Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczurki

Czyli jak przekonać innych domowników do szczura w domu.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
oleska
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 28, 2011 6:01 pm

Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczurki

Post autor: oleska »

Miałam myszkę, 2 lata temu mi zdechła. 3 miesiące później mieliśmy się przeprowadzić, i tata obiecał mi, że wtedy kupi mi drugą, żeby się nie stresowałą zmianą otoczenia. Przeprowadziliśmy się, a ja myszki nie dostałam.
Mama powiedziała mi, że ona nic nie wiedziała, że Tata mi ją obiecał. W dodatku ma uraz do myszki, bo raz otworzyła klatkę, i miałam w firance dziurę o średnicy 15cm.( klatka stałą na parapecie )
Moi rodzice wiedzą, że kocham zwierzęta, mamy dobre warunki, (mieszkanie 75 m2)
Bardziej chciałabym mieć szczurki, bo myszka jakoś mało kontaktowna była ( gryzła, nie dała się oswoić )
Mówię jej o tym cały czas, o ona nadal mówi, że nie ( cały czas chodzi jej o firankę ). Tatę zawsze łatwiej było mi przekonać, niż mamę.
Prosiłam moją siostrę, żeby pogadała o tym z mamą i też nic.
Marzę o szczurku, sama moge mu kupować pokarm, i inne pierdółki, mam czas, żeby się z nim bawić, wiem dużo o szczurach, wiem, że powinny być co najmniej 2...
Już nie wiem, co mam robić...
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: sylwiaj »

wiesz ja sie mamie nie dziwie bo szczury tez lubia zjadac firanki;) a tez nikt nie da Ci ogonka jak wybiegu nie bedziesz w stanie zapewnic.

co do namowy to najlepszym sposobem jest kontakt mamy z ogonkiem. bo ciezko jest namawiac kogos kto nie wie z czym to sie je a szczury kojarza mu sie wyłącznie z kanałem:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: zuzka-buzka »

Jeżeli mama jest tak bardzo negatywnie nastawiona do gryzoni, to nie bierz szczurków. Są to kosztowne, niszczycielskie i wymagające zwierzęta. Nie raz trzeba za weta w tydzień zapłacic kilkaset złotych, a i tak trzeba będzie ogonka uśpic. Dobrze się zastanów, czy masz na to pieniądze... Pozdrawiam.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: s@kur@ »

A klatka będzie stać w Twoim pokoju (ty+siostra?) czy w salonie (wspólnym pomieszczeniu)? Jeżeli w Twoim, to sprawa staje się ciut prostsza. Możesz zabezpieczyć pokój, np. wymienić firanki na krótsze itp. Wiadomo, że całkowicie go nie zabezpieczysz, bo gryzonie jednak muszą ścierać sobie na czymś siekacze (np. meblach...). Ale na pewno da się ograniczyć zniszczenia. Jeżeli nie przeszkadza Ci wygląd pokoju po porządnym zabezpieczeniu. Dlatego pytałam się wcześniej o pomieszczenie, w którym będzie stała klatka.
Przede wszystkim porozmawiaj z rodzicami (najlepiej z obojgiem jednocześnie). Szczerze i dojrzale. Nie żadne "obiecałeś, obiecałeś!", bo to tylko niepotrzebnie może ich poirytować.
I to, o czym wspomniała moja poprzedniczka. Pomyśl, czy będziesz w stanie wyrobić finansowo, gdy szczur zachoruje. Bo przecież koszty utrzymania bierzesz na siebie. To nie jest taka prosta sprawa, a zwierzaka nie można zostawić samego z chorobą, bo "i tak zdechnie".
Złotego środka nie ma. Ty najlepiej znasz swoich rodziców. ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Dorota15
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 3:55 pm

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: Dorota15 »

co do ścierania zębów możesz nazrywać gałęzi brzozy, wyparzyć we wrzątku i dać. Najlepsza jest suszona. Takie coś można kupić też w zoologicznym, ale chyba lepiej to samemu zrobić. No i to musi rosnąć gdzieś z daleka od spalin samochodowych.
A klatkę możesz postawić gdzie indziej, nie na parapecie. ;)
VolDan
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2012 4:41 pm

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: VolDan »

Moja mama tez była przeciwna szczurkom, bo ogon bo cos. Mojego Ziomka znalałem na dworze i chciałem go oddać ale decyzja po 5 minutach siedzenia z nim na kolanach "Zostaje" Mama była wtedy w szpitalu i stwierdziłem ze postawie ja przed faktem dokonanym i CUD. Ziomka mam juz prawie 2 lata, mama go karmi głaska jak trzymam go na rekach. Teraz Ziomuś jest troche chory to mama dogląda. Oczywiscie nie obyło sie bez strat 2 firany jedna zasłona i moja koszula z dziurkami w rękawie >:D

