Coś poza gerberkiem?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
escribir
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 25, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Coś poza gerberkiem?

Post autor: escribir »

Dziewczyny rano dostają po dropsie, które sama upiekłam- zjadają w mgnieniu oka. Cały czas mają szczurzą karmę (zaakceptowaną przez StasiMalgosia ;-) ), plus suszone jabłuszko, kolbę itp. Ale maja to w nosie, bo czekają na kolację, czyli gerberka (z vibovitem)! Podejrzewam, że gdyby mogły to tylko tym by się żywiły. Znajoma pani w sklepie dziwnie na mnie zerka- może podejrzewa, że ukrywam w piwnicy niemowlę? ;-)

Szczuraski mogą żyć na samym gerberku? Czy przyjmujemy, że głupie nie są i mając dostęp również do tych innych pożywień same sobie krzywdy nie zrobią? W sumie dzieci tez na tym wyrastają i mają się całkiem dobrze.
Sol_Leil
Posty: 86
Rejestracja: śr lut 15, 2012 9:23 pm

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: Sol_Leil »

Generalnie to żadne jedzenie przystosowane dla dzieci szczurkom nie powinno zaszkodzić. W myśl zasady - co za dużo, to niezdrowo - nie przesadź :) Poza tym owocowe gerberki w nadmiernych ilościach mogą spowodować biegunkę! Im bardziej zróżnicowana dieta szczurków, tym lepiej, ja bym swoich tylko tym nie karmiła :)
A i jak kupuję Gerberki, czasem sobie do szkoły na śniadanie, też na mnie sklepikarze dziwnie patrzą ::)
escribir
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 25, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: escribir »

Ale ja dziewczyny karmię nie owockami gerberowymi tylko zupkami "bezsolnymi".
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: tuśka »

zupki są na mięsku prawda ? ;) podając codziennie takie "mięsne" gerberki łatwo o przebiałczenie szczura. myślę że 2 razy w tygodniu mięsny gerberek+ dobrze zbilansowana karma która także zawiera białko to wystarczająco dużo.
przecież jest wiele rzeczy które można dawać oprócz gerberków np makaron, ryż, warzywka itp można także robić własne gerberki z samych warzyw i te można o wiele częściej podawać :) takie gerberki wychodzą dużo taniej niż kupne. ja kupuje mrożonki do zup różnych rodzajów. dzielę na małe porcyjki i zamrażam. kiedy potrzeba wyjmuję, gotuję i przecieram na papkę :D a szczurasy mają taką samą radość jak z tych kupnych
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
escribir
Posty: 16
Rejestracja: śr sty 25, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: escribir »

Nie wszystkie gerberki są mięsne. No wiem, że można samemu, ale po kilkunastu godzinach pracy to nie zawsze się chce. ;-)
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: marts »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=32&t ... start=2355 tu możesz podpatrzeć co jeszcze mogą zdrowego jeść nasze ogony, bo gerberków też non stop nie można dawać :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: Rajuna »

tuśka pisze:zupki są na mięsku prawda ? ;) podając codziennie takie "mięsne" gerberki łatwo o przebiałczenie szczura.
Nie przesadzajmy z tą "mięsnością", tam jest ledwo 7% mięsa :D

Ja swoim gotuję raz na jakiś czas gar warzywek sezonowych (np. z odrobiną kurczaka), miksuję i wekuje - więc mam robotę raz na miesiąc, dwa... a koszt gara takiego domowego gerbera jest taki, jak jeden duży słoiczek w sklepie ::) i wiesz, co jedzą ;)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
szubi
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 14, 2012 3:28 pm

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: szubi »

Też myślę, że o wiele lepiej zrobić samemu. Nie wiadomo, co tak naprawdę dodają do tych gerberków ze sklepu. :o Czasem można, ale lepiej nie za często. A poza tym to te kupne strasznie drogo wychodzą.
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: DorotaO »

Sorki może to banalne pytanie , ale jak wekuje się te domowe gerberki , bo bym też zrobiła większą ilość ?
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: Rajuna »

O, dobrze, że odkopujesz temat ;) wekuje się tak: myjesz słoiki, zalewasz je i pokrywki wrzątkiem, żeby się rozgrzały, wylewasz wrzątek, napełniasz zdjętym z ognia, gorącym "gerberkiem", zakręcasz i wsadzasz do piekarnika na 100 stopni chyba na 20min - jest też wersja z gotowaniem słoików w garnku ale nie wiem jak długo (postawionych wieczkiem do góry - chodzi o to, żeby wybić wszelkie bakterie i dzięki ciśnieniu powstałemu przy wzroście temperatury "zassać" pokrywki ;)), a potem wyciągasz i stawiasz do góry nogami do ostygnięcia.
Dużo roboty przy tym, ale potem otwierasz i masz - tyle, że ja zrezygnowałam, bo jeden mi się zepsuł (pokrywkę wybiło, było widać w papce bąble gazu), a w drugim nie wyczyściłam dokładnie pokrywki i zalęgły się jakieś robaczki pod pokrywką (od zewnątrz, między pokrywką a tymi nacięciami na słoiku). No i taki słoiczek domowy może stać góra 3 miesiące, dlatego przerzuciłam się na mrożenie - robię "gerberka", jak wystygnie porcjuję do woreczków śniadaniowych, wrzucam do zamrażalnika - potem jest więcej roboty przed podaniem, ale mają dłuższą przydatność do spożycia i mniejsza szansa, że coś się zepsuje w wyniku błędu w sztuce kulinarnej :D
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
DorotaO
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2012 9:01 am
Numer GG: 7788821

Re: Coś poza gerberkiem?

Post autor: DorotaO »

No to chyba łatwiej będzie pozamrażać ;)
Ze mną szciurki :FRUGO , FIGO , FAGO :) :*
KOCHANE URWISKI MOJE ;)
królik : MAX
świnki morskie : GUCIO I CIAPUŚ
Moje iskierki ;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=36097
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”