[LEKI] Echinacea

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: Flaumel »

Post o wstrzykiwaniu biostyminy jest z 2006 jeśli zwrócisz uwagę i jak najbardziej jest przedawniony :) Tak jak i o tym, że biostymina jest na receptę. Ostatnio kupowałam jak najbardziej BEZ! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: nausicaa »

wstrząs anafilaktyczny to rodzaj reakcji alergicznej.

http://www.interna.republika.pl/alergia ... _leki.html
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: Amusia »

Bo ja zwróciłam uwage na ostatni post.. ale jako że szukałam o tym srodku informacji ostatnio trafiłam na wiele for na ktorym ludzie pragną ją wstrzykiwać.. :-\ dla tego ten apel.. może komuś pomoże, a wstrząs tak, doczytałam. Dziwnych nas rzeczy na weterynarii uczyli z tego widać hihi ..
kamisa_91
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 7:57 pm

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: kamisa_91 »

Wczoraj zauważyłam że jeden z moich szczurków czasem pokichuje, nic innego się nie dzieje, jest żywy jak zwykle, je i pije jak zwykle :) Kichanie nasila się przy buszowaniu w trocinkach albo gryzieniu hamaczka. Wczoraj przypuszczałam, że to może te pyłki go drażnią. Oba Szczurki mają 5 tygodni, mam je od tygodnia u siebie, zaadoptowane na forum. Podałam dzisiaj szczurkom 2 kropelki ECHINACEA profilaktycznie gdyby to jednak miało być przeziębienie. Czy dobrze zrobiłam ??:) Czy ktoś miał podobne objawy u szczurków i przeszły po tym leku ??
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: unipaks »

Pozbądź się trocin, dawaj ręczniczki papierowe; na bieżąco dbaj o przemywanie półek i kuwety z siusków oraz pranie hamaków, bo to mocznik, siuśki działają drażniąco na drogi oddechowe.
Echinacea dawaj 1 kropelkę dziennie , do tego 1 kropelkę syropu Bioaron C. Przez tydzień - 10 dni.
I smaruj pod noskiem maścią majerankową kilka razy dziennie, a przy klatce stawiaj kubek z gorącą wodą i kilkoma kroplami Olbas Oil, przeczyszcz nosek i będzie łatwiej oddychać. :)
Szmatki powinny być dobrze wypłukane po praniu i w ogole jak najmniej chemicznych zapachów przy szczurkach.
Jeśli to alergia, usunięcie wywołującej ją ściółki/pokarmów uczulajacych da efekt; jeśli początek infekcji, te leki powinny w ciągu dwu - trzech dni pomóc. Jeśli dojdą do tego jakieś dziwne odgłosy - pykanie/stukanie/chrobotanie/ćwierkanie - trzeba do weta, żeby zbadał, osłuchał i podał właściwe leki dla młodych szczurków ::)
Zdrowia życzę ogonkowi!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
kamisa_91
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 7:57 pm

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: kamisa_91 »

Dziękuję za radę :) trocinki i sianko usunęłam i zamieniłam na żwirek... Zostaje przy witaminowo-mineralnych granulkach do jedzenia i kropli echinacea... Jutro dostaną bioaron c :0 Wydaje mi się że szczurek mniej kicha niż wczoraj, poza tym kiedy nie śpi to jest bardzo żywy, baardzo dużo je i pije normalnie :) jest chętny do zabawy i szaleństw. I daje nie wiem czy to te trocinki czy przeziębienie jakieś...
kamisa_91
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 7:57 pm

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: kamisa_91 »

Usunęłam nawet żwirek, dałam tylko ręcznik (żwirek tylko jest w kuwecie). Kichają znacznie mniej prawie wcale ale pojawiła im się na nosku niewielka ilość zaschniętej krewki co jakiś czas. Nie wiem co mam robić, co to może oznaczać?? W ich zachowaniu nic się nie zmieniło.
kunivcia
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 7:39 pm

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: kunivcia »

POMOCY!!! Dałam mojej Zuzi kroplę dosłownie w kulce chleba o średnicy pół cm, zjadła prawic całą... Po 2 min zaczęła się kołysać jak pijana i... Padła ;(((((( Dosłownie wyję z rozpaczy, to mój ukochany szczurek! Co poszło nie tak? Mała strasznie chrypiała i wczoraj sprawiała wrażenie zmęczonej, pomyślałam że rzeczywiście dam jej profilaktycznie bo wet nie wykryła zapalenia płuc, ani nic... Zuza miała pół roku i była "przy kości", przecież niemożliwe, żebym jej dała za dużo :( Ale do czasu tej "kulki" normalnie wyszła z klatki, wydawało mi się że z nią ok... =(((((((((((((((((
kunivcia
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 7:39 pm

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: kunivcia »

Dobrze się zastanówcie zanim dacie ten syrop szczurkowi... Ja dałabym wiele, żeby cofnąć czas... :(
kamisa_91
Posty: 28
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 7:57 pm

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: kamisa_91 »

Współczuję!! :( ja nie wiem co robić, dalej daję moim maluchom ta echinacee
kunivcia
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 19, 2012 7:39 pm

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: kunivcia »

Ktoś z użytkowników mi powiedział, że to musiała być wrodzona wada serduszka i taka mała dawka po prostu zaważyła o tym, że przestało bić. Szkoda... Temu kto czyta ten temat, niech się dobrze zastanowi.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: unipaks »

To bardzo smutne, co się stało... żal ogonka, ale nie wydaje mi się, żeby echinacea była tego przyczyną - mieliśmy ją zaleconą przy początkach infekcji jednej z naszych szczurek, właśnie ona miała zdiagnozowane powiększenie serca i brała leki nasercowe. Chyba dr Piasecki by wiedział o jakichkolwiek przeciwwskazaniach ze względu na to i by nam informację przekazał. :-\
Jeśli malutka nie była pechowo uczulona na te rośliny ani nie zadławiła się chlebkiem (kropelkę można podać z łyżeczki albo nią chlebek nasączyć, nie trzeba "zbijać" z niego kuleczki; może kulka dla niej była zbyt duża, zbita, utkwiła w przełyku?), to śmierć wywołało coś innego.
Mnie zastanawia coś innego: piszesz, że mała okropnie "chrypiała", a to mogłoby sugerować już nie początek lekkiej infekcji, a poważniejsze w przebiegu zapalenie krtani, tchawicy, oskrzeli czy płuc. ::)
W takich przypadkach potrzebny jest już najczęściej antybiotyk od weta; nie podajemy wtedy echinacea, nie mając pewności, czy szczurek oddycha bez problemów... :-\
Ogromnie współczuję... :( Dla malutkiej [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: diana24 »

Cześć,
Odkopuję, ponieważ przeczytałam cały ten wątek, ale nie zostało to do końca sprecyzowane. Mianowicie dzisiaj zapytałam moją weterynarz o echinacee. Powiedziała, że to jest bardzo dobry pomysł przy profilaktyce, jednak trzeba kupić tą, która ma najmniejszy procent alkoholu (3 lub 5%, nie pamiętała dokładnie). Powiedziała, że teraz wszystkie wyroby tego typu są na bazie etanolu.
Kazała rozcieńczać w proporcji 1 do 1 z wodą. Co o tym sądzicie?
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: IHime »

Jeśli już, to kupiłabym taką w tabletkach i rozrabiała z wodą. Etanol jest jednoznacznie szkodliwy.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [LEKI] Echinacea

Post autor: Tofcia »

Jest duzo odpowiedników w aptece który kupić i dawać zapobiegawczo po kuracji antybiotykowej ?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”