Wiem, ze Ziomek nie będzie ostatanim szczurem i zastanawiam sie nad parka szczurków ale nie wiem czy brac samca i samiczke czy jak :D
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: akzi »

ja zrobiłam inny myk.
zrobiłam zdjęcia z netu i powiedziałam że jak nie uratuje maluchów to pójda dla węża :P
decyzja była szybka :P

no i mam :P
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: smeg »

VolDan pisze:Wiem, ze Ziomek nie będzie ostatanim szczurem i zastanawiam sie nad parka szczurków ale nie wiem czy brac samca i samiczke czy jak :D
Na pewno nie samca i samiczkę, szczury mnożą się jak szalone i z jednej parki po pół roku możesz mieć 100 szczurów ;)

Większość z nas ma stada jednopłciowe, czyli kilku samców albo kilka samiczek. Ja mam 7 samiczek i 2 wykastrowanych chłopaków :) Żyją we względnej zgodzie :D Pewnie o tym nie wiedziałeś, kiedy znalazłeś Ziomka, ale szczury to silnie stadne zwierzęta i nie mogą żyć pojedynczo. Jeśli przygarniesz dwa szczurki tej samej płci, to na pewno zauważysz różnicę w zachowaniu ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: Empathy »

zuzka-buzka pisze: Nie raz trzeba za weta w tydzień zapłacic kilkaset złotych, a i tak trzeba będzie ogonka uśpic. Dobrze się zastanów, czy masz na to pieniądze..

Tutaj zuzka ma racje, miałam taki przypadek własnie że wydalam ponad 160 zloty w 2 dni, operacja sie odbyla a na drugi dzien szczurek zmarł.

Cóż szczury też lubią zjadać firany/zasłony nie tylko myszy , moje samczyki zjadły mi dosłownie pół zaslony, wspinały sie po niej i za kazdym razem na wybiegu jak odwróciłam zwrok ubywało zasłony ;D ( pod tym względem każdy może być negatywnie nastawiony )
Szczury to łobuzy, w 2 tygodnie z nową samiczką pozbyłam sie 2 pościeli i guzików z pilota.

Fakt to kosztowne zwierzeta, musisz wiedzieć czy cie na nie stać, czy możesz poświęcić im swój czas, zamiast przekonywac mame pomyśl czy ty tak naprawde tego chcesz. Jeżeli sie uparłaś to jest duzo wątków z argumentami. Moją mame rozczuliły zdjęcia małych szczurków :D
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
Awatar użytkownika
awesomer
Posty: 47
Rejestracja: pn mar 26, 2012 6:03 pm

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: awesomer »

No wiesz.. Może Twoi rodzice mają powód? Wiedz, że masz 15 lat i nie zarabiasz sama na siebie. Myślę, że powinnaś rodzicom opowiadać o tym że reagują na imię, mogą wychodzić na spacerki (specjalne smycze ze sznurowadeł http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... a-szczurka) i nawet to, że możesz podróżować ze swoimi podopiecznymi po domu np. w kieszeni. :)
Ze mną: jeszcze nie mam podopiecznych. ;]
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: Klaudiaaa »

Ja przyniaosłam szczurkę do domu i powiedziałam : "I tak ja ją będę utrzymywać ".Mama po paru dniach dostrzegła w niej piękno i się przekonała nawet ostatnio sama jej karmę kupiła z wyższej półki Beaphar(kupiła 1 kg. i zapłaciła 40zł) a zwykle ja kupuje Vl :).
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: Empathy »

Klaudiaaa - Szczur to zwierze stadne nie powinno być same. Skoro twoja mama polubiła szczurki, wytłumacz jej teraz że ona musi mieć koleżanke/kolege zalezy jakiej płci jest twój szczur. : )
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: Klaudiaaa »

Wiem właśnie jej szukam koleżanki .Miałam kinder niespodziankę i teraz urządzam klatkę i mam ponad to mały remont w pokoju szukam szczurka do adopcji samiczki ale chcę ,żeby przyszła na gotowe .Chyba już to gdzieś pisałam ale rozumiem ,że każdy nie jest w stanie czytać mych wszystkich postów .Wiem ,że są stadne :) .

edit Kam
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
Empathy
Posty: 114
Rejestracja: czw lut 09, 2012 12:38 am
Numer GG: 39444484
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: Empathy »

Tak tak w pełni cie rozumiem, dlatego nie naskoczyłam na Ciebie od razu tylko grzecznie napisałam. :) No to życze szczęscia w poszukiwaniu koleżanki, i wymiziaj tam panne ode mnie. :D
Obrazek Po drugiej stronie tęczy : Pimpuś [*] , Kotlet [*]Obrazek
Obrazek Ze mną:Sage. Obrazek Scarlett Obrazek Sisi Obrazek Slayer Obrazek
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: Jak przekonać rodziców ( w szczególności mamę ) na szczu

Post autor: Klaudiaaa »

Dziękujemy :* .Mała Wyniziana.Znalazłam już fajną ofertę z Zielonej Góry 2 samiczki Fuzz ale właścicielka nie odpisuje .
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uszczurawianie”