drapanie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ajnida
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 17, 2012 6:27 pm

drapanie

Post autor: ajnida »

hej , mam poważny problem z drapaniem się szczurka. Drapie się do krwi po całym ciele po czym później ma strupy. Zmieniłam kilka miesięcy temu karmę z vitapolu na versele laga. Dawałam naskórek do badania czy nie ma grzybicy . Jajka wycięłam z powodu infekcji z skóry (skóra była aż pomarańczowa teraz jest ok), obcinałam pazury , nie ma w klatce trocin ani sianka. W klatce szczurek ma ręczniki papierowe , które kazał mi zastosować weterynarz. Nie mam już pomysłu, dlaczego on się cały czas drapie. Mieliście/macie podobny problem ?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: drapanie

Post autor: Malachit »

Tak, ja miałam podobnie, tylko (prawdopodobnie u ciebie też tak jest) strupki nie były nawet od drapania, tylko pojawiały się same z siebie, a szczurzyca dodatkowo się drapała. Tutaj jest temat o tym http://szczury.org/viewtopic.php?f=172&t=32009
U mojej Kropki przeszło dzięki dawkom ivermektyny (+ odkażanie klatki) i już jest spokój, chociaż początkowo też dostawała leki na wszystko po kolei i nic nie skutkowało.
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”