Futra z charakterem - Sanatorium pod Bananem ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Futra z charakterem

Post autor: Nietoperrr... »

Wiedźmowe,Nietoperowe CZARY MARY hokus pokus...
Koty mam dwa,nawet jeden czarny,to i Hator-hatorrr kocio przez kły rzucę...
Nietoperza do kotła wrzucam i złe siły odganiam...
I już musi być dobrze!
KCIUKI!!!Na miejscu jestem,to mocniej działają! ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem

Post autor: Eve »

Byliśmy dziś u Pani Joanny z całym tłumem ogonów, a przede wszystkim z Glutaminian. Żeby wszystkiego było mało Chmuracy i Cthulchu zostały skierowane na USG. Chmurka bo zaczęła prychać i kichać a Cthulhu bo osłuchaniu coś się nie podobało weterynarz - niemiarowy oddech. Szanowny Pan Mąż wziął duet ze sobą i pojechał heroicznie na koniec miasta z pannicami. Okazało się że jest wszystko czysto a Chmurol profilaktycznie znów na witaminach. Cthulhu chyba zwyczajnie się bała pani doktor i dlatego wzdychała .. pewnie dodawało stresu to, iż z za rogu łypało oko bardzo eleganckiego kocura - szalenie dobrze wychowanego - stałego bywalca a właściwie rezydenta lecznicy :)
Glutaminian ... eh mój Gluciumój ..Oczywiście klasycznie najpierw zjadła posiłek .. czyli wszystkie łakocie u Pani Joasi .. Zawsze to samo - najpierw zeżre a potem jest już gotowa do badania ...
Niestety jest to guz. Mały ale guz. W czwartek idziemy pod nóż, wycinamy od razu całą listwę. Cięcie będzie duże ale jednak chyba warto zaryzykować całość od razu .. Nie wiem , w lecznicy byłam na 100% pewna ze tak należy ale teraz mam obawy.. Glutamina jest w dobrej kondycji i cytując Panią Joasię " póki jest w tak dobrej to trzeba od razu ciąć , póki jest w dobrej a guzek malutki " Na szczęście Gluć nigdy nie chorowała, więc mamy dużą szansę... Nie zniosłabym ..jeśli będzie inaczej.. tfu tfu tfu.

Za to powrót do domu był znakomity:) Ja, Buka, Glutaminian, świetna pogoda i spotkaliśmy Nietoperrr :-* :-* .
Nietoperku - SER RZĄDZI ! ( zdjęcia jutro )
Wszystkim dziękujemy za kciukole, czary, zaklinania, buziaki i głaski - jeszcze będziemy potrzebować Waszej pomocy więc nie puszczajcie paluszków i Hator Hator też jeszcze do czwartku niech działa. ;)
Cieszymy się tym co mamy więc jutro zabieram moje futra znów na spacer ale już nie do weta :)
Swoją drogą oczywiście laski nie mogły dziś usiedzieć w transporterku i zlitowałam się po poważnej rozmowie i wyłożeniu zasad jakie obowiązują "na ulicy", wypuściłam na ramie Bukolską ( Glutamina nie miała ochoty bo słońce w ślepia dawało ).
I wszystko git .. oczywiście ludzie jak zwykle: piski, skrzywione twarze, przerażenie i strach w oczach .. ale co tam, idziemy !
I poszliśmy .. do Lidla ! Bukola była tak grzeczna że zapomniałam że siedzi na ramieniu ..
Pakowanie szczura na szybko, tak żeby nikt nie widział między regałami ze świeżym pieczywem a słodyczami ... podnosi adrenalinę :D a Bukla już nawet nos wcisnęła za maślanymi rogalami !
Po drodze dalej , dalej.. pod samym domem prawie, zaatakowała nas piesek- sarenka. Fonią głównie i tym przeraźliwym brakiem stania w jednym miejscu, za pieskiem klasycznie starsza pani wołająca " Pusia zostaw, Pusia nie gryzie, Pusia chce się pobawić z chomiczkiem ...." A Buka NIE CHCIAŁA ! Takiego prychnięcia to by się i lew wielki nie powstydził ! Odbiło mi się od uch do ucha trzy razy ... Stanęła na tych swoich czterech łapkach , w łuk się wygięła jak rasowe kocisko, sierść na baczność aż się zdziwiłam ze ONA jest taka duża ! I tak się wbiła pazurami że mam teraz bardzo ładną skaryfikację ..
.. Zima też mi zrobiła taki numer ale aż takiego "głosu" to nie miała, chyba się zacznę Buki lekko bać ...:)
Pusia i Pani Pusii - zamilkły ... a ja powiedziałam "Buka zostaw ... Buka nie gryzie.. Buka się chce pobawić z sarenką ..
i tak sobie z przygodami wróciliśmy do domu ..
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Futra z charakterem

