Gorączka

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
evenemen28
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 2:58 pm

Gorączka

Post autor: evenemen28 »

Więc dzisiaj zauważyłem,że mój szczurek zdaje się byc cieplejszy niż zazwyczaj...Nawet gdy dotykam jej ogona ten też jest raczej cieplejszy...Niestety nie mam termometru takiego do ucha mam normalny dla ludzi,jak mogę sprawdzic czy ma gorączkę ? Istotne jest to,że byłem wczoraj u weta gdyż szczurek zaczął się drapac znów po upływie miesiąca http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=34375 <-- to jest wcześniejszy temat przed pierwszą wizytą.Więc poszedłem wczoraj do innego weta i weterynarz stwierdził,że najprawdopodobniej jest to uczulenie ( pani robiła test z taśmą którą przykleiła na jej siersc i badała pod mikroskopem-nic nie wyszło)Dostała zastrzyk ale w przeciwieństwie do wcześniejszych (z przed miesiąca) na kolejny muszę jechac wcześniej (jutro) I zdaje mi się,że ten zastrzyk ma coś wspólnego z jej temperaturą (zastrzyk był po to żeby nie czuła świądu)

I tutaj moje pytanie czy ten zastrzyk może miec z tym cos wspólnego ?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gorączka

Post autor: Hanka&Medyk »

Zerknij sobie do postu http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... ra#p856374 Wg weterynarza jednej z forumowiczek normalna temperatura szczura to powyżej 38 stopni. Nam się może wydawać, że szczur jest mocno ciepły, a to jego normalna temperatura. Teraz dodatkowo będą mocno promieniować temperaturę w uszy (będzie widać, że są ciemniej różowe niż zwykle), ogony i łapki, żeby się schładzać przy wysokich temperaturach otoczenia.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”