

Post autor: xiao-he »

Też znawcą nie jestem, ale sądzę, że jeśli są właśnie takie plamki, to powinnaś iść do weta, bo to może być coś poważnego!
Nie zastanawiaj się, tylko idź!!!
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”