Post autor: manianera »

Spłakałam się ze śmiechu nad spotkaniem Buka vs Sarenka :D !
Swoją drogą grzeczne masz pannice, że tak ładnie na ramieniu usiedzą! U nas Choya lubi chwilkę tak popodróżować, ale na dłuższy dystans to nie i koniec ::) .
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Futra z charakterem

Post autor: zyberka »

właśnie sobie wyobraziłam jak gonię moje szczury po Lidlu... i Bukę zagryzającą ratlerka :D
Pozazdrościć tak wychowanych szczurów ;)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futra z charakterem

Post autor: sylwiaj »

ludzie w kolecje w Lidlu musieli miec swietne miny:D Grzeczne masz pannice moje to na spacerze leja na mnie tzn mucha leje;)

Gluta msz sie trzymac rozumiesz?! zostaniesz prawdziwa szczurza amazonką:)

Eve powiedz mi prsze o ile mniej wiecj koszty wyciecia listwy sa wyzsze niz jednego gruczołu?
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem

Post autor: Eve »

Ludzie w Lidlu byli zbyt zszokowani aby cokolwiek zareagować ! :D Ale oczami wyobraźni to ja już widziałam uciekające masy w panice i sanepid ..i .. moja nierozwaga ! ... to przez to romantyczne słoneczko .. kajam się - to było głupie ..
Myślę że Bukolska bardziej była grzeczna ze strachu niż z wychowania bo to był jej pierwszy spacer na Wielkim Strasznym Świecie zza okna .. W domu raczej takiej kultury nie wykazuje i wszędzie jej pełno .. To wlezie gdzie nie wolno, albo spsoci jakiś Bardzo Śmieszny Dowcip jak na przykład wywleczenie wszystkich skarpetek z szuflady aby się wygodnie położyć.. albo klasyk w wykonaniu Buki .. bieg z rozwijającym się papierem toaletowym, zawsze zdziwiona że nie ma oklasków ::) aaa jest jeszcze jeden klasyk : wywalanie z blatu stojących butelek z napojami i szybki sprint na podłogę w celu dokładnego przeanalizowania efektów swojej jakże zabawnej sztuczki ...
.. ale podobają jej się spacery, dzisiaj kilka razy wchodziła do transportera i SUGEROWAŁA( Bożeszzzz co ja się uśmiałam jak to małe co bądź stworzenie kombinowało, żeby zamknąć od środka wieczko !) że chce na Wielki Świat i poszliśmy. Muszę powiedzieć że ma laska wygląd jak tak siedzi i podziwia co tam dookoła.
Mamusia małej dziewczynki pokazała ( chyba) córce " Pięknego ( znów) chomiczka " ( o co chodzi z tym chomikiem ?? :-X ::) )
Mówię że to nie chomik tylko szczurek i uśmiecham się serdecznie a ta wzięła dziecko i uciekła ... widać słowo " szczurek" jest bronią ! :D
Za to Chmuracy jest prawdziwą Chmurą bo lubi wysokości, a najlepiej jak ją podniosę i może sobie dotknąć nosem sufit .. ::)
Nawet na hasło " co Chmurolku wysoko, wysoko? " staje na dwóch łapcorach, łeb tak wyciągnie jak żyrafa a łapkami szuka sufitu, który jest dwa metry nad nią ..
Glucia dziś odpoczywa po wczorajszych ekscesach, nie tylko spacerowo- weterynaryjnych ale zmian w " domu" czyli w klatce ..
Nowe piękne hamaki Nietoperka nie przypadły do gustu co pokazywała przez cały wieczór strajkując leżeniem ze zwieszoną głową na samym dole klaty. No ewentualnie pokazując foch i kompletne zniesmaczenie na piętrze .. Ale w nocy dupka zmarzła więc spanie główne odbyło się już w serku gdzie reszta się ulokowała :P Może doszła do wniosku że strajk został olany ! hehe ..
Cthulhu to jednak istota z Podmroku bo do niej należą wszystkie najciaśniejsze kąty i najciemniejsze miejsca .. jak się ją wyciągnie w dzień na słońce to ma minę : " A kysz, sioooo, aaa palę się !" .. chyba że zamkniesz oczy ręką to możesz miziać dalej ..

