Jak mam się przygotować do porodu szczurzyc?

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Malefica
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 10:23 am
Numer GG: 8341740

Jak mam się przygotować do porodu szczurzyc?

Post autor: Malefica »

W styczniu dosłałam 2 samiczki. A w tym miesiącu (marzec) dostałam samca i były razem w klatce (miałam kupić drugą klatkę, ale nie miałam wtedy kasy). Obie zaszły z małym Mieciem (tak nazwałam tego samca :D) w ciąże prawie w tym samym momencie. Mietka oddzieliłam od dziewczynek i teraz nie wiem co zrobić... Pierwsza urodzi Mgiełka a potem Nela. Klatkę mam sporą, ma dwa piętra. Mam jeden domek włożony i teraz nie wiem co mam zrobić jak już Mgiełka urodzi to gdzie urodzi Nela? Nie mam więcej klatek (znaczy mam ale tam mieszka szynszyla a w kolejnej koszatniczka)

PS.
Mieciu był taki słodki a wiec go wzięłam, a on był zaproszony na obiad z wężem... Nie mogłam go tak zostawić :(

PS2.
Jak one urodzą to już chce mieć kolejną klatkę gdzie będzie Mieciu. Ale żeby nie był samotny chce mu zostawić synka do towarzystwa.
iku
Posty: 300
Rejestracja: sob lis 27, 2010 7:00 pm

Re: Jak mam się przygotować do porodu szczurzyc?

Post autor: iku »

na przyszłość uważaj z takim beztroskim wrzucaniem zwierzaków różnych płci do jednej klatki, bo z takiego rozmnażania czasem rodzą się chore szczurki no i sprowadzane są na świat kolejne zwierzaki, a jest dużo takich, które nie mają własnego domu... ale skoro już się stało, to powinnaś oddzielić obie samice - nie wiem jak to zrobisz nie mając klatki, może ktoś z Twoich okolic się wypowie i będzie mógł Ci pomóc
Malefica
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 28, 2012 10:23 am
Numer GG: 8341740

Re: Jak mam się przygotować do porodu szczurzyc?

Post autor: Malefica »

iku pisze:na przyszłość uważaj z takim beztroskim wrzucaniem zwierzaków różnych płci do jednej klatki, bo z takiego rozmnażania czasem rodzą się chore szczurki no i sprowadzane są na świat kolejne zwierzaki, a jest dużo takich, które nie mają własnego domu... ale skoro już się stało, to powinnaś oddzielić obie samice - nie wiem jak to zrobisz nie mając klatki, może ktoś z Twoich okolic się wypowie i będzie mógł Ci pomóc
Będę uważać... Jak dostałam samca to ten facet mówił że dopiero za 3 miesiące będzie zdolny do rozmnażania... Co do klatki, popytam pare osób z klasy czy nie mają pożyczyć... Choć nie sądzę, bo w klasie mam samych... no dobra to już nie ważne :]
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Jak mam się przygotować do porodu szczurzyc?

Post autor: emi2410 »

Lepszym wyjściem będzie uśpienie maluchów tuż po narodzinach lub zrobienie samiczkom sterylizacji aborcyjnej. Poród i karmienie są bardzo wyczerpujące, zwłaszcza dla młodych mam. Dużo szczurków szuka teraz domu, więc nie ma sensu sprowadzać na świat kolejnych, które mogą mieć różne choroby genetyczne. Z resztą odchowanie szczurków to duża odpowiedzialność, samczyki trzeba oddzielić po czwartym tygodniu życia, bo już wtedy szczurki są zdolne do rozmnażania. Więc trzeba mieć odpowiednio dużą klatkę. Małych może się urodzić nawet ponad 20. Co jeśli nie znajdą domu? Masz warunki na trzymanie takiej gromady? Przemyśl lepiej to, co napisałam na początku.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Jak mam się przygotować do porodu szczurzyc?

Post autor: KITEgirl »

Malefica napisz skąd jesteś. moim zdaniem najlepiej będzie jeżeli ktoś weźmie jedną samiczkę przed porodem na dt i będzie szukał małym domków. samca mogłabyś oddać, bo skoro błysnęłaś inteligencją tak, żeby trzymać 2 samice z samcem razem, to obawiam się że posypią się kolejne ciąże typu 'na wybiegach ich pilnuję, tak ładnie się bawią, nie zajdzie w ciążę'. zostaw sobie samiczkę/samiczki do towarzystwa mamce.
oczywiście to wyjście jeżeli nie chcesz usypiać małych.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak mam się przygotować do porodu szczurzyc?

Post autor: alken »

dodam jeszcze że samica w dniu porodu ma rujkę i może zajść jeszcze raz, więc żeby Ci nie przyszło do głowy przekładać samca do którejś z samic żeby zwolnić klatkę czy coś. samice gdy urodza powinny mieszkać raczej osobno, czasem samice sa zgodne i pomagają sobie, a czasem moga być zazdrosne i podkradać lub zagryzać młode. powinny dostać jakieś szmatki na gniazdo, w klatce nie powinno być pięter a jesli używasz trocin to tez nie są wskazane bo oblepiają maluchy. karm je wysokobiałkową dietą. i rozwaz jak wyżej ktoś pisał całkowite lub częściowe uśpienie młodych. powinno to nastapić w pierwszej dobie, u weterynarza.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”