pomocy!! mój Dumbo mnie pogryzł!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
DarkJediPrincess
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 10, 2012 1:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

pomocy!! mój Dumbo mnie pogryzł!

Post autor: DarkJediPrincess »

potrzebuje natychmiastowej pomocy... byłam wczoraj na punkcie interwencyjnym przez mojego szczurka Dumbo. Wyjęłam go z klatki, żeby jak zwykle razem z Gambitem (jego kolegą) mogły pobiegać i chciałam go pogłaskać (drapałam jak zwykle za uszkiem i po grzbiecie a on jak zwykle przy tym merdał ogonkiem), nagle bez żadnego ostrzeżenia (pisku czy odgłosu) po prostu wbił mi zęby w dłoń... nie mogłam go odczepić bo zaciskał coraz mocniej jak próbowałam go odciągnąć od ręki. Jakby się na niej zakleszczył... Gdy w końcu udało mi się oswobodzić stał w miejscu bez ruchu cały najeżony i naprężony. Gdy wsadziliśmy go do klatki pierwsze co zrobił rzucił się na Gambita. Odizolowaliśmy je do osobnych klatek bo się bałam że zrobi mu krzywdę. Jestem w szoku, że to się stało. Dumbo jest już z nami długo, zawsze był wielkim pieszczochem kładł się na grzbiecie żeby głaskać go po brzuszku, zasypiał na rekach, tulił się. Po tym co wczoraj zrobił boję się wziąć go na ręce. Bardzo do mnie ciągnie ale nie wiem co może zrobić... Mam na centymetr głębokie rany na dłoni, więc to nie było przez przypadek, przy iskaniu czy coś... Czy spotkaliście się kiedyś z czymś podobnym? :-[
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy!! mój Dumbo mnie pogryzł!

Post autor: Paul_Julian »

Napisz cos więcej, jak długo jest u Ciebie, czy jest kastrowany itd.
Jeśli ma ok. poł roku i nie jest kastratem, to być może potrzebuje kastracji z powodu burzy hormonalnej. To by tłumaczyło takie napady agresji.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
DarkJediPrincess
Posty: 2
Rejestracja: sob mar 10, 2012 1:01 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: pomocy!! mój Dumbo mnie pogryzł!

Post autor: DarkJediPrincess »

ma ok. 10 miesięcy i nie jest kastratem. właśnie zaatakował drugiego (młodszego od niego o miesiąc) szczurka... nie wiem co robić. napisałam już maila do weterynarza, który go prowadzi... miałam 2 lata poprzedniego szczura i nie było nigdy takich problemów.
nie wiem czy to w czymś pomoże ale na przełomie października- listopada Dumbo miał wycinanego polipa z ucha.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy!! mój Dumbo mnie pogryzł!

Post autor: Paul_Julian »

Sam polip z ucha chyba nie powinien być powodem , chyba ,że zrobił sie jakiś nawrót i gdzieś uciska mózg ?

Możesz pójśc do medicavetu do dr Rzepki albo dr Kacprzak, zeby dokladnie obejrzały szczurka , łącznie własnie z uszkami. Być może jest potzrebna kastracja , w starszym wieku tez pomaga.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”