PETA-stop testom na zwierzętach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

Czytałem o Eliaxilu, że to jest na nadpotliwośc, czylli nie dla mnie :) Ziaja bloker też , ale Soraya ma tez dobre opinie :) Chyba trzeba przetestować, a Kryształu to nie widziałem nigdzie w sklepach :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Sky »

Ałun jest dostępny w aptekach :P To serio kryształ, moczysz go chwilę pod wodą, otrząsasz i smarujesz się. Działa blokując, jest bezzapachowy. I skuteczny. Sama stosowałam z 2-3 razy, wydaje mi się, że lepszy, niż Ziaja bloker (który szczypie, wylewa mi się z opakowania i jest średnio skuteczny. Tak czy siak musiałam stosować jakiś zwykły deo).
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: mizi128 »

a wiecie cos o firmie Joanna??zastanawia mnie ta firma.na stronce nie rzucilo mi sie żadne info o testowaniu kosmetykow..

polecam tez z kosmetyków The Body Shop..jesli sie nie myle to pierwsza firma amerykańska ktora zdecydowała sie na produkcje kosmetyków creulty free.ceny dosyc przystępne,a kosmetyki można znaleźć na allegro. Urban Decay też nie testuje,z cenami różnie na allegro..jeszcze jedna znalam marke,maja takie opakowania w stylu pinup i goth..wylecialo mi z glowy.ale jak dla mnie to sa zbyt droga marka.
a wracajac do The Body Shop to wiem że maja sklep w łódzkiej galerii.

http://www.gocrueltyfree.org/shopper
stronka jest bardzo fajna,polecam. mieszkajac za granica pomocna przy robieniu zakupów.np z niej dowiedzialam sie że sklepy Mark&Spencer i Sainsbury's maja certyfikaty cruelty free :)
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: alken »

a Paul, przypomniało mi się że w rossmanie można dostać kryształ, nazywa się Crystal i jest chyba w różnych formach, kamienia, czy nawet sztyftu.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Paul_Julian »

mizi128 pisze:a wiecie cos o firmie Joanna??zastanawia mnie ta firma.na stronce nie rzucilo mi sie żadne info o testowaniu kosmetykow..
Jest w porządku ! http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=403287

Alken, dzięki, poszukam! Ostatnio byłem w Rossmannie, Tołpa teraz jest produkowana przez Torf productions. Szukałem kremów do twarzy z Bielendy, ale nie znalazłem , może akurat nie było. W końcu kupiłem Ziaję z kozim mlekiem i polecam "kozę" wszystkim :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Sky »

The Body Shop nie jest ok - został sprzedany bodajże L'oreal.

Joanna jest ok.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: mizi128 »

faktycznie,teraz sprawdziłam ze podlega pod L'Oreal ;/ ale na stronie L'Oreal nie ma Body Shop w zakładce "nasze marki"...postaram sie napisac do TBS maila i wypytam sie co i jak
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Kameliowa »

i Joanna ma bardzo dobre kosmetyki, może nie licząc farb do włosów. I Alterra rosmanowska tez jest świetna. Nie tylko cenowo, ale składowo.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Sky »

mizi128 pisze:faktycznie,teraz sprawdziłam ze podlega pod L'Oreal ;/ ale na stronie L'Oreal nie ma Body Shop w zakładce "nasze marki"...postaram sie napisac do TBS maila i wypytam sie co i jak
Założycielka TBS zmarła, a córeczka sprzedała Lorealowi. Niby działają oddzielnie, ale jednak kasa idzie do molocha...

Co do Alterry się zgadzam, fajne rzeczy, właśnie też biorąc pod uwagę składniki ;) Produkowane bądź co bądź dla Rossmanna(który testuje), ale tylko DLA, nie PRZEZ.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
mizi128
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 23, 2010 2:21 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: mizi128 »

Paese, Benefit, smashbox nie testuja..polecam te firmy :)
Aniołki: kochany Bazyliszek, całuśna Łatka, nieśmiały Maniuś, ukochana Tileczka, słoneczko Czochranek, brykająca Szajba, słodka Albisia, Nikosia samosia
ze mną: Czeresienka, Pistacja,Tosia, Sysia i młoda Livka
natala92
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 26, 2012 2:02 pm

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: natala92 »

od dzisiaj z batonów jem tylko Liony .. tylko one nie znalazły się na tamtej liście.
Obejrzałam film, podpisałam się pod petycją. Jeśli nie masz nic przeciwko skopiuję link do tego filmu i wrzucę na nk .. niech moi znajomi także pooglądają, ok ?
natala92
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 26, 2012 2:02 pm

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: natala92 »

Ej a wiecie czy firma Eveline testuje ? Bo używam kremów z tej firmy ..
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: Sky »

Liony też są na czerwonej liście, ponieważ należą do Nestle, który testuje. Z 'popularnych' batonów wszystkie odpadają, prócz tych firmy Ferrero - np. Kinder, Duplo itp.

Co do Eveline, to na wybranych produktach ma króliczka na opakowaniu, ale znak graficzny nie jest gwarancją bezpieczeństwa. Jest firmą niepewną, ale raczej z opiniami skłaniającymi się ku temu, że nie testuje.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: alken »

http://publiczna-pralnia.blogspot.com/2 ... mment-form dająca do myślenia akcja. przy okazji polecam blog.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: PETA-stop testom na zwierzętach

Post autor: last.drop.of.blood »

A czy ktoś z Was należy do TOZu?
mizi128, jak dostałaś się do PETA? I na czym to polega?
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”