Sylwia ja płacę 100 zł za wycięcie całej listwy mlecznej, ale za wycięcie tylko guza też tyle. No może będzie jeszcze koszt antybiotyku jeśli okaże się zalecony. Ogólnie " za zabieg" się płaci + kontrola pooperacyjna.

Zdjęcia późną nocą ...
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Futra z charakterem

Post autor: Nietoperrr... »

Eve pisze: Mamusia małej dziewczynki pokazała ( chyba) córce " Pięknego ( znów) chomiczka " ( o co chodzi z tym chomikiem ?? :-X ::) )
Mówię że to nie chomik tylko szczurek i uśmiecham się serdecznie a ta wzięła dziecko i uciekła ... widać słowo " szczurek" jest bronią ! :D
No bo one majom jad w zembach.I strychninę w ogonach.I wzrokiem w kamień zabijajom... ;D

Sama widziałaś reakcje mojej rodziny - brat z niedoszłą jeszcze bratową i to spojrzenie na Ciebie - ONA TEŻ???(a kilka godzin wcześniej zyskałam miano czarnej owcy w rodzinie - NIENORMALNEJ - bo mam szczury :D i to tyle... ::) )
Żółwika na mieście Ci nie przybiją,nie myśl! :D
I moja mamuśka,wypadła z Herta by porwać moje Twoje hamaki i pokazać koleżance z pracy,że w ogóle dla szczurów można domki szyć!Ba!I to z satyny!!!Tym kanalarzom! ;) A widziałaś,jaka ta jej koleżanka blada wyszła? ;D
Ale i tak najmilej było Ciebie poznać i Twoje futrzaki dwa kochane :D
Za zabieg i rekonwalescencję guziołkowej panny nadal czary-mary odprawiam ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem

Post autor: Eve »

No bo one majom jad w zembach.I strychninę w ogonach.I wzrokiem w kamień zabijajom... ;D
No tak .. nie to co chomik ..
Szalenie miło mi było zobaczyć Twoją twarzyczkę i małe śliczne dziecko z kijem uh dobrze że ja nie mam córki bo bym rozpuściłaaaa .. A widziałaś Jej oczy jak się patrzyła na "zdobyczną" Lalkę ? Osz masz - zjadłabym !
A ze jestem mało normalna .. też mi nowość ! Ph ;D
Koleżanka Twojej mamy rzeczywiście wykazywała lekkie migotanie przedsionków :P

Glutaminian już dała na luz i siedzi w serze jak u siebie - ona tak ma. Póki co królową FOCHA nadal pozostaje Zima z jej " oglądaj zad"

zdjęcia dziś strajkują i nie chcą się wgrywać na hosting, więc musicie poczekać ..
Kolorowych snów :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Futra z charakterem

Post autor: manianera »

Już ja widzę jak chomik spokojnie siedzi na ramieniu i daje się podziwiać dzieciom na ulicy ::) .

U mnie w rodzinie jest podział na tych co przewracają oczami gdy opowiadam (ale jakoś zawsze dopytują i rozmaślają się jak ich takie ogoniaste poliże po dłoni) i na tych, którzy mają objawy cieżkiego zachwytu i zakochania. Do tych drugich należy moja 93-letnia babcia :D !
Od obcych zbieram z reguły zainteresowanie (np w pociągach, autobusach), ale w pracy to co druga koleżanka ma dreszcz obrzydzenia na słowo "szczurek" ::) . Jacy ci ludzie dziwni...

Buka to by się z naszą Choyą dogadała bez słów - pokrewieństwo dusz po prostu!
Trzymamy kciuki za Glutę i zazdrościmy Nietoperkowego sera ;) !
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Futra z charakterem

Post autor: unipaks »

Któregokolwiek z naszych szczurasów wzięłabym na ramionach do marketu, prawdopodobnie nie odnalazłabym panikarza więcej ::) :P Poza wszystkim, nie przepadały za siedzeniem na ramieniu, takie nam się jakieś trafiły :P
Odważna jesteś ::) ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Futra z charakterem

Post autor: Nietoperrr... »

Aż mi się mój papcio Kleofas przypomniał... ::) Co to dzieci z podwórka przychodziły i pytały "czy wyjdzie Kleofas",a nie czy mój synek wyjdzie z nim... ;) Ech,są szczury naramienne,podwórkowe,co to nawet przez kilka godzin chodzą przy nodze jak pies,bez smyczy...Są jeszcze takie?
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Futra z charakterem

Post autor: rattulia »

Są jeszcze szczury pokojowe, które mają głęboko pod ogonem co się do nich mówi.
"Co się będę słuchać? Ten mały kabelek jest taaaaki smaczniutki, a widziałaś tę oponę? No przecież ząbki to się same ostrzą" ::)
I niestety w moim przypadku TYLKO ten gatunek szczura posiadam... No ale co? Tylko kochać!

Gluta trzymaj się, toć dzielna przecież jesteś.
To i ja sobie poczaruję ;) A co! Za Glutę!

Czary Mary, Czary Mary, na kota nietoperrra i wszystkie jej hamaki przeklinam tego guza i odsyłam go w bezdenną otchłań egzystencji zapomnienia!

Nie wiem co to znaczy, ale brzmi bardzo wyniośle! ;D ;D ;D
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Futra z charakterem

Post autor: Nietoperrr... »

No takie zjednoczenie czarownic,to już musi cuda zdziałać!!! ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Futra z charakterem

Post autor: Eve »

Miały być zdjęcia i są zdjęcia ..
Z życia hamaka..
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


A teraz przedstawiam Wam piątego ogona, przyjaciółkę Buki .. jeszcze nie ma imienia i zdaje się ze będzie na wiecznym tymczasie .. ale na tym jeszcze nie koniec bo Buka ryje po kątach i gotowa jest znaleźć jeszcze jednego tymczasa..... :P ::) :o
.. ciekawam czy znajdziecie który to :P

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i na koniec chwalimy się nowym dizajnem :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Dziękujemy za słowa, będzie nam raźniej iść w czwartek pod lancet :-* :-* I czarownicom wielkie dzięki i NIENORMALNYM ukłony a także nieokreślonym :)
Do następnego jakiegoś wolnego czasu ;)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
Afa1811
Posty: 616
Rejestracja: pt sie 12, 2011 8:56 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Futra z charakterem

Post autor: Afa1811 »

Uśmiałam się do łez przy historii z "sarenką" :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a30 ... a9a80.html patrze na to zdjęcie już któryś raz i nadziwić się nie mogę jak szczur może spać z tak słodko ściśniętymi w piąstki tylnymi łapkami, przyznaj się, uczysz je szczurzej jogi? :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 8dee0.html pozwoliłam sobie zapisać zdjęcie modelki, mogę prawda? :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/375 ... 7d3d7.html Cthulhu na tym zdjęciu wygląda jak te babunie osiedlowe co to wystają cały dzień w oknach i wszystko muszą wiedzieć ;D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aff ... b857d.html "pssst Baza do Gluty, Baza do Gluty! Przejmujemy ten Ser!!!"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”